Marzyła o skromnym pierścionku zaręczynowym. Dostała „cegłę”, której nie jest w stanie nosić

Zwykle kobiety skarżą się na zbyt małe pierścionki. U niej sytuacja jest zupełnie odwrotna.
Marzyła o skromnym pierścionku zaręczynowym. Dostała „cegłę”, której nie jest w stanie nosić
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/howtheyasked/)
08.04.2019

Wiele kobiet marzy o wyjątkowo okazałym pierścionku zaręczynowym. Takim, który będzie od razu przykuwał uwagę, a wręcz oślepiał blaskiem wielkiego diamentu. Celebrytki wręcz rywalizują ze sobą w tym temacie – ceny ich zaręczynowych błyskotek sięgają nawet milionów dolarów. Oczywiście większość z nas nie jest w stanie równać się ze światowymi gwiazdami, ale duża grupa kobiet jest zgodna co do jednego - pierścionek zaręczynowy ma być imponujący. 

Zobacz również: LIST: „Mój chłopak wie, że musi odłożyć 3 pensje na pierścionek. Wtedy się zgodzę”

Jednak nie wszystkie kobiety wychodzą z takiego założenia. Część z nich marzy o prostym i skromnym pierścionku zaręczynowym - takim, który nie będzie rzucał się w oczy i zwracał na siebie uwagi otoczenia. Do tej grupy zalicza się autorka jednego z ostatnich wątków na forum Reddit. 40-latka i jej starszy o 4 lata narzeczony są parą od 5 lat. Ona pracuje szpitalu, gdzie na co dzień zajmuje się pacjentami. W swoim poście kobieta wyznała, że wielokrotnie mówiła ukochanemu, że marzy jej się skromny, prosty pierścionek. “Nie przepadam za biżuterią, a do mojego stylu nie pasuje nic dużego i okazałego. Nie zależy mi zbytnio na wyglądzie, a poza tym nie mogłabym nosić takiej biżuterii do pracy”Kobieta była pewna, że jej partner doskonale zrozumiał, jaki pierścionek miała na myśli, i że wziął sobie jej słowa do serca. Niestety, ku jej zdumieniu, gdy mężczyzna w końcu uklęknął na jedno kolano i zadał jej oczekiwane pytanie, zrobił to przy pomocy pierścionka z jej największych koszmarów 

Oświadczył mi się wielką cegłą, która w ogóle mi się nie podoba i której nigdy nie chciałabym, ani nawet nie mogłabym nosić. Powiedziałam mu o tym dzień po zaręczynach, bo musiałam się zastanowić, jak mu to przekazać. Bardzo się zdenerwował. Marzyłam o prostej obrączce, albo wręcz silikonowej, bo nie mogę nosić pierścionków z kamieniami do pracy, a poza tym nie podobają mi się wielkie, okazałe pierścienie, a właśnie takim czymś oświadczył mi się mój partner. Ten pierścionek mi się nie podoba, ani nie mogę go nosić. Zaproponowałam, żeby pójść na kompromis, ale on przekonuje, że “zasługuję” na ten pierścionek... na pierścionek, którego nie znoszę. Pomocy. 

Fot. Unsplash.com

Część internautów stanęła po stronie autorki wątku i stwierdziła, że para powinna była wspólnie wybrać się na poszukiwania idealnego pierścionka zaręczynowego. 

Jeśli pierścionek nie ma wartości symbolicznej i nie jest np. pamiątką rodzinną, oddaj go, a on niech kupi ci pierścionek, jakiego naprawdę chcesz. Może jest mu głupio, że wybrał dla ciebie zły pierścionek i po prostu potrzebuje czasu, żeby to zaakceptować. Nie ma nic złego w tym, żeby partnerzy wspólnie kupowali pierścionek. 
Masz zupełną rację, a on w ogóle cię nie słucha. W końcu to ty jesteś osobą, która będzie nosiła ten pierścionek! Nie rozumiem, czemu on ma tyle do powiedzenia w tym temacie. 
Moim zdaniem osoba, która będzie nosić pierścionek powinna mieć ostateczne zdanie co do tego, jak on ma wyglądać. 

Jednak część komentujących była szczerze zdumiona narzekaniem autorki wątku i stanęła w obronie jej narzeczonego. 

To zdecydowanie pierwszy raz, kiedy widzę, żeby jakaś kobieta skarżyła się, że dostała zbyt duży i zbyt kosztowny pierścionek. 

Może powinniśmy skupić się bardziej na tym, jak czuje się ten mężczyzna. Może po prostu chce wyrazić, jak bardzo cię kocha, a ty, narzekając na pierścionek i na jego cenę dajesz mu do zrozumienia, że go odrzucasz. 

A wy co zrobiłybyście na miejscu autorki wątku? Przemilczałybyście sprawę pierścionka czy powiedziałybyście wprost, że taka błyskotka wam nie odpowiada? 

Zobacz również: Sprzedawczyni wyśmiała „żałosny” pierścionek zaręczynowy. Narzeczona, do której trafił, nie puściła jej tego płazem

Internautki krytykują swoje pierścionki zaręczynowe. Te uznały za NAJBRZYDSZE
Internautki krytykują swoje pierścionki zaręczynowe. Te uznały za NAJBRZYDSZE - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie