Kłótnie przedmałżeńskie: O co najczęściej kłócą się narzeczeni?

W tych kwestiach najtrudniej jest dojść do porozumienia.
Kłótnie przedmałżeńskie: O co najczęściej kłócą się narzeczeni?
fot. unsplash
22.09.2019

Nie da się ukryć, że okres przedślubny jest niezwykle emocjonujący, a spięcia między narzeczonymi są na porządku dziennym. Nie dość, że sama ceremonia jest dla większości bardzo stresująca, również podczas samego planowania ślubu napotykamy po drodze wiele przeciwności. Kiedy dochodzi stres czasami nie jesteśmy w stanie zapanować nad emocjami, zwłaszcza jeżeli są ku temu konkretne powody. O co najczęściej kłócą się pary młode przed ślubem? 

Zobacz też: Te rzeczy zrobiłyby inaczej, czyli czego po ślubie żałują panny młode?

Kłótnie przedmałżeńskie, czyli o co najczęściej kłócą się narzeczeni

fot. unsplash

1. Brak zaangażowania ze strony pana młodego

Jednym z najczęstszych powodów spięć, jakie wymieniają panny młode jest brak zaangażowania ze strony narzeczonego. Cała organizacja spoczywa na barkach panny młodej, a stąd już nie daleko do frustracji...Panowie mają tendencję do bagatelizowania próśb przyszłej żony i odkładania wszystkiego na ostatnią chwilę.

2. Koszty

Budżet weselny jest kolejną kwestią, przez którą często dochodzi do kłótni. Mężczyźni nie mają bladego pojęcia ile kosztują poszczególne rzeczy (a jak wiemy, wszystko co ślubne jest dwa razy droższe), a kiedy przychodzi do końcowego rozliczenia dostają zawrotów głowy...

3. Zbyt wielu doradców

Ty konsultujesz coś ze swoją mamą, on ze swoją, w między czasie zapytacie o zdanie znajomego, a potem okazuje się, że każdy ma inne zdanie. Wtrącanie się osób trzecich często prowadzi do zamętu, dlatego trzeba tu postawić grubą kreskę i być stanowczym. To w końcu Wasz ślub i niech będzie on tylko i wyłącznie spełnieniem waszej wizji. 

4. Odmienne gusta

Często dopiero podczas planowania tak ważnej i dużej uroczystości, jaką jest ślub i wesele okazuje się, że macie zupełnie odmienny gust w wielu sprawach. Narzeczony stawia na tradycję, Ty z kolei podążasz za trendami, on chce rosół z kluskami, a Ty krem z dyni, a takich z pozoru błahych wyborów podczas organizacji wesela jest mnóstwo. I jak tu dojść do porozumienia? Pamiętajcie, że związek to sztuka kompromisów, która w tym przypadku jest nieunikniona. 

5. Lista gości

Sprzeczki pojawiają się również odnośnie liczby zapraszanych osób, a także samej listy gości. Często jedna ze stron chce zaprosić osoby, których druga strona nie toleruje i nie chce widzieć ich na swoim ślubie. Pojawiają się również trudne decyzje odnośnie liczby gości. Niekiedy wybrana sala nie jest w stanie pomieścić wszystkich osób, które chcielibyście zaprosić i tu pojawią się kłótnie - kogo wykreślić, a kogo zostawić? Tutaj najważniejsza jest spokojna rozmowa i przedstawienie swoich "za" i "przeciw".

Zobacz też: 8 rzeczy, które zmieniają się po ślubie. Jesteś na to gotowa?

Polecane wideo

Panny młode, które skompromitowały się na własnym ślubie
Panny młode, które skompromitowały się na własnym ślubie - zdjęcie 1

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
Jagoda (Ocena: 5) 22.09.2019 23:04
Ja się z moim narzeczonym kłóciłam o jedzenie. Ale w końcu stanęło na moim i mieliśmy firmę Catering Arts, która odpowiadała za jedzenie i podanie i to był rewelacyjny wybór. Bo było naprawdę pysznie!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie