Ciekawe i integrujące zabawy weselne utrzymane w dobrym tonie

Ze smakiem i humorem.
Ciekawe i integrujące zabawy weselne utrzymane w dobrym tonie
fot. iStock
10.06.2019

Zabawy na dobre wpisały się w tradycję weselną i od lat stanowią integralną część przyjęcia. Zabawy wprawiają gości w dobry nastrój, odrywają na chwilę od tańca i pozwalają na zintegrowanie się, ale pod jednym warunkiem - muszą być utrzymane w dobrym tonie. Niektóre pary młode mają jednak obawy, czy takie zabawy powinny znaleźć się na ich przyjęciu, ponieważ niejednokrotnie były świadkami nietrafionych i żenujących konkursów. Dlatego dziś przedstawiam wam kilka ciekawych zabaw, które na pewno spodobają się Waszym gościom.

Zobacz też: 5 najczęstszych wpadek, które przydarzają się w dniu ślubu

Zabawy weselne utrzymane w dobrym toniefot. unsplash

#1 Taniec w rytmie YMCA

Nic tak nie zintegruje gości jak wspólny taniec do jakże znanego utworu YMCA zespołu Village People. Goście ustawiają się w rzędach, a przoduje im para młoda, która pokazuje znany układ do refrenu. Goście świetnie się bawią, a fotograf i kamerzysta mają piękne ujęcie z wesela. Ta zabawa to świetna propozycja na rozpoczęcie przyjęcia (tuż po pierwszym tańcu).

#2 Jaka to melodia

W tej zabawie uczestnicy mogą poczuć się jak w kultowym programie rozrywkowym i sprawdzić swoje umiejętności muzyczne. Gości dzielimy na dwie równe drużyny: pani młodej i pana młodego. Z głośników lecą znane utwory, a drużyna, która zgadnie tytuł i wykonawcę podnosi rękę, tym samym zdobywając punkt. Jeżeli odpowiedź będzie błędna, punkt przechodzi do drużyny przeciwnej.

#3 Poznajmy się

To taniec, który pozwala na zapoznanie się panów z paniami. Wewnętrzne kółko tworzą same panie, a zewnętrzne panowie. W rytm muzyki oba koła tańczą w przeciwległych kierunkach, a gdy z ust wodzireja padnie słowo "stop" panie odwracają się do panów i zapoznają się. 

#4 Taneczne kalambury

Zabawa dla kilku par, w której każda z nich losuje karteczkę z nazwą dyscypliny sportowej. Następnie pary muszą zaprezentować ją za pomocą tańca np. łyżwiarstwo, skoki narciarskie, piłka nożna, boks. Salwy śmiechu gwarantowane!

#5 Lina

Para młoda trzyma długą linę, pod którą przechodzą poszczególne pary. Warunek jest jeden - muszą trzymać się za ręce i nie mogą dotknąć liny. Utrudnieniem jest obniżająca się lina, którą sterują państwo młodzi.

Zobacz też: 5 najczęstszych błędów związanych z muzyką na weselu

Planujesz ślub w roku 2020? Zwróć uwagę na ten model sukni. Będzie rządził trendami
Planujesz ślub w roku 2020? Zwróć uwagę na ten model sukni. Będzie rządził trendami - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.06.2019 16:49
Dobry dj sam podsunie genialne zabawy weselne...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 10.06.2019 16:38
No spoko. Mnie się strasznie podoba zabawa, kiedy Młodzi usadzani są na środku sali, plecami do siebie. I mają w jednej ręce plakietkę "Ja" "On", a Pan "Ja" i "ONA". I wodzirej zadaje pytania typu: Kto więcej czasu spędza w łazience, kto będzie zajmował się finansami po ślubie itp. Czasem niezłe cyrki wychodzą ;)
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie