Dekorujemy kościół na ślub

Zobacz, jak stworzyć niepowtarzalny nastrój.
Dekorujemy kościół na ślub
fot. iStock
10.05.2019

Ślub to sakrament, który dla wielu par młodych jest najważniejszym i szczególnym przeżyciem. Słowa przysięgi małżeńskiej wypowiedziane w murach świątyni nabierają wyjątkowej wagi. Dlatego pary młodą pragną, aby ten najważniejszy moment podkreślić wyjątkową oprawą. Mowa tu nie tylko o oprawie muzycznej, ale również dekoracyjnej. Jak zatem udekorować kościół, aby nadać mu ślubnego charakteru? Oto kilka pomysłów,

Zobacz też: 7 niespodziewanych wydatków na ślub i wesele

Dekoracja kościoła na ślub

Żywe kwiaty

To obowiązkowy element dekoracyjny kościoła. Żywe kwiaty otulają chłodne wnętrza świątyni, tworzą niesamowity klimat i po prostu cieszą oczy. Kompozycje kwiatowe najlepiej umieścić przy ołtarzu po obu stronach oraz przy wejściu do kościoła. Możecie również przyozdobić kwiatami wasze krzesła np. za pomocą wianków. Świetnym pomysłem jest też stworzenie sznura kwiatów wzdłuż ławek. Daje to niesamowity efekt! Jeżeli nie chcecie wydać fortuny, wybierzcie kwiaty sezonowe. Nie bójcie się użyć polnych kwiatów w dekoracji kościoła, które wyglądają naprawdę oryginalnie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Świece

Idealnie sprawdzą się nie tylko jako dekoracja sali weselnej, ale również kościoła. Świece w szklanych wazonach lub lampionach możecie ustawić wzdłuż ławek i przy ołtarzu. Blask świec ociepla wnętrze, tworzy nastrój i dodaje magii. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Dywan

Długi dywan to świetny pomysł na dekorację drogi do ołtarza. Najczęściej możemy spotkać czerwony, który dodaje dostojności. Jednak dużym powodzeniem cieszą się też białe dywany, które ocieplają surową podłogę i rozjaśniają wnętrze. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Tiul

Biały tiul również często jest wykorzystywany w dekoracji kościoła. Możemy ułożyć go wzdłuż ławek i posypać żywymi kwiatami lub udekorować świecami. Tiul jest też wykorzystywany jako dekoracja ławek np. w postaci dużych kokard. Poza tym możemy przyozdobić nim krzesła. Biały materiał niewątpliwie ociepla surowe wnętrze świątyni.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Zobacz też: Czym do ślubu, czyli 5 pomysłów na stylowy pojazd

Najbardziej zapierające dech w piersiach zdjęcia ślubne z 2018 roku. Wśród nich piękna fotografia z Polski!
Najbardziej zapierające dech w piersiach zdjęcia ślubne z 2018 roku. Wśród nich piękna fotografia z Polski! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.05.2019 16:32
Jak aj czytam te poradniki o przygotowaniu do ślubu to tak się cieszę, że ja i mój partner mamy podobną wizję: ślub w USC gdzieś w godzinach 13-14, tylko rodzice, świadkowie i najbliżsi przyjaciele, potem małe przyjęcie w restauracji góra do godziny 20, potem do widzenia i spokojny wieczór z mężem w domu.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie