5 rzeczy, o których musi pamiętać każda świadkowa

5 rzeczy, o których musi pamiętać każda świadkowa
fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/bellabridesmaids/)
24.04.2019

Wesele bez świadków? To niemożliwe! Każdej parze młodej w dniu ślubu, musi towarzyszyć para zaprzyjaźnionych krewnych lub znajomych, która poświadczy miłość dwojga zakochanych oraz będzie wsparciem w tym ważnym dniu. Rola świadków zaczyna się jeszcze przed ślubem, dlatego ważne, aby były to osoby godne zaufania i pomocne. O czym zatem musi pamiętać każda świadkowa?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Zorganizowanie wieczoru panieńskiego

Każda świadkowa ma za zadanie zorganizować wieczór panieński, na który zaproszone zostaną zaprzyjaźnione koleżanki panny młodej. Jeżeli organizacja takiej imprezy nieco cię przeraża, poproś o pomoc jednej z koleżanek. Ważną kwestią jest ustalenie z panną młodą osób, które mają wziąć udział w wieczorze panieńskim. Pamiętaj, żeby rodzaj imprezy dobrać do charakteru i upodobań panny młodej. Nie każdy marzy o szalonej imprezie do białego rana. Lepszym pomysłem może okazać się relaksujący wieczór w spa. 

Zobacz też: Praktyczny prezent dla panny młodej na wieczór panieński

Pomoc w przygotowaniach

Tak jak wcześniej wspominałam, rola świadków zaczyna się jeszcze przed ślubem, o czym niestety wielu z nich zapomina. Organizacja wesela wymaga dopracowania ogromnej liczny szczegółów, dlatego każda pomoc jest na wagę złota. Koniecznie zapytaj panny młodej, czy możesz jej w czymś pomóc i zapewnij, że zawsze może na ciebie liczyć. 

Gotowość na kryzysowe sytuacje

Każda świadkowa w dniu ślubu powinna być drugą ręką panny młodej. Koniecznie zaopatrz się w rzeczy, które mogą przydać się w trakcie wesela: plastry, tabletki od bólu głowy, grzebień, bibułki matujące, puder, szminka, mini zestaw do szycia, antyperspirant i wszystko, co tylko przyjdzie ci do głowy. 

Wsparcie w dniu ślubu

Ślub to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Nie zapominaj, że jako świadkowa musisz wspierać pannę młodą i dodawać jej otuchy. W dniu ślubu powinnaś być dostępna od samego rana, aby pomóc pannie młodej w przygotowaniach. Również podczas wesela nie zapominaj o zabawianiu gości, wyręczaniu panny młodej w niektórych kwestiach, przypominaniu o nadchodzących atrakcjach. Zwracaj też uwagę na wygląd panny młodej, poprawiaj welon, informuj o potrzebie wszelkich poprawek, tak aby panna młoda przez całą noc prezentowała się nienagannie. 

Obecność do samego końca

Kiedy wesele dobiega końca, nadchodzi czas na pożegnanie gości i wręczenie im drobnych upominków. I tu również nieoceniona okaże się pomoc świadkowej. Poza tym powinnaś okazać swoją pomoc w uporządkowaniu rzeczy po weselu.

 

Oczywiście oprócz tych wszystkich kwestii, musisz zadbać o swój strój. Pamiętaj, aby nie zakładać kreacji w kolorze białym, a także skąpych i krzykliwych sukienek. Postaw na stylizację, która nie będzie rzucać się w oczy, a doda ci klasy i elegancji.

Zobacz też: Panna młoda zrobiła świadkowej awanturę z absurdalnego powodu. "Czy to normalne?"

Najgorsza suknia ślubna w historii: Panna młoda pokazała prawie wszystko!
Najgorsza suknia ślubna w historii: Panna młoda pokazała prawie wszystko! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 3 / 5
Lola (Ocena: 1) 02.05.2019 12:17
Ale śmieszne, anerykanizacja pełna para... Najważniejsze co świadkowa musi, to mieć Dowód Osobisty i podpisać dokumenty.. I na tym się jej rola kończy. A reszta to wymyły rodem z amerykańskich filmów.. Tylko po co
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.04.2019 15:33
Przygotowania, bycie cały czas przy młodej to najważniejsze no i organizacja niezapomnianego wieczoru panieńskiego. Mi się udało taki wyprawić w leszczyńskim aerotunelu i to była impreza, której żadna z nas nie zapomni. Fajnie być starszą bo wiesz, że jesteś ważna dla młodej i Ci ufa, bo powierzyła Ci istotną funkcję.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie