Gdy zostało Ci 7 dni do ślubu... Co jest jeszcze do zrobienia?

Oto lista rzeczy do zrobienia na tydzień przed ślubem. Nie możesz o nich zapomnieć...
Gdy zostało Ci 7 dni do ślubu... Co jest jeszcze do zrobienia?
fot. unsplash
07.05.2019

Kiedy ten wielki dzień zbliża się wielkimi krokami, a przed tobą ostatnia prosta, czas na domknięcie ostatnich spraw. Te kilka dni przed weselem mogą okazać się najbardziej stresującym okresem, w głowie pojawiają się pytania, czy chociaż wszystko zostało dopięte na ostatni guzik... Weź głęboki oddech i skorzystaj z mojej checklisty, aby upewnić się, że wszystko masz pod kontrolą.

Zobacz też: 5 mitów dotyczących obrączek, które powinnaś poznać przed ich zakupem

7 dni do ślubu - co zostało do zrobienia?

1. Sprawdź wszystkie elementy ubioru

To najwyższy czas, aby sprawdzić, czy twoja cała stylizacja jest w 100% gotowa. Suknia, welon, biżuteria, dodatki, buty - upewnij się, że wszystko to masz pod ręką, a twoja stylizacja jest spójna i pełna.

2. Rozchodź buty

Na pewno spędziłaś sporo czasu na poszukiwaniu wymarzonych butów ślubnych. Obowiązkowo powinnaś je rozchodzić, aby nie okazało się, że za chwilę musisz wymienić je na stare, mniej atrakcyjne...

3. Potwierdź gotowość wszystkich podwykonawców

Tydzień przed ślubem to ostatni dzwonek na potwierdzenie gotowości wszystkich podwykonawców, bez których wesele nie  mogłoby się odbyć. Fryzjer, wizażysta, zespół, fotograf, kamerzysta i oczywiście lokal weselny. Wyślij do wszystkich maile z przypominajką i ostatecznymi ustaleniami.

4. Wizyta w kościele

Warto też udać się do kościoła w którym odbędzie się ślub i porozmawiać z księdzem o waszej uroczystości. To jest również czas na ostateczne potwierdzenie dekoracji kościoła oraz wszelkie ustalenia z organistą. Jeżeli macie oprawę muzyczną z zewnątrz, koniecznie poinformuj o tym organistę. 

5. Sprawdź dokumenty niezbędne do zawarcia małżeństwa

Upewnij się, że wszystko jest w jednym miejscu i że wszelkie formalności są załatwione.

6. Przygotuj płatności

Zbierz wszystkie umowy z podwykonawcami i przygotuj gotówkę, którą przekażesz im po zakończonej pracy. Rada: miej umowy przy sobie w razie ewentualnych niejasności. Możesz zawieźć je dzień wcześniej do lokalu, w którym odbędzie się wesele (jeżeli macie zapewniony pokój) lub poprosić o przechowanie świadkowej.

7. Ustawienie stołów i winietek

Ostatnie dni przed weselem to czas na ustawienie stołów na sali i usadzenie gości. Nie zapomnijcie też o powieszeniu przed wejściem kartek z rozpiską stołów.

8. Przygotuj koszyczek awaryjny

Kup najpotrzebniejsze rzeczy, które mogą okazać się przydatne dla twoich gości i umieść je w koszyczku w łazience. 

9. Spakuj się na podróż poślubną

Jeżeli planujecie urlop tuż po weselu, a nawet kilka dni po, warto wcześniej pomyśleć o spakowaniu walizki. Uwierzcie, że po ślubie nie będziecie mieć głowy do przygotowań.

10. Spakuj najpotrzebniejsze rzeczy i zawieź do lokalu weselnego

Większość lokali udostępnia parze młodej pokój. Nie zapomnij, więc o spakowaniu najpotrzebniejszych rzeczy, które mogą przydać ci się w trakcie wesela oraz stroju na poprawiny (o ile się odbędą).

Zobacz też: 5 rzeczy, o których musi pamiętać każda świadkowa

Polecane wideo

Te panny młode chyba nie miały lustra. Założyły najbrzydsze suknie ślubne wszech czasów
Te panny młode chyba nie miały lustra. Założyły najbrzydsze suknie ślubne wszech czasów - zdjęcie 1

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
Ula (Ocena: 5) 07.05.2019 21:33
Weź kasę od przyszłego teścia który finansuje wszystkie fanaberie związane z szkielet party
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.05.2019 10:14
Jeśli nocujecie w miejscu wesela nie zapomnijcie, że trzeba wziąć rzeczy na nocleg, kosmetyki i ubrania na drugi dzień, szczoteczki do zębów itp ;) żeby nie wracać następnego dnia śmierdzące i w sukni ślubnej ze spoconym mężem w garniturze u swego boku :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie