Tort weselny - kiedy najlepiej go podać?

Przed północą, po oczepinach, czy może po pierwszym daniu? Jaka jest najlepsza pora na słodkiego gościa?
Tort weselny - kiedy najlepiej go podać?
fot. unsplash
16.04.2019

Temat może wydawać się błahy... Bo przecież tradycją jest, że tort podawany jest o północy. Czy jednak jest to najlepsze rozwiązanie? Wiele par młodych nawet nie zastanawia się nad tą kwestią, a może jednak warto? W końcu tort to niemały wydatek i szkoda by było, żeby nie spotkał się z zainteresowaniem gości.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Zobacz też: Czym udekorować tort weselny?

Tort weselny podawany o północy

Na polskich weselach przyjęło się, że tort weselny podajemy o północy. Gasną wszystkie światła, w tle gra podniosła muzyka i wjeżdża on...słodki gość. Brzmi dobrze, prawda? Ale czy o północy wszyscy z chęcią sięgną po słodki kawałek? Niekoniecznie. O tej godzinie goście są już najedzeni, nie wspominając o alkoholu. Druga sprawa, nie wszyscy dotrwają do północy, zwłaszcza dzieci, które przecież uwielbiają słodkości. 

 

Tort weselny - po obiedzie

Zazwyczaj po smacznym obiedzie przychodzi pora na równie smaczny deser. Podanie tortu po drugim daniu wydaje się dobrym pomysłem, bo większość gości na pewno nie odmówi jego skosztowania. Pojawiają się tu jednak dwa minusy podania tortu tuż po drugim daniu. Ranga doniosłego tortu spada do zwykłego deseru, a na dworze jest jeszcze zazwyczaj jasno, więc ciężko o stworzenie magicznego klimatu. Poza tym to pierwszy taniec jest głównym punktem rozpoczęcia zabawy, a nie tort.

 

Tort weselny - przed oczepinami

Rozmawiając z wieloma podwykonawcami oraz z własnego doświadczenia uważam, że najlepszą porą na podanie tortu weselnego jest godzina 21-22. Chyba, że wesele zaczyna się dość późno, wtedy bierzemy pod uwagę godzinę 23. Dlaczego jest to najlepsza pora? Jest już po pierwszym tańcu, ale jeszcze przed oczepinami. Na dworze jest ciemno, a tort z palącymi się racami tworzy wyjątkowy klimat i stanowi dodatkową atrakcję. Dla gości jest to też miły przerywnik oraz możliwość posilenia się przed oczepinami.

 

Oczywiście to, kiedy podacie tort weselny jest tylko i wyłącznie waszą decyzją. Powyższe możliwości mają ułatwić wam wybór najlepszej pory.

Zobacz też: Kilka rzeczy, dzięki którym stworzysz niezapomniany klimat na weselu

Te panny młode chyba nie miały lustra. Założyły najbrzydsze suknie ślubne wszech czasów
Te panny młode chyba nie miały lustra. Założyły najbrzydsze suknie ślubne wszech czasów - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 4.25 / 5
Eryka (Ocena: 5) 29.07.2019 19:34
U nas tort byl wlasciwie rozdawany przy oczepinach :) A byl naprawde piekny, bo przygotowala go cukiernia Skalski - zajrzyjcie sobie na ich strone jakie cudenka tworza
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.04.2019 13:38
ja miałam małe przyjęcie weselne tort zamówiłam z poczty kwiatowej bo tam jadałam najlepszy w życiu i poprosiłam obsługę, żeby go podali przed północą żeby oczepiny tort podziękowania dla rodziców nie były w jednym czasie, bo to by strasznie długo trwało.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.04.2019 10:55
Kiedy? Po kolacji czy o polnocy? Piszcie z waszego doswiadczenia bo tego pipilota to nawet szkoda czytac.
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 17.04.2019 14:25
Tort z racami tworzy wyjątkowy klimat? Na prawdę? Hahahaha
odpowiedz

Polecane dla Ciebie