Świadkowa oburzona na pannę młodą. Kazała jej zostawić małe dziecko w domu

Wcześniej umawiały się na coś innego, ale w ostatniej chwili zmieniła zdanie.
Świadkowa oburzona na pannę młodą. Kazała jej zostawić małe dziecko w domu
fot. Unsplash
19.05.2019

Organizatorzy wesela mają pełne prawo do tego, by najważniejszy dzień w życiu przebiegał według ich scenariusza. To nie oni mają dostosowywać się do gości, ale zaproszone osoby powinny wziąć pod uwagę życzenia pary młodej. Jeśli coś nam nie odpowiada - zawsze możemy zrezygnować z udziału.

Zobacz również: Weganka przyszła na wesele z własnym jedzeniem. Inni goście mieli jej dość

Problem pojawia się w momencie, kiedy ustalony plan zostaje zmieniony w ostatniej chwili, a to właśnie spotkało autorkę głośnego wpisu na łamach forum dyskusyjnego Mumsnet. Kobieta ma być świadkową na ślubie i została zaproszona ze swoim 2-letnim synem. Teraz panna młoda nagle się z tego wycofuje.

Żadnych dzieci na weselu” - miała powiedzieć, choć jeszcze niedawno twierdziła co innego.

W styczniu najlepsza przyjaciółka zaprosiła mnie na ślub, który odbędzie się w lipcu w innym kraju. Poprosiła mnie, abym została jej świadkową. Z zaproszenia wynikało jasno, że dzieci nie są mile widziane, bo ma to być impreza tylko dla dorosłych. Wyjątkiem miało być jej potomstwo.

Kiedy poruszyłam ten temat, ona stwierdziła, że jako świadkowa mogę oczywiście zabrać ze sobą 2-letniego syna. Ona wie, że nie mamy z kim go zostawić (mój ojciec jest zbyt stary i schorowany, a rodziców męża już nie ma)

- relacjonuje.

Zobacz również: Świadkowa pokazała sukienkę, którą chce założyć na ślub. Panna młoda nie była zachwycona

Para młoda nie tylko wyraziła zgodę na obecność małego chłopca. Zdążyła również opłacić przelot i zakwaterowanie dla trzyosobowej rodziny. I nagle się z tego wycofała.

Dziś nagle stwierdzili, że mój syn jednak nie jest mile widziany. To ma być rzeczywiście impreza tylko dla dorosłych. Jak to ujęli, nie chcą się stresować obecnością dzieci. Czy mam prawo czuć się oszukana?

- pyta zdezorientowana autorka wpisu. A internauci nie mają wątpliwości.

„Totalnie bezczelne zagranie. Chodzi o zagraniczne wesele, wszystko sobie zaplanowaliście i nagle coś takiego. To nie jest w porządku”.

„Lepiej od razu zapytaj, czy po wszystkim nie będzie chciała, żebyś zwróciła jej za bilety lotnicze i hotel. To taki typ osoby”.

„Szczerze? W tym momencie powinnaś zrezygnować z bycia jej świadkową i zapomnieć o tym ślubie. Potraktowała twoje dziecko jak przedmiot, którego można się pozbyć” - czytamy w komentarzach.

Podzielasz ich zdanie?

Zobacz również: Siedem największych grzechów gościa weselnego

Polecane wideo

Panny młode, które skompromitowały się na własnym ślubie
Panny młode, które skompromitowały się na własnym ślubie - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.01.2021 23:23
Wesele to nie BURDEL DLA BACHORA
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.05.2019 18:48
Olałabym ją. Mając swoje dzieci doskonale powinni zdawać sobie sprawę z tego, że możesz w takim wypadku nie pojawić się. Poza tym: bycie świadkową dla dwójki rozkapryszonych dorosłych ludzi to żaden zaszczyt. Ślub to oczywiście święto pary młodej, ale to nie znaczy, że każdy powinien słać takim pokłony i dostosowywać się do wszystkiego co sobie wymyślą.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.05.2019 13:21
A wiecie że świadkowa powinna być bezdzietną panna, przynajmniej w ślubie kościelnym. W życiu nie wzięła bym na świadka jakiejś kobity z dzieckiem na dodatek małym. Wiadomo że dla takiej najważniejsze zawsze będzie szczęście dziecka niż przyjaciółki.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 19.05.2019 09:36
Świństwo ze strony panny młodej... Dziecko to człowiek a nie przedmiot. Tym bardziej, że wcześniej było wszystko umówione i panna młoda wie, że rodzice nie mają z kim zostawić dziecka. Na miejscu świadkowej w ostatniej chwili odwołałabym swoją obecność i zweryfikowała przyjaźń. Niech panna młoda ma dylemat co zrobić z faktem braku świadkowej. Ślub bez dzieci ok, na moim też ich nie było, ale każdy został poinformowany o tym odpowiednio wcześnie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.05.2019 08:29
Ja bym zrezygnowała całkowicie z udziału w czymś takim, bo z kim ma teraz dziewczyna zostawić dziecko? Takich rzeczy się nie robi
odpowiedz

Polecane dla Ciebie