Sesja ślubna jak z... „Opowieści podręcznej”. To zdjęcie oburzyło internautów

Fotograf tłumaczy, że za zdjęciem kryje się ważne przesłanie.
Sesja ślubna jak z... „Opowieści podręcznej”. To zdjęcie oburzyło internautów
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/handmaidsbrasil/)
07.10.2019

Gdy para nowożeńców z Kanady pozowała do tego zdjęcia podczas swojej sesji ślubnej, na pewno nie spodziewała się takich reakcji ze strony internautów. A już na pewno nie byli przygotowani na falę krytyki, jaka na nich spadła. Wszystko dlatego, że młoda para nawiązała do serialu “Opowieść podręcznej”, obrazującego totalitarny świat, w którym kobiety są opresjonowane w nieludzki sposób. 

Zobacz również: Tandetne, kiczowate, momentami wulgarne. 10 najgorszych zdjęć nowożeńców

Zdjęcie przedstawia Kendrę i Torstena, parę nowożeńców, która pozuje na tle szarej ściany, całując się. Po obu ich stronach stoją postaci ubrane w charakterystyczne, czerwone szaty i białe czepki. To typowy strój podręcznych z serialu “Opowieść podręcznej”, który jest ekranizacją powieści autorstwa Margaret Atwood. W antyutopijnym świecie, o którym pisze kanadyjska pisarka, płodne kobiety zostały zniewolone i są gwałcone w majestacie prawa, aby wydawać na świat dzieci, co ma zapobiec kryzysowi demograficznemu. Podręczne są ubezwłasnowolnione, żyją w przerażającym terrorze i często padają ofiarą kar cielesnych, niektóre z nich czeka nawet śmierć. Podobnie jest z tzw. zdrajcami płci, czyli m.in. homoseksualistami albo osobami, które próbują udzielić pomocy podręcznym. Jeśli nie mają szczęścia, kończą na owianym złą sławą murze, czyli właśnie szarej ścianie, którą widzimy na zdjęciu nowożeńców.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by The Handmaid's Tale Brasil (@handmaidsbrasil) on

Fotografia została wykonana w miejscowości Cambridge Mill w Kanadzie, czyli właśnie w miejscu, gdzie kręcony jest serial “Opowieść podręcznej”. Jednak fotograf, który wykonał to zdjęcie, Shawn Van Daele, wyjaśnia, że postaci podręcznych zostały doklejone za pomocą Photoshopa. Jednocześnie w rozmowie z mediami fotograf bronił nietypowej sesji i młodej pary, która się do niego zwróciła  

Zarówno para nowożeńców, jak i my sami (Shawn i jego partner biznesowy i zarazem mąż, Clint Russell, przyp. red.) jesteśmy ogromnymi fanami serialu oraz powieści. Pan młody chciał zdjęcia na tle “ściany do wieszania”, więc zażartowałem, że dodam parę podręcznych, co wydawało się naturalne, skoro byliśmy w tym miejscu. Jestem przekonany, że każdy inny, kreatywny fotograf wpadłby na ten sam pomysł. To nie była zaplanowana sesja zdjęciowa w styli “Opowieści podręcznej”. To jedno zdjęcie z tysiąca fotografii zrobionych w dniu ich ślubu. Zrobiliśmy je szybko, po drodze, jako ukłon w stronę serialu i tej lokalizacji, a para pobrała się w tym samym mieście. Zdjęcie miało być przede wszystkim pamiątką dla młodej pary. To nie było wesele z motywem przewodnim “Opowieści podręcznej”.  

Fotograf dodał, że był zaskoczony reakcjami, jakie wywołało zdjęcie i ma nadzieję, że dzięki niemu ludzie zaczną zastanawiać się nad tym, ile dają z siebie w walce z opresją i nienawiścią 

Wiedziałem, że to zdjęcie oburzy wielu ludzi, ale właśnie taki był zamiar - OBUDZIĆ ICH.  

Co sądzicie o tym zdjęciu? Przekonuje was tłumaczenie fotografa? 

Zobacz również: Panny młode, które skompromitowały się na własnym weselu (Najgorsze zdjęcia ślubne)

Polecane wideo

Panny młode PRZED i PO makijażu ślubnym
Panny młode PRZED i PO makijażu ślubnym - zdjęcie 1

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie