TOP 5 zabaw na wieczór panieński. Dziewczyny je uwielbiają♥

To must have każdej imprezy!
TOP 5 zabaw na wieczór panieński. Dziewczyny je uwielbiają♥
fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/partyramauk/)
19.07.2019

Wieczór panieński to wyjątkowe przyjęcie dla przyszłej panny młodej na tydzień kilka tygodni przed ślubem. Organizacja wieczoru zazwyczaj leży po stronie świadkowej, a sama panna młoda nie zostaje wtajemniczona w jego przebieg. To, gdzie i jak impreza się odbędzie, pozostaje słodką tajemnicą...Pomysłów na wieczór panieński jest wiele, ale najpopularniejszą formą jest urządzenie przyjęcia w apartamencie, domu czy innym lokalu i wspólne celebrowanie ostatnich chwil panieństwa. Wieczorowi oczywiście towarzyszą różnego rodzaju gry i zabawy, ukierunkowane na pannę młodą. Oto top 5 zabaw na wieczór panieński.

Zobacz też: Praktyczny prezent dla panny młodej na wieczór panieński

Zabawy na wieczór panieński

fot. unsplash

1. Test przedmałżeński

To jedna z popularniejszych zabaw, która wymaga wcześniejszego przygotowania. Jedna z dziewczyn musi przygotować listę pytań do pana młodego dotyczącą panny młodej i na odwrót, a następnie porównać ich odpowiedzi. Czy przyszli małżonkowie wiedzą wszystko o sobie? Ta zabawa z pewnością ujawni prawdę:)

2. Ile ma lat?

Zabawa polega na odgadnięciu ile lat na danym zdjęciu miała panna młoda. Do tej zabawy będziecie potrzebowali kilku lub kilkunastu zdjęć panny młodej z różnych etapów jej życia. fot. unsplash

3. Nić życia

To doskonała zabawa na rozpoczęcie wieczoru, dzięki której uczestniczki mogą lepiej się poznać. Przygotujcie kłębek kordonka albo kolorowej nici. Na początku imprezy niech każda z dziewczyn urwie kawałek, tylko nie zdradzajcie żadnych szczegółów. Kiedy wszystkie dziewczyny będą obecne, każda po kolei niech opowie coś o sobie nawijając nić wokół palca. Nie możecie przestać mówić, dopóki nie nawiniecie całości.

4. Balonowa loteria

Przygotujcie tyle balonów ile będzie dziewczyn. Do każdego z nich włóżcie karteczkę z dowolnym zadaniem, z czego jedna będzie zawierała imię panny młodej. Dziewczyny losują balony i w dowolny sposób wydobywają z niego karteczkę. Wygrywa ta, która wylosuje imię panny młodej, a pozostałe dziewczyny muszą wykonać zadania, np. zadzwonić do brata panny młodej albo opowiedzieć kawał.

5. Zabawa wspomnieniami

Każda z dziewczyn zapisuje na karteczce, jakie pierwsze wrażenie zrobiła na niej panna młoda. Następnie dziewczyny wymieniają się karteczkami i muszą w jak najbardziej wiarygodny sposób opowiedzieć historię z karteczki. Panna młoda musi zgadnąć, czy dana dziewczyna mówi prawdę.fot. unsplash

Zobacz też: „To ważniejsza impreza niż sam ślub!” - agresywne reguły na wieczór panieński zszokowały druhny panny młodej

Polecane wideo

Panny młode PRZED i PO makijażu ślubnym
Panny młode PRZED i PO makijażu ślubnym - zdjęcie 1

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.07.2019 06:13
A ja panieński organizuję sobie sama, bo nienawidzę, gdy ktoś coś robi za mnie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.07.2019 14:40
Ciekawe zabawy, jak będę 2 raz starszą to z nich skorzystam. Pierwszy raz jak miałam przyjemność zorganizować wieczór panieński koleżanki to zabrałam ją do leszczyńskiego tunelu aerodynamicznego. Zawsze chciała tam polatać więc musiałam spełnić jej marzenie :)
odpowiedz
Teresa (Ocena: 5) 21.07.2019 18:48
Ja byłam zadowolona z mojego panieńskiego. Pojechałyśmy same dziewczyny do domku w górach i było bardzo przyjemnie. Chociaż i tak najlepiej wspominam wesele i jedzenie od Catering Arts, dobrze, że moja sukienka nie była taka mała, bo chyba za 3 jadłam.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.07.2019 11:16
Kiedyś byłam świadkową na panieńskim na którym większość dziewczyn nie znała się wcześniej. Zaczęłam od zabawy w której każda z dziewczyn w jednym zdaniu miała nawiązać do najzabawniejszej/ najciekawszej/ najfajniejszej historii w ciągu znajomości z panną młodą. Zebrałyśmy je wszystkie i przekazałyśmy pannie młodej, która miała zgadnąć/wyjaśnić która z nas to napisała i opowiedzieć tą przygodę/historyjkę. Nie miałam pojęcia że zabawa tak się rozwinie - kilka godzin śmiechu, które bardzo nas do siebie zbliżyły. Musiałyśmy przez to trochę zmodyfikować plan wieczoru ale było warto. Mimo że minęło kilka lat, teraz już szczęśliwa mężatka, nadal trzyma te karteczki w ozdobnym pudełku jako zbiór najfajniejszych wspomnień z młodości i jako super pamiątkę. Polecam
zobacz odpowiedzi (3)
Alice (Ocena: 5) 19.07.2019 09:53
Ale laski na fotce! Mam taką samą sukienkę w kwiatki :) Pozdrawiam
odpowiedz

Polecane dla Ciebie