7 rzeczy, których NIE powinno się mówić pannie młodej w dniu ślubu

Czasami trzeba ugryźć się w język.
7 rzeczy, których NIE powinno się mówić pannie młodej w dniu ślubu
fot. unsplash
17.05.2019

Własny ślub to wyjątkowe przeżycie, któremu towarzyszą ogromne emocje. Państwo młodzi w tym dniu są wyjątkowo zestresowani i raczej nie chcą słuchać uwag oraz kłopotliwych pytań. Czasami mimo najszczerszych intencji, goście potrafią zaliczyć gafę, która może sprawić przykrość parze młodej. Czego zatem nie mówić pannie młodej w dniu ślubu?

Zobacz też: Siedem największych grzechów gościa weselnego

Zakazane zdania

"Wyglądasz jak xyz w dniu ślubu"

Mam tu oczywiście na myśli porównywanie. Każda panna młoda chce wyglądać WYJĄTKOWO i ORYGINALNIE, dlatego nawet porównywanie jej do najpiękniejszej kobiety świata nie jest stosowne. 

"Czy jesteś pewna?"

To pytanie pada niestety...za często. Choć większość osób za pewne nie ma złych intencji, a pytanie przybiera formę zaczepnego żartu, nie powinno być wypowiedziane w dniu ślubu. Tego typu pytania irytują panny młody, a chyba nie chcecie ich dodatkowo denerwować?

"Szkoda, że nie usadziłaś mnie przy xyz"

Z pozoru to niewinne zdanie pokazuje Twoje niezadowolenie, a dla pary młodej komfort gości jest niezwykle ważny. Zachowaj taką uwagę dla siebie, to i tak już nic nie zmieni, a tylko niepotrzebnie zestresuje pannę młodą. Jeżeli bardzo zależy Ci na towarzystwie przy stole konkretnej osoby, wspomnij o tym wcześniej, a na pewno panna młoda weźmie to pod uwagę.

"Który to miesiąc?"

Jeżeli ciąża panny młodej nie jest oficjalną informacją, absolutnie nie poruszaj tego tematu. Może to sugerować, że albo panna młoda przytyła albo, że ślub nie jest z miłości. To pytanie jest zdecydowanie zakazane!

"Ile kosztowało Cię wesele?"

Dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają i nawet kobiety powinny trzymać się tej zasady. O takie sprawy po prostu nie wypada pytać, zwłaszcza w dniu wesela. 

"Nikt nie zauważy takich detali"

Zdanie wypowiedziane z jak najszerszymi intencjami ma w sobie drugie dno. Szczegóły i dodatki spędzają sen z powiek niejednej pani młodej, dlatego w tym przypadku niewinne pocieszenie jest kompletnym faux pas. Doceń starania panny młodej i pokaż, że jej praca nie poszła na marne.

"O matko jak leje! A miało świecić słońce"

Uwierz, że panna młoda ma oczy i raczej nikt nie chce, aby w dniu ślubu padał deszcz... Nie mów o rzeczach, na które nie mamy wpływu, bo siejesz negatywne emocje. 

Zobacz też: Najczęstsze błędy w makijażu panny młodej

Panny młode, które skompromitowały się na własnym ślubie
Panny młode, które skompromitowały się na własnym ślubie - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie