Ślub jesienią - o czym należy pamiętać?

Trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów.
Ślub jesienią - o czym należy pamiętać?
Fot. iStock
10.09.2019

Wrzesień i październik to miesiące często wybierane przez pary młode na organizację ślubu i wesela. Jesień ma swój urok, szczególnie jeżeli chodzi o scenerię, która wprawia w zachwyt. Mieniąca się różnymi kolorami pora roku jest pięknym tłem dla ślubnych zdjęć, o których marzy wiele par młodych. Na co jednak zwrócić uwagę, aby ślub jesienią był wyjątkowy i niczym nas nie zaskoczył?

Zobacz też: 5 typowo jesiennych dekoracji na ślub i wesele

Ślub jesienią - o czym należy pamiętać?

1. Pogoda

Choć jesień często bywa piękna i słoneczna, warto pamiętać, że bywa również fikuśna. Żeby nie zaskoczył Was deszcz, koniecznie przygotujcie ładne i stylowe parasole. Również panna młoda powinna pomyśleć o nakryciu na suknię ślubną. Jeżeli w obiekcie, w którym robicie wesele znajduje się altana, przygotujcie ciepłe koce, aby goście, którzy będą wychodzić na zewnątrz mogli się okryć.

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/503066220873457197/)

2. Zabudowana sala

Jeżeli marzycie o weselu w plenerze, postawcie na inne pory roku, czyli lato lub wiosnę. Zwróćcie uwagę, że jesień to zdecydowanie chłodniejsze noce, co odbiera komfort Waszym gościom. Również wspomniana wcześniej pogoda jest nieprzewidywalna i bywa kapryśna, dlatego decydując się na wesele jesienią, wybierajcie tylko i wyłącznie zabudowane sale.

3. Menu

Jesień to również zmiana w menu na bardziej konkretne dania. Korzystajcie z darów jesieni i zamiast tradycyjnego rosołu, wybierzcie krem z aromatycznej dyni. Przemyćcie do menu również sezonowe owoce i warzywa, a także grzyby i orzechy.

4. Zdjęcia w plenerze

Jesienna aura sprawia, że zdjęcia ślubne są najpiękniejsze ze wszystkich pór roku. Odcienie złota, pomarańczu, brązu i czerwieni, w tym przepiękne, delikatne słońce to wymarzone tło dla zdjęć ślubnych w plenerze.

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/38702878033936961/)

Jeżeli marzycie o ślubie jesienią, nie wahajcie się! Pamiętajcie, że pogoda we wrześniu i październiku często bywa stabilniejsza niż podczas lata, kiedy to mamy do czynienia albo z falą upałów albo nagłym załamaniem pogody. Jesień to absolutnie piękna pora roku!

Zobacz też: Dekorujemy ściankę za parą młodą - kilka pomysłów

Polecane wideo

Panny młode PRZED i PO makijażu ślubnym
Panny młode PRZED i PO makijażu ślubnym - zdjęcie 1

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie