Barmanka zszokowana zachowaniem panny młodej, która zabrała jej słoik z...napiwkami

Zachowanie, z którego zdecydowanie nie warto brać przykładu.
Barmanka zszokowana zachowaniem panny młodej, która zabrała jej słoik z...napiwkami
fot. unsplash
17.06.2019

Wesele to niewątpliwie stresujące wydarzenie, czy jednak można nim tłumaczyć chciwość? Pewna barmanka opisała na reddit.com historię, która przydarzyła jej się podczas obsługi wesela. Zachowanie panny młodej opisała jako bezczelne i samolubne. Czy taka sytuacja powinna mieć miejsce?

Zobacz też: Świadkowa przymierzyła sukienkę wybraną przez pannę młodą. Wpadła w kompleksy

Barmanka wyjaśniła, że firma w której pracuje pozwala, aby bar miał słoik z napiwkami, chyba, że para młoda wybierze słoik na miesiąc miodowy. Wtedy wszystkie pieniądze po weselu przekazane byłyby parze młodej.

Pracowałam na weselu i na 10 minut przed zamknięciem baru, a także końcem wesela, podeszła do mnie panna młoda, która zażyczyła sobie, abym oddała jej słoik z pieniędzmi. Tłumaczyła, że nie chciała słoika z napiwkami, ale na miesiąc miodowy - pisała barmanka jednocześnie zaznaczając, że było dużo czasu, żeby o tym poinformować wcześniej.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Panna młoda przepraszała i tłumaczyła się, że cały czas chciała słoik na miesiąc miodowy, w końcu wzięła go i zaczęła liczyć pieniądze. Rzuciła w kobietę 16 funtów, z czego kilka monet upadło na podłogę i bezczelnie kazała barmance je pozbierać. Barmanka napisała:

Było mi tak strasznie przykro, bo naprawdę bardzo ciężko pracowałam. Chyba powinnam cieszyć się, że dała mi cokolwiek, ale czy to jest w porządku? 

Użytkownicy Reddit nie ukrywali swojego oburzenia, a z ich ust padło wiele ostrych słów:

To kradzież. Napiwki są dla barmanów. Gdybym włożył pieniądze do słoika na barze, oczekiwałbym, że będą dla barmana. Słoik na miesiąc miodowy może stać GDZIEKOLWIEK.

Jako barman, który cały czas pracuje na weselach, uważam, że to nie w porządku. Była pijana?

To nie jest dobra wymówka, ale uważam, że lepsze to niż bycie złodziejem...

Inni uznali, że idea słoika na miesiąc miodowy jest tandetna i sugerowali, że panna młoda powinna być zadowolona z prezentów od gości.

A co wy uważacie o takim zachowaniu? Jesteście za czy przeciw zbieraniu dodatkowych pieniędzy na weselu? 

Zobacz też:„Moja druhna jest za gruba. Czy mogę wykluczyć ją z wesela?”

Najgorsza suknia ślubna w historii: Panna młoda pokazała prawie wszystko!
Najgorsza suknia ślubna w historii: Panna młoda pokazała prawie wszystko! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 17.06.2019 23:40
Zwróćcie uwagę, że akcja dzieje się w UK. Tutaj tradycje są inne. Nikt na wesele nie daje dużych prezentów (ostatnio byłam pierwszy raz na ślubie w angielskiej tradycji, dałam koledze 40f i zostałam obśmiana za rozrzutność). Impreza wieczorem często odbywa się w barze, więc są barmanki na miejscu. Goście dostają obiad i jakiś słodki poczęstunek, za całą resztę płacą sami. Nie ma co dyskutować w Polsce o zachowaniach z UK. Inna tradycja, więc nie nam to oceniać.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.06.2019 23:15
Cebula, szczypior, burak. To czy słoik jest w dobrym tonie czy nie, to już nie mnie oceniać. Ale skoro był i pisało że to napiwki, ludzie dawali dla barmanki. Chyba jasne że nikt inny nie ma prawa go zabrać. Jeśli się mylę, to wiecie co? Jutro organizuję wielką zbiórkę kasy na jakiś szlachetny cel. Jak się uzbiera to zdecyduję gdzie się wybiorę na tegoroczne wakacje za zawartość puszki ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.06.2019 20:15
Barmanka na weselu ? To jakaś nowa moda, bo nie jestem tak ,,światowa,, i obeznana w srendach jak wy, więc wytłumaczcie mi to. Chyba że wesele było wyprawiane w barze to wtedy kapuję o co chodzi. To co zrobiła panna młoda to czysta kradzież, skoro ktoś daje napiwek barmanowi, to chce aby go otrzymał właśnie barman a nie jakaś zadufana w sobie lalunia. Co kogo obchodzi jej miesiąc miodowy ?!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.06.2019 18:04
Głupi pomysł z tym słoikiem w ogóle. Impreza jest zaplacona a prezent daje się raz
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.06.2019 18:03
Według mnie ten słoik to zbędny dla obu pań. Po pierwsze państwo młodzi opłacają imprezę i obsługę a goście mogą dać prezent parze młodej. Po drugie skoro goście dają już prezenty to nie wypada wyciągnąć jeszcze na miesiąc miodowy w słoiku. Dla mnie zbędny zwyczaj. Jako gość nie czułabym się dobrze czując presję wydania kolejnych pieniędzy czy to dla obsługi czy dla pary młodej.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie