Zachodnie trendy, które przyjęły się na polskich weselach

Te zwyczaje coraz bardziej wpisują się w naszą obyczajowość.
Zachodnie trendy, które przyjęły się na polskich weselach
fot. unsplash
11.06.2019

Każdy kraj ma swoje zwyczaje i tradycje, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Uroczystość zaślubin w wielu krajach bardzo różni się od siebie, głównie ze względu na odmienność kulturową. Również w Polsce, mimo wielu zmian obyczajowych oraz nieustannego zmierzania ku nowoczesności, pewne zwyczaje przetrwały i do dziś odgrywają ogromną rolę. Wiele zwyczajów z różnych zakątków świata miesza się ze sobą, chętnie podglądamy trendy, które panują w innych krajach i włączamy je do naszej obyczajowości. O jakich trendach mowa? Zobaczcie najpopularniejsze z nich.

Zobacz też: Ciekawe i integrujące zabawy weselne utrzymane w dobrym tonie

Zachodnie trendy weselne, które przyjęły się w Polsce

#1 Z ojcem do ołtarza

Trend odprowadzania do ołtarza panny młodej przez ojca lub inną bliską osobę już kilka lat temu zagościł na polskich ślubach. Nic w tym dziwnego, bo to naprawdę piękny i wzruszający zwyczaj.

#2 Asysta druhen

Tak zwany team bride to coraz bardziej popularny zwyczaj, który napłynął do nas z zachodu. W każdym amerykańskim filmie i serialu obowiązkowo musiały pojawić się druhny, które były wsparciem dla panny młodej. Ubrane w podobne suknie, razem z parą młodą, tworzą naprawdę piękny obrazek.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#3 Niesienie obrączek przez dzieci z rodziny

Lub posypywanie drogi do ołtarza kwiatami to jeden z tych momentów, który wzrusza najbardziej. Małe aniołki niosące złote krążki to uroczy i słodki widok.

#4 Kolor/motyw przewodni wesela

Jeszcze nie tak dawno, organizując wesele nikt nie myślał o kolorze czy motywie przewodnim uroczystości. Najważniejsze było jedzenie, od którego stoły aż się uginały oraz zespół, który miał bawić do rana wszystkich gości. Obecnie jednak pomysł zastosowania określonych barw bardzo mocno wszedł do naszego zwyczaju, a każdy element od zaproszenia po tort ma być spójny.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#5 Atrakcje weselne

Niegdyś głównymi atrakcjami na polskich weselach były oczepiny i tort. Dziś pary młode coraz częściej decydują się na dodatkowe atrakcje, wynajmując barmanów, fotobudkę czy organizując pokaz sztucznych ogni. Rynek ślubny z roku na rok proponuje nam coraz to nowe rozwiązania, dlatego ogromnym plusem jest to, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


# Ślub w plenerze

Na zachodzie śluby w plenerze organizowane są od dekad, głównie dzięki bardziej liberalnemu prawu. W Polsce dopiero od kilku lat można zawrzeć związek małżeński poza kościołem i urzędem stanu cywilnego. Podążając za trendem, obiekty weselne oferują specjalne ogrody czy altany, w który pary młode mogą powiedzieć sakramentalne "tak" pod gołym niebem.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zobacz też: 5 najczęstszych wpadek, które przydarzają się w dniu ślubu

 

Planujesz ślub w roku 2020? Zwróć uwagę na ten model sukni. Będzie rządził trendami
Planujesz ślub w roku 2020? Zwróć uwagę na ten model sukni. Będzie rządził trendami - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.06.2019 12:18
Druhny i druhowie to tradycja wywodząca się z dawnych przesądów, że na parę młodą czyhały złe duchy. Druhny miały chronić przed nimi pannę młodą, były jej tarczą i strażą przyboczną
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.06.2019 20:30
Też mi nowość ..... Moja starsza kuzynka, która brała ślub w 1999 roku w Polsce, miała 5 druhen, a pan młody 5 drużbantów, plus do tego jakieś dzieciaki sypały ryżem i kwiatami przy wyjściu z kościoła. Ta tradycja gościła u nas już od dawien dawna.
odpowiedz
kot.filemon (Ocena: 5) 11.06.2019 15:57
#1 Z ojcem do ołtarza To nie zachodnia tradycja tylko biblijna.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie