5 najczęstszych błędów związanych z muzyką na weselu

O czym pamiętać, a czego unikać?
5 najczęstszych błędów związanych z muzyką na weselu
fot. iStock
08.05.2019

Muzyka to jeden z najważniejszych elementów uroczystości. Ma ona porywać gości na parkiet i sprawić, żeby wszyscy bawili się do białego rana. Nie bez znaczenia jest, więc wybór sprawdzonego zespołu czy DJ'a. Jednak oprócz profesjonalnej oprawy, liczą się też inne aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu muzyki na wesele. 

Zobacz też: Obowiązkowa lista piosenek, których nie może zabraknąć na twoim weselu (część I)

Muzyka na wesele - najczęstsze błędy

Osobne sale

Wiele par młodych wybierając lokal weselny kieruje się aspektami wizualnymi, lokalizacją, czy dobrą kuchnią, zapominając o tak ważnym elemencie, jakim jest parkiet, a dokładniej jego usytuowanie. Sala, która składa się z dwóch części: konsumpcyjnej i tanecznej nie jest najlepszym wyborem. Nawet najlepszy zespół czy wodzirej nie jest w stanie wyciągnąć na parkiet przytwierdzonych do krzeseł gości. Powodów jest wiele, a jednym z nich jest to, że goście mogą po prostu nie słyszeć, co mówi wodzirej. Dobra rada od wieloletniej wokalistki: nie wybierajcie lokali z osobnymi salami.

Zła akustyka

To również jeden z częstszych problemów z jakim spotykają się zespoły weselne. Wiele par młodych nie zna się na muzyce i wcale nie musi, ale warto uświadomić sobie jak ważny jest komfort akustyczny. Po pierwsze, zła akustyka sprawia, że na sali jest bardzo głośno, przez co goście mogą czuć dyskomfort. Po drugie, nawet najlepszy zespół nie wygra ze złą akustyką, co odbija się na jakości dźwięku, który będzie zniekształcony. Goście zmęczeni wielogodzinnym hukiem będą po prostu narzekać. Jak zatem sprawdzić, czy akustyka na sali jest dobra? Ogólnie najlepszą akustyką cieszą się lokale, w których zastosowano dużo drewna oraz kamienia. Najgorzej wypadają wnętrza wykonane z glazury, marmuru czy szkła. Również niskie sufity, drewniany parkiet, pozasłaniane okna wpływają na lepszą jakość dźwięku. 

Niedogodne ustawienie nagłośnienia

Nie bez znaczenia pozostaje kwestia usadzenia gości. Zadbajcie o to, aby stoły nie znajdowały się zbyt blisko sceny oraz nagłośnienia. Nie chcecie przecież narazić na dyskomfort swoich gości. Porozmawiajcie z właścicielami sali oraz zespołem i wyraźnie zaznaczcie tą ważną kwestię. 

Brak ustaleń z zespołem

Często pary młode zwlekają z konkretnymi ustaleniami związanymi z muzyką na weselu, a potem spotykają się z rozczarowaniem. Jeżeli na swoim weselu chcecie usłyszeć konkretnie utwory, poinformujcie o tym muzyków co najmniej miesiąc przed weselem. Dajcie im czas na przygotowanie, zwłaszcza, jeżeli zespół gra na żywo. To samo tyczy się ustaleń związanych z zabawami i oczepinami. Jeżeli macie swoje pomysły i zastrzeżenia koniecznie informujcie o tym wodzireja. Dopytajcie o każdy szczegół, żeby uniknąć rozczarowania.

Przekładanie momentu pierwszego tańca

Pierwszy taniec to tradycyjne i oficjalne rozpoczęcie zabawy weselnej przez parę młodą. Niektóre pary, głównie ze stresu, przeciągają ten moment w nieskończoność. Jednak takie odkładanie opóźnia start uroczystości i trzyma gości w niepewności. Przyjęło się, że pierwszy taniec wykonywany jest po drugim gorącym daniu i tego należy się trzymać. Jeżeli czujecie niepokój związany z tańcem, poproście, aby goście zatańczyli go razem z wami, to na pewno doda wam otuchy.

Zobacz też: 7 oryginalnych utworów na pierwszy taniec!

Panna młoda karmiła dziecko piersią podczas składania przysięgi ślubnej. Te zdjęcia zachwyciły cały Internet
Panna młoda karmiła dziecko piersią podczas składania przysięgi ślubnej. Te zdjęcia zachwyciły cały Internet - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie