Kilka drobiazgów, o których zapominamy na końcowym etapie planowania wesela

Te szczegóły są bardzo ważne.
Kilka drobiazgów, o których zapominamy na końcowym etapie planowania wesela
fot. unsplash
10.07.2019

Jeżeli decydujemy się na organizację ślubu i wesela samodzielnie, musimy być świadomi, że wszystko jest na naszej głowie i nikt niczego za nas nie zrobi. W gąszczu wszystkich obowiązków niestety możemy zapomnieć o pewnych drobiazgach, które w rzeczywistości odgrywają dużą rolę. Warto pomyśleć o tym już wcześniej, aby nie stresować się niepotrzebne na kilka dni przed ślubem. O czym często zapominają pary młode?

Zobacz też: Rodzaje table chart, czyli jak rozmieścić plan stołów

Kilka drobiazgów, o których często zapominamy

#Tablica z usadzeniem gości

To kwestia o której pary młode często zapominają do ostatnich dni. Tablica z usadzeniem gości jest niezwykle ważna, jeżeli chcecie uniknąć zamieszania i rozproszenia wśród gości. Pamiętajcie, że na realizację zamówienia będziecie musieli poczekać kilka dni, dlatego zadbajcie o to stosunkowo wcześnie. Zdarzają się też sytuacje, że pary młode mają gotową tablicę, ale okazuje się, że nie mają jej na czym postawić. Tutaj trzeba upewnić się, że właściciele sali mają sztalugę i wam ją udostępnią. Czasami trzeba załatwić ją we własnym zakresie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

#Chlebek na powitanie 

Wedle tradycji, rodzice witają parę młodą chlebem i solą. No właśnie, ale czy właściciele obiektu zapewniają chlebek powitalny? Znam sytuacje, gdzie niestety chlebka zabrakło, gdyż para młoda była przekonana, że leży to po stronie właścicieli. Jak się okazuje, nie zawsze...

# Pudełko na koperty

O tę kwestię właściwie powinna zadbać świadkowa. Dlatego upewnij się, że również ona pamięta o tym szczególe. Bez pudełka, koperty mogą zaginąć i zrobi się spore zamieszanie podczas wręczania prezentów. Dlatego, trzymaj rękę na pulsie :) 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

#Pudełeczko na obrączki

Obrączki są, ale co z ich "opakowaniem"? Jeżeli zależy Ci na tym, aby obrączki do ołtarza niosły dzieci lub chcesz, aby ładnie wyglądały na zdjęciach, musisz zadbać o ładną szkatułkę. Niestety, pary młode często zapominają o tym szczególe. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

#Parasol

Nawet latem pogoda lubi płatać figle i zmieniać się z minuty na minutę. Dlatego koniecznie zadbajcie o zakup ładnego parasola, który jako koło ratunkowe będzie w bagażniku auta ślubnego. Wybierzcie elegancki parasol, który będzie ładnie prezentował się na zdjęciach. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Zobacz też: Oryginalne pomysły na WINIETKI ślubne

Ślubny manicure w kolorze. Tak czy nie?
Ślubny manicure w kolorze. Tak czy nie? - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
Ewa (Ocena: 5) 16.07.2019 09:54
Nasze wesele przebiegło bardzo pomyślnie, a to dzięki ekipie z Hotelu Biały Dom w Czerwionce, w którym to zorganizowaliśmy przyjęcie weselne.
odpowiedz
Marta (Ocena: 5) 14.07.2019 20:47
Teraz sezon weselny, wszędzie o sukienkach na wesele i butach na wesele i ja jestem mega wdzięczna. Mnie też czekają 2 wesela. A ze swojego wesela to głównie pamiętam Catering Arts, bo to było najlepsze jedzenie na świecie. Takie mam wspomnienia :).
odpowiedz

Polecane dla Ciebie