Co zamiast kwiatów w prezencie ślubnym?

Nie tylko popularne wino.
Co zamiast kwiatów w prezencie ślubnym?
fot. unsplash
14.05.2019

Kwiaty wręczane przy różnych okazjach, czy to imieniny, rocznica ślubu lub narodziny dziecka są na porządku dziennym. Żywe kwiaty są przepięknym dodatkiem do prezentu, który każda kobieta uwielbia. Jednak otrzymanie 50 bukietów nie cieszy już tak bardzo jak w przypadku jednego czy dwóch. Wiele par młodych odchodzi od tego zwyczaju, zamieniając bukiet kwiatów np. na butelkę wina. Ale o co zamiast wina możemy prosić naszych gości? Sprawdźcie!

Zobacz też: Wypisujemy zaproszenia ślubne

Czy wypada prosić

Oczywiście, że tak. Może kiedyś było to oznaką nietaktu, jednak obecnie dozwalane są pewne odstępstwa. W ostatnich latach najpopularniejszą formą sugerowania prezentu były wierszyki. Obecnie prym wiodą rebusy. To bardzo prosta, ciekawa i niebanalna forma przekazu. 

Co zamiast kwiatów - kupon lotto

Alkohol jest najbardziej popularnym zamiennikiem kwiatów, dlatego od razu przejdę do kuponów lotto. Taki dodatek do prezentu to nie tylko świetna zabawa, ale i spora szansa na wygraną. Im większa ilość skreślonych kuponów, tym lepiej. A nóż wypadnie szóstka w sam raz na nową drogę życia.

Co zamiast kwiatów - książki

To dla miłośników literatury nie lada gratka! Jeżeli szczególnie upodobaliście sobie jakiś gatunek, nie wahajcie się i napiszcie o tym w zaproszeniu. Dla gości będzie to też duże ułatwienie i pewność, że trafią w wasze gusta.

Co zamiast kwiatów - karnety, bony, vouchery

Bony zakupowe w ostatnim czasie zyskały na popularności. Jeżeli wyporządzacie dom, możecie poprosić o karty podarunkowe do sklepów z wyposażeniem wnętrz. A może uwielbiać chodzić do teatru? Poproście o bilety do teatru! Pomysłów jest wiele, mogą to być zabiegi spa, zaproszenia do restauracji, kurs tańca czy gotowania.

Co zamiast kwiatów - pomoc charytatywna

Nowożeńcy coraz częściej angażują się w pomoc charytatywną. Zamiast kwiatów możecie prosić o przybory szkolne dla dzieci, zabawki czy karmę dla psiaków. Pomoc charytatywna to piękny gest, który docenią również wasi goście. 

Zobacz też: Czym do ślubu, czyli 5 pomysłów na stylowy pojazd

Mocny makijaż uratował ich ślub. Tak odmienił niepozorne panny młode
Mocny makijaż uratował ich ślub. Tak odmienił niepozorne panny młode - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
Miła (Ocena: 5) 15.05.2019 23:42
Gdybym wygrała w Lotto, to bym się nikomu z gości nie przyznała. Prawie każdy stwierdzi, że to kupon kupiony przez niego i zażąda jakiejś części wygranej.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie