Na co zwrócić uwagę przy wyborze wianka na głowę?

Wybór nie może być przypadkowy.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze wianka na głowę?
fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/the_wild_bride/)
28.05.2019

Jeśli marzysz o stylizacji ślubnej niczym Zosia z Pana Tadeusza, wianek jest idealnym wyborem. Tego typu dodatek jest najstarszą ozdobą ślubną, a odkąd wróciła moda na styl hippie i boho, coraz częściej wybieraną przez panny młode. Wianki z żywych kwiatów to najpiękniejsza ozdoba panny młodej, dodają eteryczności, lekkości całej stylizacji i podkreślają urodę. Wybierając wianek na głowę powinnaś zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. 

Zobacz też: Stylowe upięcia ślubne z biżuteryjnym akcentem

Wianek dla panny młodej - na co zwrócić uwagęfot. unsplash.com

Styl sukni ślubnej

Pierwszą rzecz jaką musisz wziąć pod uwagę przy wyborze wianka jest suknia. Naturalne wianki o nieregularnym kształcie doskonale pasują do sukni w stylu boho. Do takich wianków używa się polnych kwiatów, ziół oraz dużej ilości zieleni. Mniejsze wianki, o regularnych kształtach zrobione z ponadczasowych i bardziej eleganckich kwiatów, podkreślą charakter zwiewnej sukni, o muślinowym dole i koronkowej górze. Natomiast pół wianki i dekory, wplecione w warkocz lub koka najlepiej wpisują się w klasyczną stylistykę. 

Fryzura

Decydując się na wianek musisz wziąć pod uwagę fryzurę. Jeżeli marzysz o dużym wianku, możesz pozwolić sobie zarówno na włosy rozpuszczone, bardzo niskie upięcie oraz wszelkiego rodzaju plecionki. Do wysokich koków pasować będą jedynie delikatne dekory, które łatwo można wpiąć w tego typu upięcia. Wianki z żywych kwiatów najpiękniej prezentują się na rozwianych włosach, delikatnych i luźnych fryzurach z wypuszczonymi kosmykami. Rozwiane włosy i wianek to kwintesencja kobiecości.

Kształt twarzy

Wianek powinien być szyty na miarę każdej panny młodej. Układ twarzy przy doborze wianka nie pozostaje bez znaczenia. Wianek powinien być pleciony w takiej pozycji, w jakiej będzie noszony. Ułożony w poprzek czoła skraca twarz, dlatego najlepiej sprawdzi się dla kobiet o podłużnej i wąskiej twarzy. Natomiast wianek ułożony od linii włosów wyszczupla okrągłą buzię. Również wielkość wianka powinna być proporcjonalna do naszej twarzy i całej głowy, tak aby wianek nie przytłaczał nas. Warto zwrócić też uwagę na możliwość regulacji wianka, poprzez zastosowanie dodatkowych tasiemek.

Z welonem czy bez

Wiele panien młodych rezygnuje z wymarzonego wianka na rzecz welonu, kierując się przekonaniem, że jedno wyklucza drugie. Dobra wiadomość jest taka, że wianek i welon to naprawdę zgrany duet. Decydując się na wianek, musicie pamiętać, że welon wpinamy nisko tuż nad lub pod wiankiem.fot. pinterest.com

Zobacz też: Chcesz zaoszczędzić na kwiatach ślubnych? Postaw na greenery!

Planujesz ślub w roku 2020? Zwróć uwagę na ten model sukni. Będzie rządził trendami
Planujesz ślub w roku 2020? Zwróć uwagę na ten model sukni. Będzie rządził trendami - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.06.2019 18:32
Na co zwrócić uwagę przy wyborze wianka na głowę? Na to czy jest się dziewicą...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.06.2019 20:12
dla mnie te wianki wyglądają idiotycznie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie