Idealna świadkowa, czyli jaka? 7 cech, które musi posiadać

Znalazłaś już swoją bratnią duszę?
Idealna świadkowa, czyli jaka? 7 cech, które musi posiadać
fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/843299098957227109/)
14.01.2020

Świadkowa to bardzo ważna osoba na ślubie i weselu, która towarzyszy pannie młodej od samego rana aż do zakończenia wesela. Nie powinna to być osoba przypadkowa, wbrew pozorom czeka ją wiele ważnych i odpowiedzialnych zadań. Wiele panien młodych zastanawia się kogo wybrać na swoją świadkową, siostrę czy może przyjaciółkę. Odpowiedź jest prosta: musi to być osoba, której ufasz i jest dla Ciebie kimś ważnym i wyjątkowym. Jakie cechy powinna mieć idealna świadkowa, aby w pełni sprostała swoim zadaniom? 

Zobacz też: Podziękowania dla świadków. Kilka pomysłów na prezent

7 cech, jakie powinna posiadać idealna świadkowa

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/822329213196530778/)

Cechy idealnej świadkowej: zorganizowana

Zadaniem świadkowej jest nie tylko towarzyszenie pannie młodej w dniu ślubu, ale również zorganizowanie wieczoru panieńskiego, pomoc w organizacji i koordynacji wesela, czuwanie nad przebiegiem uroczystości i szybkie interweniowanie, a także czuwanie nad wyglądem panny młodej. Taka pomoc świadkowej jest nieoceniona i pozwala na zdjęcie z bark panny młodej części obowiązków.

Cechy idealnej świadkowej: towarzyska

Państwo młodzi podczas swojego wesela są bardzo zajęci, dlatego to po stronie świadków leży zabawianie gości i wyciąganie ich na parkiet. Idealna świadkowa powinna być duszą towarzystwa i nie bać się rozmów z wszystkimi gośćmi, niezależnie od ich wieku.

Cechy idealnej świadkowej: odpowiedzialna

Ślub i wesele to zazwyczaj jedyne takie wydarzenie w życiu, tutaj nie ma powtórek, a każda wpadka będzie miała swoją cenę. Dlatego idealna świadkowa powinna być odpowiedzialna, zarówno podczas wieczoru panieńskiego jak i wesela. Nie oznacza to, że ma w ogóle się nie bawić. Wręcz przeciwnie, jednak musi zachować trzeźwość umysłu do samego końca i sprawować pieczę nad panną młodą.

Cechy idealnej świadkowej: cierpliwa

Podczas przygotowań oraz samej uroczystości może zdarzyć się wiele nieprzewidzianych sytuacji, które są w stanie wyprowadzić z równowagi niejedną osobę. I tutaj właśnie musi pojawić się świadkowa, która dzięki swojej cierpliwości upora się z każdym problemem. Pomoc w wyborze sukni niezdecydowanej pannie młodej, okiełznanie grupy podczas organizacji wieczoru panieńskiego czy przywołanie do porządku pijanego gościa. 

Cechy idealnej świadkowej: bratnia dusza panny młodej

Nie da się ukryć, że najlepszą świadkową będzie osoba, która doskonale zna pannę młodą i rozumie się z nią bez słów. Dzięki temu ta "współpraca" w dniu ślubu będzie przebiegać sprawnie i bez zarzutów,

Cechy idealnej świadkowej: wspierająca

Ślub dla każdej panny młodej jest ogromnym przeżyciem i nawet osoby, które z reguły się nie stresują odczują wiele emocji. Również przygotowania mogą okazać się trudne i nieprzewidywalne, dlatego wsparcie świadkowej jest nieocenione. 

Cechy idealnej świadkowej: dyspozycyjna

Ciężko jest wspierać pannę młodą i pomóc jej we wszelkich przygotowaniach z drugiego końca świata. Dlatego wybierając świadkową musisz wziąć pod uwagę jej dyspozycyjność. W końcu nigdy nie wiesz, kiedy będziesz potrzebowała wsparcia.

Zobacz też: 10 najpiękniejszych sukienek dla druhny

Polecane wideo

Kolekcja sukien ślubnych Justin Alexander Signature
Kolekcja sukien ślubnych Justin Alexander Signature - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 4.71 / 5
gość (Ocena: 5) 15.01.2020 13:07
Moją świadkową znam od dzieciaka, więc wiedziałam, że to idealna osoba na to miejsce :) Ona zorganizowała mi wieczór panieński w aerotunelu w wielkopolsce, ogarnęła wszystkie potrzebne rzeczy. Była przy mnie cały czas i mówiła, zebym się nie stresowała :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.01.2020 20:30
Szczerze? Ja nie miałam żadnych oczekiwań, oprócz tego że przyjdzie i podpisze się gdzie trzeba. Panieńskiego nie robiłam, bo to przerost formy nad treścią. Z przygotowaniami daliśmy sobie radę sami. Na weselu miała również po prostu się świetnie bawić. I tak właśnie było.
odpowiedz
Klara (Ocena: 5) 14.01.2020 18:48
Ja bardzo cenie sobie moją świadkową, bo pewnie gdyby nie ona nie udałoby mi się wszystkiego zorganizować. Ona nawet poleciła mi salę w Hotel Biały Dom w Czerwionce, taka świadkowa to skarb.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 14.01.2020 15:06
byłam dwa razy świadkową i powiem jedno: to orka
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie