5 istotnych wskazówek, które pomogą ci zredukować przedślubny stres do minimum

Weź je sobie głęboko do serca.
5 istotnych wskazówek, które pomogą ci zredukować przedślubny stres do minimum
fot. unsplash
15.06.2019

Przedślubny stres jest całkowicie naturalny. W końcu organizujemy największą imprezę w naszym życiu! Planowanie ślubu to długi proces, nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli, a po drodze spotykają nas różne niespodzianki. Stres potrafi nieźle namieszać, dlatego niezwykle ważne jest ograniczenie go do minimum. Nawet, jeśli jeszcze nie czujesz przedślubnej gorączki, w dniu ślubu może się wszystko zdarzyć, a Ty powinnaś być na to przygotowana. Nie daj się, więc zaskoczyć i weź do serca poniższe wskazówki, które pomogą ci zredukować przedślubny stres.

fot. unsplash

Zobacz też: 7 pierwszych rzeczy, które musisz zrobić tuż po zaręczynach

Jak zredukować przedślubny stres?

Otwarta komunikacja

Pierwsze, o czym musisz pamiętać zarówno podczas planowania ślubu jak i podczas trwania uroczystości to... komunikacja. Razem z narzeczonym powinniście znać dokładny plan przyjęcia oraz wtajemniczyć w go dodatkową osobę/osoby np. świadków. Pomoże wam to uniknąć przykrych niespodzianek, a taki plan działania sprawi, że będzie czuć się pewniej. 

Oddelegowanie części obowiązków

Branie wszystkiego na swoją głowę jest równoznaczne ze stresem, a zestresowana panna młoda nie będzie mogła w pełni cieszyć się własnym dniem. Nie ma nic złego w proszeniu o pomoc! Dlatego powinnaś oddelegować część obowiązków osobom, na których możesz polegać. Każdy na pewno chętnie Ci pomoże, a Ty będziesz mogła odetchnąć i czerpać jak najwięcej z tego dnia.

Dobra organizacja

Jeżeli czujesz, że organizowanie wesele jest ponad Twoje siły lub po prostu nie masz na to czasu, poproś o pomoc wedding plannera. Taka profesjonalna pomoc to gwarancja dobrej organizacji, dopracowania każdego szczegółu oraz Twój święty spokój. Jeżeli nie chcesz zatrudniać konsultanta, musisz bardzo mocno przyłożyć się do organizacji. Miej wszystkie dokumenty pod ręką, zapisuj daty, spotkania, wydatki i nie zostawiaj niczego na ostatnią chwilę! 

Czas dla siebie

Wiem, że w tej całej przedślubnej gorączce, znalezienie czasu tylko dla siebie może graniczyć z cudem. Jednak...relaks i odpoczynek to najlepsze lekarstwo na wszystko, nawet przedślubny stres. Znajdź chociaż kilka godzin, ba! nawet godzinę tylko dla siebie. Idealnym momentem będzie wieczór przed ślubem. Możesz wtedy zrobić domowe spa, nałożyć maseczkę, zadbać o ciało. Kieliszek wina jak najbardziej wskazany :)

Pozytywne nastawienie 

Tak wiele mówi się o wpływie naszego nastawienia na różne życiowe sytuacje. Jak się okazuję, wcale nie jest to bajka... Kluczem do przezwyciężenia różnych problemów jest pozytywne nastawienie. Jeżeli będziesz zakładać pesymistyczne scenariusze, możesz być pewna, że stres cię sparaliżuje. Myśl pozytywnie o swoim wielkim dniu, nawet jeżeli coś pójdzie nie tak, nie przejmuj się tym i potraktuj z przymrużeniem oka. W końcu jesteśmy tylko ludzi, nie musimy być perfekcjonistami.

Zobacz też: Siedem największych grzechów gościa weselnego

Panny młode, które skompromitowały się na własnym ślubie
Panny młode, które skompromitowały się na własnym ślubie - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie