Panna młoda zrobiła świadkowej awanturę z absurdalnego powodu. "Czy to normalne?"

Ma świadkowej za złe, że nie skonsultowała się z nią w pewnej istotnej sprawie.
Panna młoda zrobiła świadkowej awanturę z absurdalnego powodu. "Czy to normalne?"
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/463167142925107563/)
18.04.2019

Niektóre osoby to urodzeni perfekcjoniści. Zawsze mają konkretny zamysł co do tego, jak wszystko powinno wyglądać i nie zamierzają iść na żadne ustępstwa. Wszystko musi układać się po ich myśli i potrafią wywołać niemałą awanturę, jeśli ktoś lub coś stanie im na drodze. 

Zobacz również: Druhna panny młodej zaszła w ciążę przed jej ślubem. Kobieta zażądała od niej czegoś skandalicznego

Jeśli to przyszła panna jest taką perfekcjonistką, jej goście weselni muszą liczyć się z wieloma wytycznymi. Zdarza się, że niektóre z nich są wręcz absurdalne i przysparzają gościom dodatkowych problemów. Tak stało się w przypadku autorki poniższego wątku na internetowym forum Reddit. Przyszła szwagierka kobiety zrobiła jej aferę, bo ta “miała czelność” podjąć pewną decyzję bez uprzedniej konsultacji z panną młodą. Po latach zapuszczania włosów kobieta postanowiła ściąć je i przekazać na rzecz organizacji charytatywnej, która wykonuje darmowe peruki dla dzieci cierpiące na choroby nowotworowe albo łysienie plackowate. W sumie kobieta pozbyła się aż 120 cm włosów! 

Zapuszczałam włosy latami, ale w końcu mi się to znudziło. Wczoraj przeszłam drastyczną zmianę - od włosów sięgających pośladków do bardzo krótkiego cięcia, tzw. pixie cut. Uwielbiam moją nową fryzurę, fryzjerka powiedziała, że jest idealna do mojego kształtu twarzy, mojemu narzeczonemu też się podoba, a ja czuję się bardziej pewna siebie.  

Niestety nie wszystkim metamorfoza kobiety przypadła do gustu. Nowej fryzury nie wybaczyła jej przyszła panna młoda, na ślubie której kobieta ma być świadkową. 

Wczoraj wrzuciłam na Instagram selfie oraz zdjęcie ściętych włosów, które przekazałam na rzecz fundacji. Potem dostałam od [panny młodej, przyp. red.] wiadomość, w której napisała, że powinnam była spytać ją o pozwolenie, zanim ścięłam włosy, oraz że jej zdaniem moja nowa fryzura nie będzie pasować do jej niezwykle kobiecych dekoracji ślubnych. 

Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/748864244264324925/)

Autorka wątku dodała, że jej przyszła szwagierka już wcześniej udowodniła, że jest bardzo wybredna jeśli chodzi o planowanie wesela. Nic jednak nie równało się z szokiem, jaki kobieta przeżyła, gdy panna młoda zarzuciła jej, że nie poczekała parę miesięcy z decyzją o ścięciu włosów. Zdaniem szwagierki teraz jej świadkowa będzie “odstawać” od reszty druhen.  

Nie mam pojęcia, co jej na to odpowiedzieć. Nigdy wcześniej nie byłam druhną na weselu ani nie wychodziłam za mąż. Stąd moje pytanie, czy takie zachowanie jest normalne? Czy powinnam była spytać ją o zdanie, zanim dokonałam tak drastycznej metamorfozy? 

Opinie internautek w tym temacie okazały się dość podzielone. Część z nich stwierdziła, że oczywiście autorka wątku nie musi tłumaczyć się nikomu ze swojego wyglądu, ale z drugiej strony mogła wziąć pod uwagę wizję panny młodej dotyczącej stylu, który będzie obowiązywał na weselu. 

Masz całkowite prawo do tego, żeby wyglądać tak, jak chcesz. Ale ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że panna młoda chce, aby wygląd jej druhen był spójny. 

Jeśli wcześniej nie wspominałaś jej o tym, że zamierzasz ściąć włosy, jak miała podejrzewać, że po tylu latach nagle to zrobisz? Z perspektywy osoby, która oddała wielkie ilości włosów na cele charytatywne jestem zdania, że mogłaś poczekać ten jeden miesiąc. Ja właśnie tak zrobiłam, żeby nie zaburzyć wesela jednej z moich przyjaciółek. 

Inna komentująca stwierdziła, że metamorfoza panny młodej skutecznie odwróci uwagę gości weselnych od panny młodej, co nie powinno mieć miejsca w dniu jej ślubu. 

Byłam druhną na wielu weselach i wszystkie zawsze z szacunku uprzedzałyśmy pannę młodą, jeśli zamierzałyśmy drastycznie zmienić fryzurę. Żadna z nich nie miała z tym problemu, ale tak wielka zmiana jak ścięcie długich włosów “na chłopaka” na pewno wywołałaby wielkie wrażenie na gościach weselnych, zwłaszcza że latami nie zmieniałaś stylu uczesania. W związku z tym teraz rodzina panny młodej będzie komentowała twoje włosy, zamiast skupić się na niej. 

Fot. iStock

Pojawiły się też głosy, że cała ta dyskusja jest zupełnie niepotrzebna, ponieważ to nie fryzura świadkowej ani motyw przewodni wesela są tu najważniejsze. 

Twoja fryzura zależy tylko od ciebie. W ślubach nie chodzi o zdjęcia albo o to, żeby wszyscy wyglądali tak samo. To celebracja pary, która składa sobie nawzajem przysięgę.  

A wy po czyjej stronie stanęlibyście w tej dyskusji? 

Zobacz również: Nie chciałabyś być świadkową takiej panny młodej. Przeczytaj, czego ŻĄDA od swoich druhen!

Polecane wideo

Mocny makijaż uratował ich ślub. Tak odmienił niepozorne panny młode
Mocny makijaż uratował ich ślub. Tak odmienił niepozorne panny młode - zdjęcie 1

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 19.04.2019 17:10
Mi się wydawało, że jestem trudna panna młoda, a tu takie cyrki...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.04.2019 16:41
Problem pierwszego swiata
odpowiedz

Polecane dla Ciebie