Napoje, których nie może zabraknąć na Twoim weselu

To po nie goście sięgają najczęściej.
Napoje, których nie może zabraknąć na Twoim weselu
fot. unsplash
26.08.2019

Obecność alkoholu na weselu nie powinna nikogo dziwić. Oczywiście zdarzają się wesela bezalkoholowe, jednak w Polsce to wciąż rzadkość. Nie tylko w naszej kulturze napoje alkoholowe ściśle wiążą się z celebracją danego wydarzenia, a wstąpienie w związek małżeński wydaje się znakomitą okazją. Wiele par młodych nie do końca jest przekonanych, jaki alkohol powinien znaleźć się na weselnym stole, a także ile butelek zakupić, by wystarczyło na całą noc. Podpowiadamy zatem, jakie alkohole królują na polskich weselach oraz jak obliczyć ich ilość.

Zobacz też: Czego NIE lubią goście weselni? Oto kilka rzeczy, które wprawiają ich w zakłopotanie

TYCH alkoholi nie może zabraknąć na Twoim weselufot. unsplash

Bez wątpienia najpopularniejszym alkoholem na polskich weselach jest wódka. Na co dzień raczej rzadko sięga się po tego typu trunek, ale na weselach wydaje się być najlepszym pomysłem. Jak zatem oszacować ilość butelek? Przyjmuje się, że na jedną osobę dorosłą przypada 0,5 litra wódki, jeżeli jest to jedyny alkohol na weselu lub 0,7 litra na parę, jeżeli będą serwowane również inne alkohole. Szacując ilość wódki, weźcie również pod uwagę wszelkie konkursy oraz bramy weselne.

Na weselu bez wątpienia powinno znaleźć się również wino, po które sięgają głównie kobiety. Warto zorientować się ile osób będzie chętnych do spożywania tego typu trunku. Szacuje się, że na 4 osoby przypada 1 butelka wina. Jakie wino wybrać? Każdy z gości na pewno ma inny gust, warto więc zakupić zarówno czerwone, białe jak i różowe wino. Zróżnicujmy również smaki i zakupmy kilka butelek wina słodkiego, pół słodkiego oraz wytrawnego.

Wiele osób decyduje się również na zakup piwa, co okazuje się strzałem w dziesiątkę. Osoby, które nie przepadają za mocnymi alkoholami z pewnością chętnie sięgną po ten rodzaj alkoholu. Również podczas upalnego dnia, goście ugaszą pragnienie zimną butelką piwa. Wybierając ten rodzaj trunku, warto postawić na coś bardziej oryginalnego, np. na piwa kraftowe. Ile kupić piwa na wesele? Na 3 osoby przypada butelka piwa 0,5 litra.

Wybierając alkohole na wesele nie zapominajmy również o domowych trunkach, czyli różnego rodzaju nalewkach. Takie alkohole są bardzo chętnie konsumowane przez gości weselnych i uważamy, że nie powinno ich zabraknąć.

Na koniec oczywiście należy wspomnieć o szampanie, który podawany jest na powitanie gości jak i młodej pary. To tradycja, która od dawien dawna gości na polskich weselach. Symboliczną lampkę szampana wypijamy za zdrowie młodej pary, tym samym rozpoczynając zabawę weselną. Ile butelek szampana potrzebujemy zakupić? Szacuje się, że jedna butelka szampana przypada na 7 osób.

Zobacz też: 5 prawdziwych katastrof, które przydarzyły się podczas ślubu i wesela

Polecane wideo

Te znaki zodiaku mają najmniejsze szanse na ślub
Te znaki zodiaku mają najmniejsze szanse na ślub - zdjęcie 1

Komentarze (1)

Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 05.09.2019 11:56
żadnej wódki. patologia.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie