5 mitów dotyczących małżeństwa, które mogą popsuć każdy związek

To błędne przekonania, które mają negatywny wpływ na relacje.
5 mitów dotyczących małżeństwa, które mogą popsuć każdy związek
fot. unsplash
06.10.2019

Krzywdzące stereotypy na temat małżeństwa skutecznie mogą zniechęcić wiele osób do zawarcia związku małżeńskiego. Każdy z nas ma inne historie i doświadczenia, a na ich podstawie powstają przekonania, które dla niektórych stają się wyrocznią. Nie ma jednego, sprawdzonego przepisu na zgodne małżeństwo. Każda z par wypracowuje swój własny, indywidualny system, który albo zadziała, albo nie. Kierowanie się TYMI mitami może doprowadzić do rozpadu wielu związków.

Zobacz też: Terapeuta par zdradza: 8 rzeczy, o których powinnaś wiedzieć przed ślubem

5 najpopularniejszych mitów na temat małżeństwa

fot. unsplash

1. Małżonkowie powinni wszystko robić wspólnie

Małżeństwo większości kojarzy się ze wspólnotą. Owszem jest w tym wiele prawdy, jednak nie oznacza to, że wszystko musicie robić razem. Związek traci na wartości, gdy partnerzy mają siebie w nadmiarze. Każda osoba potrzebuje własnej odskoczni i przestrzeni.

2. Lepiej tkwić w nieszczęśliwym związku niż mieć rozbity dom

Dobro dzieci dla każdego rodzica jest najważniejsze. Jednak tkwienie w nieszczęśliwym związku może bardzo odbić się na Waszym zdrowiu psychicznym, czego skutki odczują również Wasze pociechy. Kierujcie się przede wszystkim sercem. 

3. Przeciwieństwa się przyciągają

W społeczeństwie krąży błędne przekonanie, że przeciwieństwa się przyciągają. W rzeczywistości związek to nie matematyka, a badania pokazują, że w związkach długoterminowych występuje zdecydowanie więcej podobieństw niż różnic. Mówimy tu o podobnych zainteresowaniach, poglądach, wieku, pochodzeniu, przynależności etnicznej i religijnej czy nawet stanu zdrowia.fot. unsplash

4. Małżonkowie powinni być jednocześnie przyjaciółmi

Oczywiście przyjaźń w związku jest możliwa, jednak psychologowie twierdzą, że ważne jest zachowanie pewnego dystansu emocjonalnego. 

5. Pojawienie się dziecka naprawi małżeństwo

Kiedy po raz pierwszy zostajemy rodzicami, jesteśmy zafascynowani, a także podekscytowani nową rolą. Jednak stres jaki wynika z pojawienia się nowego członka rodziny, może pogłębiać konflikty i rodzić nowe. 

Zobacz też: 8 rzeczy, które zmieniają się po ślubie. Jesteś na to gotowa?

Polecane wideo

Te znaki zodiaku mają najmniejsze szanse na ślub
Te znaki zodiaku mają najmniejsze szanse na ślub - zdjęcie 1

Komentarze (6)

Ocena: 4.67 / 5
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 29.10.2019 12:33
To tylko mity, nie sugerowałabym się tym :) Apropo wesela, idealne znalazłam na GdzieWesele.pl
odpowiedz
Mika (Ocena: 5) 06.10.2019 23:07
Moim zdaniem, albo do siebie pasujecie albo nie. Ja już jestem dwa lata po ślubie, albo dopiero ale nic się nie zmieniło. Mieliśmy cudowną uroczystość, z pysznym jedzeniem od Catering Arts i jesteśmy bardzo zadowoleni, że się pobraliśmy.
odpowiedz
oralny (Ocena: 5) 06.10.2019 10:53
nic tak nie pomaga w związku jak połykanie nektaru, oral zaraz po analu i anilingus 🤤
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.10.2019 09:59
Pkt 4 CO?! DYSTANS emocjonalny w związku?? Przyjaźń to jedyne co spoi małżeństwo na lata! Fascynacja przeminie już po 2 latach i co zostanie?? Najglupsza rzecz jaką czytałam od dawna
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie