Magia zimowego ślubu, czyli dlaczego pary młode decydują się na tę porę roku

Oto 5 zalet!
Magia zimowego ślubu, czyli dlaczego pary młode decydują się na tę porę roku
fot. Instagram (https://www.instagram.com/farkasstefanmc/?hl=pl)
21.10.2019

Wybór dnia i miesiąca, w którym ma odbyć się tak ważna dla każdej pary młodej uroczystość nie jest bez znaczenia. Choć znane przesądy mówią, że gwarancją szczęścia są zaślubiny w miesiącu z literką R, każdy raczej kieruje się tu osobistymi preferencjami. W ostatnich latach możemy zauważyć powrót do zimowych wesel, których jednak większość par wciąż się boi. Jak się okazuje zupełnie niepotrzebnie, bo zimowa aura może być przepięknym tłem dla naszego ślubu i wesela. Oto 5 zalet zimowego ślubu!

Zobacz też: 4 rzeczy, które musisz wiedzieć, jeśli planujesz ślub w 2020 roku

Ślub zimą - największe zalety

1. Niższe koszty 

To bez wątpienia dla wielu par bardzo istotny punkt. Koszty wesela rosną z roku na rok i potrafią przyprawić nas o zawrót głowy. Poza sezonem możemy liczyć na nieco niższe ceny zarówno ze strony lokali weselnych jak i podwykonawców. Niekiedy ceny będą niższe nawet o 40%.

2. Dostępność terminów

Organizując ślub zimą raczej nie musicie martwić się o brak dostępnych terminów. Okres zimowy to tzw. martwy sezon, dlatego bez problemu znajdziecie termin w wymarzonym lokalu oraz u innych podwykonawców. Jeżeli nie chcecie zwlekać z organizacją wesela, warto pomyśleć o zimowym terminie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

3. Piękne dekoracje i zimowa aura

Piękna zimowa aura potrafi skraść nasze serca. Biały śnieg, słońce i przepiękne krajobrazy są magicznym tłem dla uroczystości weselnej. Do tego zimowe dekoracje, światełka czy choinki to proste, ale jednocześnie bardzo nastrojowe dodatki. 

4. Makijaż na swoim miejscu

Dla każdej Panny Młodej makijaż w dniu ślubu odgrywa ogromną rolę. Przywiązujemy do tego dużą uwagę, ponieważ jest to jedyny dzień w życiu, kiedy oczy wszystkich są zwrócone właśnie na parę młodą. Letnie temperatury i upalne lato często daje się we znaki w kwestii trwałości makijażu. Z kolei zimą macie gwarancję, że wszystko pozostanie na swoim miejscu i nic wam nie spłynie. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

5. Podróż poślubna do ciepłych krajów

Każdy marzy o przeniesienie się w tropiki, kiedy w Polsce szaleje zima. Biura podróży oferują naprawdę świetne wakacje w przestępnych cenach do iście egzotycznych krajów. Jeżeli jesteście fanami podróżowania zimą, warto wziąć ten punkt pod uwagę.

A wy co myślicie o ślubie zimą? 

Zobacz też: Zaproszenia ślubne 3D - trend na sezon ślubny 2020

Polecane wideo

Zaproszenia ślubne 3D, trend na sezon ślubny 2020
Zaproszenia ślubne 3D, trend na sezon ślubny 2020 - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.11.2019 17:06
Świadomie zdecydowałam się na wesele zimą :) Znalazłam wymarzoną salę Leśny Dwór w Skaryszewie i nie było problemu z terminem, po dwa wszyscy goście będą zimą na sali, jak chodzę na wesela w lecie to każdy się rozchodzi i garstka osób zostaje na parkiecie. Po 3 makijaż mi nie spłynie :)
odpowiedz
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 29.10.2019 12:20
Zima ma swój urok, moim marzeniem zawsze było wesele w góralskim domku w zimę :) Taki znalazłam na GdzieWesele.pl
odpowiedz
Atri (Ocena: 5) 22.10.2019 01:01
Mój ślub odbył się wiosną, w przepięknym miejscu jakim jest Pałac Domaniowski. Wymarzyłam sobie to miejsce już dawno temu, więc w czasie przygotowań do wesela wiedziałam, gdzie ono się odbędzie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie