Fotograf podał jeden ważny powód, dlaczego nie należy robić zdjęć telefonem na ślubie

Każdy gość weselny powinien o tym wiedzieć.
Fotograf podał jeden ważny powód, dlaczego nie należy robić zdjęć telefonem na ślubie
fot. Facebook.com (https://www.facebook.com/hway2)
17.07.2019

Smartfony są obecne w naszym życiu przez większość czasu. Nie wyobrażamy sobie wyjścia z domu bez telefonu, korzystamy z niego stale w każdej sytuacji. Bez wątpienia smartfony stały się naszym uzależnieniem, oprócz podstawowych funkcji, czyli dzwonienia i pisania smsów, możemy załatwiać sprawy bankowe, robić przegląd prasy online czy korzystać z mediów społecznościowych. Bez wątpienia niezwykle ważną funkcją smartfonów jest wysokiej jakości aparat, za pomocą którego możemy upamiętniać najważniejsze chwile, takie jak chociażby ślub. Będąc gościem weselnym, często sięgamy po telefon, aby zarejestrować najważniejsze momenty podczas ślubu i wesela. Niestety, niekiedy może to zrujnować wyjątkowe ujęcie fotografa, czego doświadczyła młoda fotograf.

Zobacz też: Kilka drobiazgów, o których zapominamy na końcowym etapie planowania wesela

Hannah Stanley jest fotografem ślubnym i lifestylowym. Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku zamieściła zdjęcie, które pokazuje, jak gość weselny może zniszczyć wyjątkowy moment uchwycony przez fotografa. Kobieta fotografowała piękną chwilę, kiedy ojciec odprowadzał do ołtarza pannę młodą, gdy przed jej obiektyw wtargnął jeden z gości by zrobić zdjęcie swoim telefonem...

Hannah zamieściła długi wpis na swoim profilu, który skierowała nie tylko do osoby, która zniszczyła jej zdjęcie, ale również do wszystkich gości weselnych, którzy zachowują się w podobny sposób. 

 

Do dziewczyny z iPhonem...Nie tylko zrujnowałaś mój strzał, ale też zabrałaś ten moment panu młodemu, ojcu pannie młodej i pannie młodej. Co właściwie planujesz zrobić z tym zdjęciem? Szczerze. Zamierzasz je wydrukować? Zachować? Patrzeć na nie codziennie? Nie, nie nie zrobisz tego. Ale moja panna młoda wydrukowałaby to zdjęcie, często na nie patrzyła i wspominała ten moment, w którym ojciec prowadził ją do ołtarza. Ale zamiast tego chciałaś zrobić zdjęcie za pomocą telefonu, którego nie będziesz używać.

Goście, proszę przestańcie oglądać śluby, w których uczestniczycie przez ekran, a zamiast tego wyłączcie telefony i cieszcie się ceremonią. Jesteś ważny dla panny młodej i pana młodego, inaczej nie uczestniczyłbyś w weselu. Więc, proszę pozwól wykonywać mi moją pracę, a ty po prostu usiądź, zrelaksuj się i ciesz się tym jedynym momentem w życiu.

 

Na szczęście kobiecie udało się zrobić inne zdjęcia panny młodej i jej ojca, co jednak nie usprawiedliwia kobiety z telefonem, która zrujnowała ten wyjątkowy i ulotny moment. Hannah podkreśla, że fotografowie na całym świecie, chcą jak najlepiej upamiętnić wyjątkowe chwile swoich par i wykonywać swoją pracę w należyty sposób. Niestety, telefony gości niejednokrotnie rujnują ulotne chwile, które dzieją się w czasie rzeczywistym i nie są do powtórzenia. "Zdarza się to często na weselach" - pisze kobieta. Pod postem Hanny, pojawiło się wiele komentarzy od innych fotografów, którzy podzielili zdanie kobiety i opisywali podobne sytuacje. Być może one stają się powodem, dla którego coraz więcej par młodych prosi gości o niekorzystanie z telefonów podczas ich dnia.

Zobacz też: Miała powalać na kolana, a stała się pośmiewiskiem. Internauci twierdzą, że ta suknia ślubna "wygląda jak tampon"

Polecane wideo

Najbardziej zapierające dech w piersiach zdjęcia ślubne z 2018 roku. Wśród nich piękna fotografia z Polski!
Najbardziej zapierające dech w piersiach zdjęcia ślubne z 2018 roku. Wśród nich piękna fotografia z Polski! - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.07.2019 23:40
Właściwie jak jest fotograf weselny,to po co robić samemu zdjęcia? OK, jakies 'kulisy' przy stole, kiedy nie ma obok fotografa to spoko, ale np. pierwszy taniec, krojenie tortu, jakieś oczepiny czy inne śmieszne zabawy - warto przeżywać chwilę zamiast bezmyślnie cykać skoro już to ktoś robi profesjonalnie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie