6 przykazań udanego małżeństwa

Czy istnieje przepis na udany związek?
6 przykazań udanego małżeństwa
fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/71353975334063023/)
07.01.2020

Większość z nas w swoim życiu dąży do założenia rodziny. Kobiety marzą o pięknym ślubie w białej sukni, a małżeństwo traktujemy jako coś zobowiązującego na całe życie. Ekscytacja z powodu zmiany stanu cywilnego oraz całego zamieszania dotyczącego ślubu wywołuje w nas radość i euforię, często jednak zapominamy, że małżeństwo to ciężka praca, a nie tylko same dobre momenty. Czy istnieje przepis na udane małżeństwo? Z pewnością nie jest to takie proste jak nam się wydaje, jednak istnieje kilka przykazań wg których powinniśmy postępować, aby dbać o nasz związek i relację jako mąż i żona.

Zobacz też: Pytania o płodność i zdolność do współżycia. Tak Kościół będzie sprawdzać przyszłych małżonków

6 przykazań udanego małżeństwa

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/547961479661582704/)

1. Małżeństwo to ciągła praca nad relacją

Osoby, które decydują się na zawarcie związku małżeńskiego, powinny wiedzieć, że to ciężka praca, która nie ma końca. W małżeństwie czeka Cię wiele wzlotów, ale też upadków. Ważne jest, aby przetrwać razem te najgorsze momenty, nie dać się ponieść emocjom i walczyć o swoją relację.

2. Rozumienie własnych ról 

Udane małżeństwo doskonale zna i rozumie swoją rolę w związku. Nie chodzi tu o role płciowe, lecz zrozumienie wzajemnych oczekiwań i potrzeb. Niekiedy mamy różne wyobrażenie na temat tego co nasz małżonek powinien robić, a czego nie. Żeby uniknąć rozczarowania, rozmawiajmy o wzajemnych oczekiwaniach.

3. Otwarta komunikacja bez osądzania

Komunikacja w małżeństwie jest kluczowa. Psycholodzy wzywają pary do zdrowej komunikacji, nawet w kwestiach z którymi się nie zgadzają. Słuchaj swojego partnera i staraj się zrozumieć jego uczucia. Szanuj jego zdanie, nie atakuj i nie krytykuj,

4. Okazywanie uznania słowem i czynem

Po latach spędzonych razem często zapominamy jak ważne jest okazanie parterowi swojego uznania. Psycholodzy zachęcają, aby pary starały się jak najbardziej wzmocnić poczucie wdzięczności dla swojego partnera. Nieważne czy są to komplementy czy gesty.

5. Ciągłe dbanie o życie seksualne

Wiele par, zwłaszcza po urodzeniu dzieci, przyznaje, że ich życie seksualne właściwie nie istnieje. Nie wpadnij w tę pułapkę! Bez względu na to ile masz lat i jak długo jesteście razem, seks jest klejem, który spaja wasz związek. Eksperymentujcie i bądźcie chętni do poprawy jakości życia intymnego, bo jest to niezwykle ważne w każdym małżeństwie.

6. Partner zawsze powinien być na pierwszym miejscu

Nasze codzienne życie jest często gorączkowe. Praca, dom, obowiązki...W tak szalonym życiu często zatracamy nasze relacje z partnerem. Dlatego poświęćcie każdego dnia przynajmniej 10 minut na rozmowę ze swoim mężem, aby nie zatracać tak ważnej relacji.

Zobacz też: Nazwy rocznic ślubu i ich znaczenie

Polecane wideo

Najpiękniejsze małżeństwo, jakie kiedykolwiek zobaczysz. Internauci oszaleli na punkcie tej pary
Najpiękniejsze małżeństwo, jakie kiedykolwiek zobaczysz. Internauci oszaleli na punkcie tej pary - zdjęcie 1

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie