„Moja świadkowa jeszcze nie schudła po ciąży. Czy mogę wyrzucić ją z wesela?”

Wpis pewnej panny młodej wywołał w Internecie burzę.
„Moja świadkowa jeszcze nie schudła po ciąży. Czy mogę wyrzucić ją z wesela?”
Fot. iStock
24.06.2019

Rola świadkowej na ślubie i weselu jest bardzo ważna i powinna zostać powierzona zaufanej osobie, która tego wielkiego dnia stanie na wysokości zadania. Często tytuł druhny przypada np. siostrze albo kuzynce panny młodej lub jej bliskiej, wieloletniej przyjaciółce. W dniu ślubu świadkowa powinna być na każde zawołanie panny młodej i upewniać się, że wszystko przebiega zgodnie z planem. 

Zobacz również: Panna młoda jest wściekła na swoją świadkową, bo... "miała czelność zajść w ciążę"

Niestety niektóre “perfekcyjne” panny młode nic nie robią sobie z wieloletniej zażyłości i nie zważają na relację, która łączy je ze świadkowymi. Ewidentnie tak właśnie stało się w poniższym przypadku. Pewna przyszła panna młoda poprosiła internautki o radę w związku ze swoją druhną. Świadkowa 3 tygodnie temu powitała na świecie dziecko i jeszcze nie wróciła do formy sprzed porodu. Panna młoda martwi się, że jej druhna nie zdąży schudnąć na tyle, aby zmieścić się w sukienkę na ślub. W związku z tym obmyśliła plan awaryjny: 

Moja przyjaciółka, która ma być świadkową na moim ślubie, niedawno urodziła dziecko i jeszcze nie zrzuciła ciążowych kilogramów. Wiem, że to niełatwe, ale minęły już 3 tygodnie, a ona wciąż wygląda, jakby była w ciąży. Ma jeszcze nieco ponad 3 tygodnie na to, aby schudnąć, ale nie jestem pewna, czy tak się stanie. Może nie zmieścić się w sukienkę, a ja nie zamierzam znowu jej przerabiać. Sukienka była poprawiana dla niej już wielokrotnie, a przyjaciółka powiedziała, że się z nią zmieści. 

Moje pytanie brzmi: czy jeśli przyjaciółka w dniu mojego ślubu nie zmieści się w sukienkę to czy mogę ją zastąpić kimś innym? Mam już na myśli inną osobę. Przyjaciółka powiedziała, że ma zapasową sukienkę, ale na to kategorycznie się nie zgadzam. Nie wyzywam jej od grubasek, ale bez przesady. Ślub ma miejsce tylko raz w życiu i nie pozwolę, żeby mój wielki dzień został zrujnowany przez jej ciążowe kilogramy. 

Fot. iStock

Niestety panna młoda nie mogła liczyć na zrozumienie ze strony internautek. Komentujące uznały, że podejście kobiety jest skandaliczne i współczują druhnie takiej przyjaciółki. 

Wygląda na to, że młoda mama wygrywa w tej sytuacji, powinna pożegnać się z taką beznadziejną przyjaciółką.  

Jak można uważać, że czyjeś ciążowe kilogramy zepsują twój ślub? 

Nabijanie się z czyjejś nadwagi jest okropne. Poza tym twoja świadkowa powinna być osobą, którą kochasz i która będzie stała przy twoim boku, a nie manekinem pozującym do zdjęć. 

Inne internautki zwróciły uwagę na fakt, że pozbycie się ciążowych kilogramów to niełatwa sprawa i potrafi to zająć naprawdę dużo czasu. 

Minęło 18 lat, odkąd urodziłam swoje ostatnie dziecko, a wciąż zmagam się z ciążowymi kilogramami. 

Po raz pierwszy wyszłam z domu po urodzeniu dziecka dopiero po 6 tygodniach. To był dla mnie wielki wysiłek i wciąż dziwnie się czułam ze swoim ciałem. 

Myślicie, że panna młoda ma prawo zwolnić z obowiązku świadkowej przyjaciółkę, jeśli nie schudnie na czas? 

Zobacz również: „Moja druhna jest za gruba. Czy mogę wykluczyć ją z wesela?”

Polecane wideo

Mocny makijaż uratował ich ślub. Tak odmienił niepozorne panny młode
Mocny makijaż uratował ich ślub. Tak odmienił niepozorne panny młode - zdjęcie 1

Komentarze (10)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.06.2019 11:06
Jak sama po ślubie zajdzie w ciążę to sama zobaczy jak łatwo zrzucić ciążowe kilogramy. Haha
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 24.06.2019 07:58
Wszystko spoko, panna mloda beznadziejna, zgadzam sie. Ale sorry: "Minęło 18 lat, odkąd urodziłam swoje ostatnie dziecko, a wciąż zmagam się z ciążowymi kilogramami. " - to nie sa pociazowe kilogramy, to jest prostu lenistwo
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 24.06.2019 06:40
Powinna ją zastąpić kimś innym, a najlepiej w ogóle wyprosić z wesela. Dla tej przyjaciółki śmieci się same wyniosą. Po co jej taka „przyjaźń”?
odpowiedz
M (Ocena: 5) 24.06.2019 06:32
Ech,co za puste babsko 🙄
odpowiedz

Polecane dla Ciebie