Wreszcie doczekała się pierścionka zaręczynowego, ale potem poznała jego cenę. „Kosztował mniej niż gra komputerowa!”

Teraz czuje się skrajnie upokorzona.
Wreszcie doczekała się pierścionka zaręczynowego, ale potem poznała jego cenę. „Kosztował mniej niż gra komputerowa!”
Fot. Unsplash
08.11.2019

Niektóre kobiety wychodzą z założenia, że ich mężczyzna musi wydać na pierścionek zaręczynowy małą fortunę - inaczej go nie przyjmą. Inne w ogóle nie przywiązują wagi do ceny zaręczynowej błyskotki, bo przekonują, że liczy się gest i uczucia, które za tym idą. Najważniejsze, żeby pierścionek był wyrazem oddania i miłości do końca życia. 

Zobacz również: Twierdzi, że narzeczony upokorzył ją pierścionkiem. „Coś takiego po 8 latach związku?!”

Ale czasami nawet najpiękniejszy pierścionek przestaje się podobać w momencie, gdy okazuje się, że jest tańszy niż wartość przeciętnych zakupów w warzywniaku. Właśnie taka sytuacja przydarzyła się autorce jednego z wątków na portalu Reddit.com. Dziewczyna wreszcie doczekała się wymarzonego pierścionka, który bardzo jej spodobał, ale czar prysł, gdy dowiedziała się, ile pieniędzy wydał na niego jej przyszły mąż. 

Czuję się zbyt zażenowana, żeby opowiedzieć o tym komuś w prawdziwym życiu, ale jestem naprawdę rozdarta, więc piszę tutaj. W skrócie: mój chłopak, z którym spotykam się od 3 lat oświadczył mi się parę tygodni temu, a ja powiedziałam “tak”. Pierścionek, który od niego dostałam jest bardzo prosty, składa się z cienkiej, srebrnej obrączki z kwadratową cyrkonią. Jest bardzo ładny i byłam z niego zadowolona.  

Jeden z przyjaciół mojego chłopaka pochodzi z zamożnej rodziny i mój chłopak powiedział mi, że ten przyjaciel oświadczył się swojej dziewczynie pierścionkiem wartym 3,5 tys. dolarów. Powiedział, że nie wierzy, że ktokolwiek wydałby tyle pieniędzy na pierścionek i że jego zdaniem to wielka strata pieniędzy. Potem dodał: “Twój pierścionek kupiłem na Amazonie za 20 dolarów, cieszę się, że nie należysz do tych osób, które zwracają uwagę na wartość biżuterii”.  

Byłam w szoku i próbowałam zbyć to śmiechem, ale w głębi duszy poczułam się bardzo zraniona. Nie jestem w stanie wyrazić, dlaczego tak bardzo mi to przeszkadza, ale... Jeszcze nigdy nie słyszałam o pierścionku zaręczynowym, który byłby tak tani. Nigdy nie marzyłam o drogim pierścionku, ale miałam nadzieję, że to będzie coś w zakresie cenowym kilkuset dolarów. Oboje mamy dobrze płatne prace, on pracuje w branży technicznej, więc pieniądze nie stanowią problemu. Smuci mnie fakt, że pierścionek, który symbolizuje jego oddanie jest wart mniej niż nowa gra komputerowa.  

Wiem, że mój chłopak mnie kocha, cieszę się, że jesteśmy zaręczeni i jestem podekscytowana na myśl o tym, że go poślubię. I podoba mi się wygląd tego pierścionka. Ale nie wiem, jak poruszyć temat jego ceny i tego, że to zraniło moje uczucia. Nie wiem też, czy w ogóle powinnam to zrobić.  

Fot. Unsplash.com

Internauci zgodnie stanęli po stronie autorki wątku. Stwierdzili, że pierścionek w takiej cenie to wyraz, że jej chłopak poszedł na łatwiznę i kierował się przede wszystkim chęcią zaoszczędzenia pieniędzy. 

Ponad 20 lat temu mój wujek oświadczył się mojej cioci tanim pierścionkiem, bo jego matka powiedziała, że nie powinien marnować na nią pieniędzy. Za każdym razem, gdy patrzy na pierścionek, moja ciotka myśli o tym i się złości oraz czuje urazę. Nie powinno się rozpoczynać narzeczeństwa w taki sposób. Powiedz mu o swoich uczuciach, a jeśli on zareaguje złością albo lekceważąco, warto zastanowić się nad resztą waszego wspólnego życia. 

Wartość kryje się w przesłaniu, ale 20 dolarów mówi: “Nie myślałem ani o tym, jak ten pierścionek wygląda, ani o tobie czy o tym, czego pragniesz, tylko o kosztach”. Na twoim miejscu porozmawiałabym z nim i powiedziała: “To, co powiedziałeś, było oznaką braku szacunku i zdewaluowało pierścionek, który tak wiele dla mnie znaczy”. 

To, co irytuje mnie najbardziej to nie cena 20 dolarów (chociaż serio – 20 dolarów?!), tylko fakt, że ten facet kupił pierścionek na Amazonie, siedząc w domu w piżamie, nie zadając sobie trudu, żeby osobiście go obejrzeć. Z większym zaangażowaniem wybieram zabawki dla mojego psa. 

A wy co sądzicie o pierścionku zaręczynowym kupionym przez Internet za 20 dolarów? Przyjęłybyście go? 

Zobacz również: 5 rzeczy, które sprawiają, że Twój pierścionek zaręczynowy wygląda tanio i tandetnie

Polecane wideo

Zrobił ukochanej 22 zdjęcia z pierścionkiem, zanim poprosił ją o rękę
Zrobił ukochanej 22 zdjęcia z pierścionkiem, zanim poprosił ją o rękę - zdjęcie 1

Komentarze (16)

Ocena: 4.75 / 5
gdziewesele.pl (Ocena: 5) 14.11.2019 11:31
Liczy się gest ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.11.2019 18:24
Gdyby był z prawdziwego złota, to dlaczego nie ? Dla mnie ważne byłoby wyznanie mojego faceta, że chce spędzić ze mną resztę życia, a nie wartość symbolu.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 08.11.2019 17:50
To tylko pierścionek. Symbol, gest. Mama mojego narzeczonego nie dostała od jego taty pierścionka, a są razem ponad 30 lat po ślubie i to w jaki sposób on się o niej wypowiada.. chciałabym tak samo za te ileś tam lat. Tak samo u mnie, moja mama żartuje, że mój tata nie był wylewny, jej pierscionek jest skromny, delikatny..też są już prawie 30 lat po ślubie i uważam, że tworzą zgodne małżeństwo. Ja dostałam ładny okazały pierścionek, taki, który zwraca uwagę. Nie mam zielonego pojęcia ile kosztował, nie interesuje się tym.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonimka (Ocena: 5) 08.11.2019 10:59
W swoim życiu miałam 3 narzeczonych, takie życie. Mój pierwszy narzeczony kupił mi pierścionek z białego złota za 650 zł było to 8 lat temu. Cena była odpowiednia, droższy bałabym się nosić. Pierścionek był bardzo ładny, prosty. Od ex męża na zaręczyny dostałam pierścionek ze srebra za 80 zł, do tego oczko w nim latało i musiał iść go wymienić. Przyniósł do domu paskudny pierścionek. Byłam bardzo rozczarowana. Nie liczyłam na pierścionek z diamentem, ponieważ nie chciałambym nigdy takiego, ale to co on kupił to jakaś kpina. Na całe szczęście był za duży i nie musiałam go nosić. 3 narzeczony kupił mi delikatny pierścionek z białego złota za 80 funtów i wszystko było ok do momentu, aż zobaczyłam, że kupił go w promocyjnej cenie. Nigdy nie lubiłam drogich prezentów, biżuterii, niczego. Jednak są takie sytuacje jak np. zakup pierścionka zaręczynowego, gdzie w dwóch przypadkach poczułam się urażona, niedowartościowana. Sama jestem osobą, kóra odłoży pieniądze na coś jednego a konkretnego, zamiast kupić byle co, bo jest tanie.
zobacz odpowiedzi (10)

Polecane dla Ciebie