Najczęstsze błędy, jakie popełniamy przy organizacji dużego wesela

Nie jest to takie oczywiste.
Najczęstsze błędy, jakie popełniamy przy organizacji dużego wesela
fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/156218680810109146/)
14.01.2020

Organizacja wesela jest dość trudnym zadaniem, w końcu nie robimy tego codziennie. Po drodze napotykamy na wiele problemów i zagwozdek, często również ciężko jest nam przewidzieć niektóre sytuacje. Choć może się wydawać, że liczba gości nie ma większego wpływu (oprócz wyboru sali) na przygotowania niż w przypadku małego wesela, istnieją aspekty na które szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę. Oto najczęstsze błędy przy organizacji dużej wesela!

Zobacz też: 6 przykazań udanego małżeństwa

fot. unsplash

Najczęstsze błędy podczas organizacji dużego wesela

Duże wesele, czyli jakie? Z pewnością każdy z nas mierzy inną miarą, dla jednego wesele na 300 osób jest synonimem dużego, dla drugiego będzie to 160. Niezależnie od tego, organizując duże wesele warto zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Niedostosowanie ilości atrakcji do liczby gości

Pary młode coraz częściej decydują się na dodatkowe atrakcje dla gości, aby umilić im czas i zapewnić rozrywkę. Niezwykle popularna fotobudka bije rekordy popularności wśród atrakcji weselnych, a ustawiające się kolejki to nierzadki widok. Aby każdy z gości mógł skorzystać z atrakcji warto dostosować pakiet do liczby gości. Fotobudka dostępna przez 2 godziny nie będzie w stanie obsłużyć ponad 200 gości. Poproście podwykonawcę o wskazanie optymalnej opcji, w końcu profesjonalista zna się na tym najlepiej.

Za mało miejsc noclegowych

Im większa liczba gości, tym większe prawdopodobieństwo, że będą potrzebowali oni noclegu. Jeżeli spodziewacie się wielu gości z dalekich stron, musicie upewnić się, że na miejscu lub w pobliżu sali weselnej jest baza noclegowa, która pomieści wszystkich chętnych. Nawet jeżeli nie zapewniacie pokrycia kosztów noclegu, goście powinni mieć wybór.

Chaotyczne zapisywanie ważnych informacji

Kiedy będzie zbliżała się data potwierdzenia przybycia, telefony będą dosłownie się urywać. Musicie zadbać o porządek i notowanie najważniejszych informacji w jednym miejscu. Pojedyncze karteczki porozrzucane po całym mieszkaniu w tej sytuacji się nie sprawdzą. Jeżeli nie chcecie, aby cokolwiek Wam umknęło koniecznie stwórzcie plik, który będzie na bieżąco aktualizowany. 

Złe rozplanowanie harmonogramu wesela lub jego brak

Przy dużej liczbie osób wszelkie czynności będą zajmować więcej czasu. Składanie życzeń, dojazd gości na salę czy wydawanie posiłków. Ustalając godziny atrakcji czy kolejnych punktów wesela weź pod uwagę, że pewne czynności mogą się znacznie przedłużać. Unikniesz dzięki temu stresu i nakładania się na siebie kolejnych czynności. 

Zobacz też: Personalizacja ślubu, czyli co zrobić, by goście zapamiętali Twoje wesele na długo?

Polecane wideo

Kolekcja sukien ślubnych Justin Alexander Signature
Kolekcja sukien ślubnych Justin Alexander Signature - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 3.91 / 5
SoniaNowak (Ocena: 5) 27.01.2020 23:47
Moje wesele pomimo tego, że będzie dopiero latem, jest już właściwie zaplanowane od a do z:) Od dawna wiedziałam, że miejscem, w którym będzie się odbywać ten ważny dla mnie dzień będzie Pałac Domaniowski (okolica Radomia). Miejsce naprawdę urocze, przepiękne! :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.01.2020 08:11
Moja siostra od zawsze lubiła organizować wycieczki, imprezy itd. Dlatego jej powierzyłam wiele funkcji, spisała się na medal :) Na weselu było wiele atrakcji, nawet wiejski stół, który przygotował Catering Blue z Mokobód. Wszystko było rozplanowane z dokładnością dlatego to było wesele marzeń. Mówiłam siostrze, by zawodowo się zajęła organizacją przyjęć , ma do tego smykałkę :)
odpowiedz
Janek (Ocena: 1) 17.01.2020 13:01
Najczęstszym błędem jaki popełnia Polak, to własnie sama organizacja wesela z p0lką. Pamiętajcie polscy mężczyźni, jak najdalej od roszczeniowych, grubych p0lek. Chyba że ktoś jest masochistą to winszuje.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 15.01.2020 17:44
Dla mnie ta całą fotobudka to straszna żenada. Doprawdy nie wiem co się ludziom w tym tak strasznie podoba. Byłam nawet pare razy na weselach, gdzie była fotobudka, a państwo młodzi nie zadbali o to, by mieć sesje z poszczególnymi goścmi, czyli ich pamiątką będą albo wyrywkowe zdjęcia (swoją drogą nieudane i połowy gości na nich nie ma), albo ludzie w czapach i np. końskim łbie. No nie.
odpowiedz
PalmoBUDKA (Ocena: 5) 14.01.2020 23:10
Oferuję fotobudkę z firmy PalmoBUDKA i jako profesjonalista mogę podpowiedzieć że czas jaki jest potrzebny na obsłużenie konkretnej ilości gości jest zależny między innymi od ustawień urządzenia. Dla naszego urządzenia cyklu to 1 minuta - od startu do wydrukowania zdjęcia. Jednak w praktyce średnia ta się wydłuża, ponieważ ludzie to nie maszyny :) Dlatego dla 2 godzin wychodzi że może się odbyć 60 - 80 cyklów, a dla 3 godzin 120 - 160 cyklów. Co do organizacji ważne by podpisać z każdym usługodawcą umowę, a w niej zawrzeć wszystkie ważne informacje by w Wasz ważny dzień zamiast się bawić to przeżywać stres. Dobrym rozwiązaniem jest też wybranie firmy która ma więcej oferowanych atrakcji np. ciężki dym czy napis love lub skorzystać z usług profesjonalnego organizatora wesel. Dzięki temu macie wszystko w jednym miejscu mała (ilość umów do pilnowania) lub ktoś inny pilnuje tego za Was. Pozdrawiam i zapraszam na https://www.palmobudka.pl/
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie