Wszystko, co powinnaś wiedzieć przed wybraniem się w podróż poślubną

Kilka istotnych wskazówek, aby podróż była bezpieczna.
Wszystko, co powinnaś wiedzieć przed wybraniem się w podróż poślubną
fot. unsplash
13.05.2019

Kiedy emocje opadną, a dzień ślubu mamy już za sobą, czas na odpoczynek! Po wielomiesięcznych przygotowaniach każdej parze młodej należy się solidny wypoczynek. Aby upragniona podróż poślubna przebiegła bez zakłóceń, przed wyjazdem powinnaś zapoznać się z poniższymi wskazówkami!

Zobacz też: Najpiękniejsze miejsca na podróż poślubną w Europie

Wszystko, co należy wiedzieć o podróży poślubnej

Zacznijcie planowanie jeszcze przed ślubem

Planowanie podróży poślubnej powinno odbyć się z pewnym wyprzedzeniem. Jeżeli chcecie wyjechać tuż po weselu, nieuniknione będzie zaplanowanie wycieczki przed ślubem. Po pierwsze powinniście zastanowić się, jaki kierunek chcecie obrać. W dużej mierze zależy to też od miesiąca, w którym planujecie wyjechać na miesiąc miodowy. Jeżeli marzycie u Europie, najlepiej wybrać się tam w miesiącach letnich, gdyż temperatury są wtedy najbardziej odpowiednie. Natomiast, jeżeli myślicie o podróży na inny kontynent, np. do Afryki, najlepszymi miesiącami są listopad - grudzień. Przed wyborem danego kraju, dokładnie sprawdźcie informacje o porze deszczowej, gdyż w ciepłych krajach trwają one miesiącami.

Aktywny wypoczynek czy słodkie lenistwo

Przed wyborem kraju, musicie określić swoje priorytety. Jeżeli nie wyobrażacie sobie leżenia na plaży, postawcie na miejsca, w których będzie co zwiedzać. Jeżeli natomiast potrzebujecie całodniowego wygrzewania się na słońcu, szukajcie miejsc, które oferują piękne, szerokie plaże. Do najpopularniejszych kierunków wypoczynkowych należą: Dominikana, Zanzibar czy Malediwy.

Z biurem podróży czy na własną rękę

To również zależy od kierunku waszej podróży. Ogólnie rzecz biorąc bezpieczniej jest wybrać się z biurem podróży, jest to też zdecydowanie wygodniejsza opcja. Do niektórych krajów absolutnie nie wolno wybierać się na własną rękę z powodów bezpieczeństwa, chociażby do wspominanej wcześniej Afryki. Są natomiast kraje, takie jak Tajlandia, do których korzystniej jest udać się na własną rękę. Możecie nie tylko zaoszczędzić, ale też dostosować plan podróży do indywidualnych potrzeb.

Szczepienia

Wybierając się do egzotycznego kraju powinniście wykonać szczepienia. W niektórych krajach są one wymagane, w innych nie. Warto zatem sprawdzić, jakie szczepienia należy wykonać, aby wasz wypoczynek był bezpieczny. Weźcie pod uwagę, że niektóre szczepionki wykonywane są w różnych odstępach czasu, dlatego zadbajcie o to dużo wcześniej. 

Dokumenty i ich ważność

Jeżeli wybieracie się w podróż poślubną tuż po weselu, za pewne zastanawiacie się co z ważnością dokumentów na nazwisko panieńskie. Spokojnie, paszport jest ważny przez 60 dni od zawarcia małżeństwa, a dowód osobisty aż 4 miesiące. Bez obaw możesz, więc korzystać z dokumentów na nazwisko panieńskie podczas podróży. Pamiętaj jednak, aby wszelkie rezerwacje i bilety lotnicze dokonywać na nazwisko panieńskie, czyli to widniejące w dokumentach. 

Ubezpieczenie

Niezwykle ważną kwestią podczas każdej podróży jest ubezpieczenie zdrowotne. Zadbaj o to szczególnie, aby czuć się bezpiecznie i otrzymać potrzebną pomoc w każdym kraju, w którym się znajdziesz.

Poinformuj o celu podróży

Przy rezerwacji hotelu lub wycieczki, często spotykamy się z wypełnieniem formularza, w którym musimy podać cel naszej podróży. Nie wahajcie się i koniecznie wpiszcie, że jest to wasza podróż poślubna. Dzięki temu, możecie otrzymać dodatkowe zniżki lub miłą niespodziankę.

Zobacz też: 7 pierwszych rzeczy, które musisz zrobić tuż po zaręczynach

Polecane wideo

Panny młode, które skompromitowały się na własnym ślubie
Panny młode, które skompromitowały się na własnym ślubie - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Podróżniczka (Ocena: 5) 31.05.2019 12:04
Koniecznie trzeba pamiętać o szczepieniach. Ja też mam w planach podróż (ale nie poślubną akurat :)) i czytam o tym na www.zaszczepsiewiedza.pl. To fachowy i rzetelny portal o szczepieniach, naprawdę baaardzo polecam.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie