Coraz więcej par zaręcza się bez pierścionka. 15 rzeczy, którymi można go zastąpić

Lepsze od tradycyjnej błyskotki?
Coraz więcej par zaręcza się bez pierścionka. 15 rzeczy, którymi można go zastąpić
Fot. Unsplash
21.12.2019

Dla większości z nas to bardzo ważny symbol, bez którego nie wyobrażamy sobie oświadczyn. Zajętą kobietę poznaje się właśnie po pierścionku zaręczynowym, a później także po obrączce. Okolicznościowa biżuteria stała się nieodłącznym elementem naszej tradycji. Ale nikt nie powiedział, że tak już musi zostać.

Zobacz również: Narzeczony pozwolił jej wybrać pierścionek zaręczynowy. Szybko tego pożałował

Coraz więcej par decyduje się zrezygnować z tego namacalnego i zazwyczaj bardzo drogiego dowodu miłości. Z różnych powodów - oszczędności, dobrego serca czy poglądów. Nie oznacza to jednak, że planując wspólne życie niczego sobie nie wręczamy. Istnieje wiele możliwych zamienników - czytamy na elitedaily.com.

Serwis wymienia ich aż kilkanaście. Tylko czy dla któregokolwiek z nich mogłabyś zrezygnować z błyskotki?

#1 Bransoletka

Zazwyczaj ozdobiona tzw. charmsami, czyli zawieszonymi na niej symbolami i figurkami. Te powinny symbolizować miłość i wspólną przyszłość.

#2 Pamiątka

Niektórzy są tak romantyczni, że przechowują najróżniejsze przedmioty związane z początkami znajomości. To odpowiedni moment, by sobie o nich przypomnieć.

#3 Pierścionek na łańcuszku

Wiele kobiet nie chce nosić biżuterii na palcu, bo ta kojarzy im się ze zniewoleniem. Błyskotka noszona na szyi nie jest już tak wymowna.

#4 Rodzinna pamiątka

Może to być także pierścionek, choć wcale nie musi wyglądać jak zaręczynowy. Najważniejsze, że ma swoją historię i wartość sentymentalną.

#5 Kwiaty

Uważamy je za dodatek, ale niektórzy ograniczają się wyłącznie do nich. Bukiet można później spróbować wysuszyć, aby pozostał z nami na dłużej.

Zobacz również: Pokazała pierścionek z innej perspektywy i czar prysł. Już nie wygląda tak dobrze

#6 Szczęśliwy kamień

To też biżuteria, ale nie tak jednoznaczna, jak błyskotka z wielkim brylantem. Idealny upominek dla wszystkich fanek horoskopów.

#7 Bilety lotnicze

Mężczyzna może udowodnić, że poleciałby z tobą nawet na koniec świata. Podróż z okazji zaręczyn jest coraz popularniejszym zjawiskiem.

#8 Datek

Tradycyjny pierścionek zazwyczaj kosztuje majątek. A gdyby tak przekazać te pieniądze na cel charytatywny? Dla wielu z nas taki dowód wpłaty ma większą moc, niż brylant.

#9 Dzieło sztuki

Lubimy otaczać się ładnymi rzeczami, a wcale nie musi to być biżuteria. Równie dobrze ukochany może wręczyć obraz albo rzeźbę.

#10 Album fotograficzny

Wyjątkowo sentymentalny i wzruszający upominek. W środku powinny znaleźć się fotografie dokumentujące kolejne lata związku.

#11 List

Prawdziwy romantyk nie wstydzi się mówić, a także pisać o swoich uczuciach. Wyznanie w takiej formie to w dzisiejszych czasach wyjątkowy dar.

#12 Tatuaż

Motyw i umiejscowienie tak naprawdę nie mają znaczenia. Większość par decyduje się jednak na ozdobienie palców identycznym wzorem.

#13 Mieszkanie

A przynajmniej dowód wpłaty pierwszej raty albo środki przeznaczone na wynajem. Zwłaszcza, jeśli do tej pory mieszkaliśmy osobno.

#14 Zwierzak domowy

Żywe stworzenia nigdy nie powinny być prezentem, ale to trochę inna sytuacja. Skoro chcemy spędzić razem resztę życia, to zacznijmy od wspólnych obowiązków.

#15 Pudełko na biżuterię

Jeśli mężczyzny aktualnie nie stać na pierścionek, to będzie obietnica, że kiedyś na pewno nadrobi zaległości.

Który z tych symboli wydaje Ci się najlepszy? A który nie do końca?

Zobacz również: Twierdzi, że narzeczony upokorzył ją pierścionkiem. „Coś takiego po 8 latach związku?!”

Polecane wideo

Sam zrobił pierścionek zaręczynowy. Internautki zazdroszczą jego narzeczonej
Sam zrobił pierścionek zaręczynowy. Internautki zazdroszczą jego narzeczonej - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 18.02.2020 17:35
A naszyjnik zaręczynowy ? W Indiach tak się zaręczają. Ja też nie chce pierścionka, bo go nie noszę.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 21.12.2019 19:45
zaręczyny bez pierścionka, bo to zniewolenie. a ślub pewnie bez obrączek, bo to dopiero są okowy. a bransoletki im się z kajdankami nie kojarzą? a łańcuszek na szyi z chomątem?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 21.12.2019 17:26
Może wstąpienie do "kubu słingersów" ;)
odpowiedz
Kasia (Ocena: 5) 21.12.2019 16:27
Ja przyjęłam zaręczyny bez pierścionka. Ale w moim ukochanym mieście - Paryżu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.12.2019 11:30
Zwierzak z okazji zaręczyn to bardzo zły pomysł. Mogłabym się zaręczyć bez pierścionka, ale zwierze to duża odpowiedzialność, nie powinna być dawana jako dowód miłości.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie