8 sposobów, by zachęcić faceta do oświadczyn (i nie wyjść na desperatkę)

Można to zrobić sprytnie i zupełnie nienachalnie.
8 sposobów, by zachęcić faceta do oświadczyn (i nie wyjść na desperatkę)
Fot. Unsplash
07.09.2019

Podczas gdy niemal każda dziewczyna marzy o tym, by założyć na siebie piękną białą suknię i powiedzieć sakramentalne „tak” mężczyźnie swoich marzeń, z panami jest zgoła inaczej. Ich codzienne myśli nie kręcą się wokół ślubu i proszenia ukochanej o rękę. Niektórzy prędzej czy później sami dochodzą do wniosku, że pora się ustatkować, innym niestety trzeba ten pomysł delikatnie podsunąć.

Jak to zrobić, by nie wyjść na desperatkę? Oto 8 subtelnych sposobów, które powinny poskutkować zaręczynami!

Polecamy także: 10 nietypowych cech, których powinnaś szukać w facecie

#1 Wspomnij mimochodem o ślubach znajomych

Zamiast pytać wprost: „Kiedy wreszcie mi się oświadczysz?”, od czasu do czasu wspomnij przy swoim chłopaku o szczęśliwych małżeństwach z waszego otoczenia. Opowiedz, że po ślubie świetnie im się układa; że weszli na nowy poziom relacji i że są z tego powodu niezwykle zadowoleni. Twój mężczyzna po pewnym czasie sam dojdzie do wniosku, że małżeństwo to naturalna kolej rzeczy i nie taki diabeł straszny jak go malują.

#2 Nawiąż pozytywną relację z jego rodziną

Im lepiej będziesz się dogadywać z rodzicami i rodzeństwem swojego partnera, tym bardziej naturalne stanie się dla twojego ukochanego to, że powinnaś zostać członkiem jego rodziny. Zadbaj o to, by regularnie spotykać się z nimi zarówno u nich, jak i u was w mieszkaniu. Bądź gościnna, a twój serdeczny stosunek z pewnością zapunktuje u przyszłych teściów.

#3 Daj mu do zrozumienia, że jest dla ciebie Tym Jedynym

Facet, który nie czuje się w związku pewnie, na pewno nie zdecyduje się na oświadczyny. Daj więc ukochanemu do zrozumienia, że myślisz o was bardzo poważnie; że nie wyobrażasz sobie bez niego życia i że dla ciebie jest on najważniejszy.

#4 Podtrzymuj ogień

Nie ma większego zabójcy dla związku niż rutyna. Być może chłopak do tej pory ci się nie oświadczył, ponieważ obawia się, że po ślubie czeka was stagnacja. Udowodnij mu, że się myli i podtrzymuj między wami ogień. Flirtujcie i chodźcie na randki, nawet jeśli od kilku lat jesteście w związku.

#5 Nie ograniczaj jego wolności

Największy strach faceta związany z małżeństwem? Odcięcie od kumpli. Mężczyzna boi się, że utraci swoją wolność i będzie skazany tylko na siedzenie z tobą na kanapie i trzymanie się za ręce. Pokaż mu, że wasze wspólne chwile są dla ciebie tak samo istotne jak czas, który spędzacie osobno. Zachęcaj go do tego, by od czasu do czasu spotkał się z kumplami. Kibicuj mu, gdy znajdzie sobie hobby. Daj mu przestrzeń, jednocześnie zapewniając go, że twoje uczucia są bardzo silne.

#6 Włącz mu od czasu do czasu film romantyczny

Najlepiej taki, w którym jest scena zaręczyn. Możesz wtedy delikatnie westchnąć albo powiedzieć szeptem: „Wzruszyłam się. To takie romantyczne”. Chłopak być może tego nie skomentuje, ale da mu to do myślenia. Zrozumie aluzję, tego możesz być pewna!

#7 Umów was na kolację z zaprzyjaźnionym małżeństwem

Jeśli masz w swoim towarzystwie zaprzyjaźnione małżeństwo w podobnym wieku do waszego, spędzenie z nimi miłego wieczoru może być strzałem w dziesiątkę. Twój mężczyzna zobaczy, że po ślubie tak naprawdę nic nie zmienia się na gorsze i że relacja tylko się dzięki temu zacieśnia.

#8 Celebruj wasze miesięcznice

Świętowanie kolejnej rocznicy brzmi poważnie i kojarzy się z presją, by kupić drugiej połówce drogi prezent i zaprosić ją na wystawną kolację. Dlaczego zatem nie spróbować celebracji miesięcznic? Takie świętowanie będzie mniej pompatyczne i bardziej swobodne. Możesz ukochanemu np. kupić ulubioną czekoladę z tej okazji i powiedzieć, że cieszysz się z kolejnego wspólnego miesiąca. W ten sposób dasz mu jednocześnie do zrozumienia, że wszystkie spędzone z nim chwile są dla ciebie bardzo cenne. Kto wie, może podczas kolejnej miesięcznicy twój ukochany zdecyduje się zadać pytanie, na które tak bardzo czekasz.

Powodzenia!

Polecamy także: Psychotest dla singli: Wybierz jedną z par i sprawdź, czy wreszcie się zakochasz

Polecane wideo

Miłosny HOROSKOP na wrzesień 2019
Miłosny HOROSKOP na wrzesień 2019 - zdjęcie 1

Komentarze (12)

Ocena: 4.08 / 5
gość (Ocena: 5) 09.09.2019 21:22
Obawiam się, że na mojego faceta już nic nie podziała, robię to wszystko co opisane w tekście i nic z tego. Nie jestem zaborcza, daję mu tą wolność, której on potrzebuje, podtrzymuję ,,ogień,, w związku, dbam o niego i o nasze sprawy, rocznice itp. , dałam mu już dawno do zrozumienia, że jest dla mnie Tym Jedynym, mam pozytywną relację z jego rodziną a on i tak nic sobie z tego nie robi. Byliśmy nawet ostatnio u złotnika z moimi kolczykami i dyskretnie rzuciłam mu aluzję, gdy oglądałam w gablotce pierścionki zaręczynowe i obrączki. Nic na niego nie działa. Kompletnie nic, zero.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 07.09.2019 16:58
To trzeba się napracować żeby ktoś ci się oświadczył? Nie może to być rzecz naturalna jeśli oboje tego chcą, tylko sztuczki żeby facet to zrobił?
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 07.09.2019 16:51
serio? Ktoś to bierze na poważnie? Rady dla 18-latki ??? Jeśli mężczyzna będzie na tyle dojrzały by się oświadczyć, a kobieta do małżeństwa gotowa to tak się stanie. To tylko papier! Dla mnie ważne jest , że się szanujemy wspieramy, dbamy o siebie i myślimy poważnie, jesteśmy uczciwi......
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.09.2019 16:35
A teraz zdradzę Wam sekret: istnieją kobiety, które nie marzą o pierścionku ;) Mi wystarczy, że dogadujemy się bez słów, kochamy się, mieszkamy razem i jesteśmy wobec siebie uczciwi. Papier, czy jakaś formułka od maga przed ołtarzem - nie są mi do szczęścia potrzebne. Weszłam sobie tutaj, żeby poczytać komentarze i mam taką refleksję - szanujcie się, dziewczyny/kobiety. Jak to "ten", to będziecie razem niezależnie od okoliczności. Jak nie - to lepiej się nie obrączkować, bo później oznacza to tylko problemy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.09.2019 13:23
Po co zachęcać? Mężczyzna jak kocha to sam się oświadcza. Do tanga trzeba dwojga, jeśli on tego nie czuje to trzeba wiać bo jest bardzo duże prawdopodobieństwo że jesteś dla niego tylko zapchajdziurą. Dosłownie i w przenośni. Miejcie swoją godność, nic na siłę.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie