7 pierwszych rzeczy, które musisz zrobić tuż po zaręczynach

Pierścionek widnieje już na Twoim palcu i masz ochotę pochwalić się nim przed całym światem? Nie tak szybko!
7 pierwszych rzeczy, które musisz zrobić tuż po zaręczynach
fot. unsplash
30.04.2019

Powiedziałaś "TAK"? Pierścionek widnieje już na Twoim palcu i masz ochotę pochwalić się nim przed całym światem? Nie tak szybko! Zanim oficjalnie ogłosisz swoje zaręczyny, musisz zrobić TYCH 7 rzeczy! Gotowa? To do dzieła!

Zobacz też: Siedem największych grzechów gościa weselnego

Rzeczy, które musisz zrobić tuż po zaręczynach

Celebracja!

Zanim powiesz przyjaciołom i rodzinie o swoich zaręczynach, celebruj ten ważny moment ze świeżo upieczonym narzeczonym. Kupcie butelkę szampana i tylko we dwoje spędźcie miły wieczór, który będzie rozpoczęciem waszej wspólnej przygody. Wkrótce będziesz musiała rozpocząć planowanie ślubu, a pytania odnośnie tego dnia posypią się z każdej strony, wykorzystaj, więc ten moment ciszy i zrelaksuj się.

fot. unsplash

Podzielenie się informacją

Wiem, jak ciężko jest utrzymać tak eksytującą wiadomość w tajemnicy. Jednak zanim pochwalisz się pierścionkiem w mediach społecznościowych, pierwsi powinni dowiedzieć się o zaręczynach rodzice. Najlepiej, jeżeli osobiście przekażecie im tę nowinę. Zgodnie z tradycją pan młody powinien wręczyć kwiaty przyszłej teściowej oraz alkohol przyszłemu teściowi. 

Ustalenie budżetu 

Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji dotyczących ślubu wraz z narzeczonym musicie ustalić budżet. Jeżeli rodzice deklarują swoją pomoc, dowiedzcie się dokładnie jaki będzie ich wkład. Upewnijcie się, że razem z narzeczonym zgadzacie się co do swojej wizji ślubu.

fot. unsplash

Stworzenie listy gości

Po ustaleniu budżetu czas na stworzenie wstępnej listy gości. Od ilości gości uzależniony jest m.in wybór lokalu, w którym odbędzie się przyjęcie. Musicie również oszacować, czy zmieścicie się w zakładanym budżecie. 

Wizja ślubu

Jak wyobrażasz sobie ten dzień? Jaka jest pora roku? Jaki klimat panuje na przyjęciu? O jakim otoczeniu marzysz? Na te i wiele innych pytań musicie odpowiedzieć, aby zaplanować ślub swoich marzeń. Pierwszym krokiem będzie wybór lokalu, dlatego określenie stylu wesela jest kluczowe.

fot. unsplash

Ustalcie datę

Wybierzcie miesiąc i rok, w którym chcielibyście, aby odbył się wasz ślub. Pamiętajcie, że najpopularniejsze lokale oraz najlepsi podwykonawcy mają napięty grafik, a wszelkie usługi trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem. 

Wybór miejsca

Czas na wybór miejsca, w którym odbędzie się wasze przyjęcie. Zróbcie przegląd lokali, które wpisują się w wasz styl. Dopytajcie właścicieli o wszelkie szczegóły i wybierzcie ten, który sprosta waszym oczekiwaniom. Powodzenia!

Zobacz też: Dwie suknie ślubne - plusy i minusy

Panny młode, które skompromitowały się na własnym ślubie
Panny młode, które skompromitowały się na własnym ślubie - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 2.33 / 5
DM (Ocena: 1) 01.05.2019 14:48
Musi wypełnić PIT i zapłacić podatek od darowizny.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 30.04.2019 16:50
Nie mogę sobie tego wyobrazić, że ktoś to pisze w jakiejś redakcji i mu za to płacą xd
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.04.2019 06:04
Ja do dziś nie pochwaliłam się w mediach społecznościowych... nie jest to nieodłączny element zaręczyn, nie przesadzajmy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie