Ważne tematy, które powinniście poruszyć przed ślubem

Ważne tematy, które powinniście poruszyć przed ślubem
fot. unsplash
07.06.2019

Ślub to decyzja, która powinna być dokładnie przemyślana. Niestety jak pokazują statystki, liczba rozwodów cały czas rośnie. Powodów jest wiele, a jednym z nich są niedomówienia. Nie jest nowością, że pary mają problem z konwersacją, która powinna być podstawą każdego związku. Jeżeli nie chcesz spotkać się z przykrym rozczarowaniem po ślubie, koniecznie zadaj partnerowi te pytania.

Zobacz też: Ten rodzaj ślubu staje się bardziej popularny niż ślub kościelny. Ty też powinnaś go rozważyć

#1 Czy chcesz mieć dzieci?

Temat dzieci jest często dość kontrowersyjny. Dla niektórych kobiet posiadanie potomstwa jest czymś zupełnie normalnym i niepodlegającym dyskusji. Jednak nie każdy ma takie same zdanie, dlatego koniecznie upewnij się, czy zgadzacie się w tej kwestii. 

#2 Co z finansami?

Pieniądze są jednym z tych tematów, o których mówi się najmniej. W wielu domach małżeństwo oznacza wspólne konto, inni podpisują intercyzy i chcą rozdzielności majątkowej. Porozmawiajcie, jak będzie wyglądało to w waszym domu, aby nie spotkać się z przykrym rozczarowaniem po ślubie.

#3 Czy jest w małżeństwie coś, co Cię przeraża?

Każdy z nas może mieć jakieś obawy, w końcu wiążemy się na całe życie. Niezależnie od skali problemu, warto porozmawiać o tym przed ślubem.

#4 Gdzie będziemy mieszkać?

O tym warto porozmawiać dużo wcześniej, ponieważ wiele związków rozpada się właśnie poprzez odmienne priorytety. Będziecie mieszkać w mieście czy na wsi? Czy oboje tego chcecie? A może jedno z was nie widzi problemu, aby zamieszkać u rodziców? Kwestia osiedlenia się po ślubie nie może zostać pominięta w waszej rozmowie.

#5 Co jest dla Ciebie w życiu najważniejsze?

Pogoń za karierą zniszczyła już niejeden związek. Oczywiście praca jest bardzo ważna w życiu, ale czy najważniejsza? Ustalcie wspólne priorytety, którymi będziecie kierować się w życiu.

#6 Jak będziemy wychowywać nasze dzieci?

Ilu jest ludzi, tyle sposobów, dlatego kwestia wychowania dzieci powinna zostać przez was omówiona. Odmienne poglądy na ten temat mogą doprowadzić do wielu nieporozumień i zgrzytów, co może odbić się również na dzieci.

#7 Jak będziemy rozwiązywać nasze problemy?

Będziecie od nich uciekać? Rozmawiać? Puszczać fochy i nie odzywać się przez kilka dni? Powinniście ustalić, co będziecie robić, a czego nie, aby jak najszybciej zażegnać problemy.

Zobacz też: 5 najczęstszych wpadek, które przydarzają się w dniu ślubu

„Oklepane i straszne”. Faceci mają dość tych popularnych żeńskich imion
„Oklepane i straszne”.  Faceci mają dość tych popularnych żeńskich imion - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie