5 mitów dotyczących obrączek, które powinnaś poznać przed ich zakupem

W co wierzyć, a co puścić mimo uszu?
5 mitów dotyczących obrączek, które powinnaś poznać przed ich zakupem
fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/zollinejewellery/)
18.04.2019

Każda para młoda stoi przed wyborem obrączek ślubnych. Okazuje się, że ten wybór nie zawsze jest tak łatwy jak by się mogło wydawać. Sam aspekt wizualny to zdecydowanie za mało. Żeby obrączki  służyły nam przez długie lata, warto też zwrócić uwagę na ich wykonanie. W Internecie krąży wiele mitów dotyczących obrączek, w co zatem wierzyć, a czym kompletnie się nie przejmować? Zobaczcie!

Zobacz też: Nietypowe grawery na obrączkach

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Największe mity dotyczące obrączek

Im wyższa próba złota, tym lepsze obrączki

Nie jest to do końca prawdą. Wyróżniamy trzy najpopularniejsze próby złota: 333 (8 karatów), 585 (14 karatów) i 750 (18 karatów). Wydawać by się mogło, że 18 karatowa obrączka będzie najlepszym wyborem, w końcu jest w niej najwięcej złota. Złoto samo w sobie jest dość miękkie. Jeżeli, więc w danym pierścionku jest wysoka zawartość złotego kruszcu będzie on bardziej podatny na odkształcenia. Najczęstszym i najlepszym wyborem jest próba 585, czyli coś pomiędzy estetyką, a funkcjonalnością. 

 

Białe złoto jest zdecydowanie droższe

Zacznijmy od tego, że białe złoto jest nazwą handlową, a czyste białe złoto nie istnieje. Srebrzysto-biały kolor wydaje się być bardziej luksusowy od mocno żółtego, który kojarzony jest z kiczem i tandetą. W rzeczywistości ceny obrączek z białego i żółtego złota niewiele się od siebie różnią.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Matowe obrączki się nie ścierają

Niestety tak to nie działa. Zarówno matowe jak i błyszczące obrączki ścierają się przy codziennym użytkowaniu. Matowe tracą mat i stają się bardziej błyszczące, a wypolerowane bardziej matowe. Można jednak bardzo łatwo je odświeżyć i przywrócić do pierwotnego stanu - nanieść mat lub wypolerować. Taki zabieg można powtarzać kilkukrotnie. 

 

Tylko jednokolorowe obrączki można zmniejszyć/powiększyć

Zmiana rozmiaru obrączki w dużej mierze zależy od metody jej wykonania. Zdecydowanie łatwiej jest zmniejszyć obrączkę wykonaną metodą bezszwową niż tradycyjną (lutowaną). Jednak to nie wszystko. Jeżeli obrączka ma skomplikowane wzory czy kamienie, zmiana rozmiaru jest praktycznie niemożliwa. Jeżeli chodzi o obrączki dwukolorowe - wszystko zależy od metody łączenia kolorów. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Mąż i żona muszą mieć takie same obrączki

Kiedyś przyjęło się, że obrączki małżonków muszą być takie same. Dziś jednak coraz częściej odchodzimy od tej tradycji i wybieramy obrączki wedle gustu. Zazwyczaj mężczyźni stawiają na klasykę i prostotę, kobiety zaś lubią pofantazjować i sięgają po więcej błysku.

Zobacz też: Ślubne błyskotki, czyli dobieramy biżuterię do sukni

Powstała kolekcja pierścionków zaręczynowych inspirowana księżniczkami Disneya
Powstała kolekcja pierścionków zaręczynowych inspirowana księżniczkami Disneya - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.04.2019 11:02
Przed ślubem nosiłam zaręczynowy, po ślubie ściągnęłam i obrączkę i zaręczynowy. Jakoś tego nie potrzebuję :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie