Dlaczego on jeszcze się nie oświadczył? Mężczyźni wyznali, co najczęściej powstrzymuje ich przed zakupem pierścionka

Okazuje się, że powód jest bardzo prozaiczny.
Dlaczego on jeszcze się nie oświadczył? Mężczyźni wyznali, co najczęściej powstrzymuje ich przed zakupem pierścionka
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/justsaidyes/)
09.04.2019

Jeśli związek układa się dobrze, a partnerzy nie wyobrażają sobie życia bez siebie nawzajem, naturalną koleją rzeczy staje się myśl o zalegalizowaniu związku i o ślubie. Ale zanim para powie sobie sakramentalne "tak", muszą odbyć się zaręczyny. Jednak duża grupa kobiet, mimo imponującego stażu związku, wciąż nie może doczekać się pierścionka i pytania: “Czy zostaniesz moją żoną?”. Dlaczego tak się dzieje? W końcu poznaliśmy odpowiedź na to pytanie. 

Zobacz również: Spodziewaj się pierścionka! 20 sygnałów, które świadczą o tym, że on wkrótce Ci się oświadczy

Dwie marki jubilerskie, The Pearl Source oraz Laguna Pearl, postanowiły zbadać, dlaczego mężczyźni zwlekają z oświadczynami. W tym celu przeprowadzili ankietę wśród tysiąca mężczyzn. Okazało się, że najpopularniejsze odpowiedzi, jakich udzielali, da się sprowadzić do jednego wspólnego mianownika. 

Fot. iStock

Wyniki ankiety stawiają sprawę jasno. Mężczyźni nie odwlekają zaręczyn w czasie, ponieważ nie są pewni, czy chcą spełnić u boku ukochanej resztę życia, albo dlatego że boją się wzięcia na siebie odpowiedzialności. Powód jest o wiele bardziej prozaiczny – chodzi po prostu o pieniądze. To właśnie kwestie finansowe są czynnikiem, który najczęściej opóźnia zaręczyny. 27 proc. mężczyzn odpowiedziało, że wstrzymują się z oświadczynami i zakupem pierścionka, ponieważ nie pozwala im na to ich obecny dochód oraz prognozy finansowe na najbliższą przyszłość. 26 proc. ankietowanych wyznało, że najważniejszym powodem jest ich własny kredyt lub dług. Z kolei 17 proc. mężczyzn powiedziało, że zwleka z oświadczynami ze względu na koszt wesela, które trzeba będzie zorganizować niedługo po nic, a kolejne 17 proc. podjęło tę decyzję w związku z długiem lub kredytem swojej partnerki. 

Ale to nie wszystko. Odkładanie oświadczyn w czasie wiąże się też z poszukiwaniem idealnego pierścionka zaręczynowego. Aż 50 proc. mężczyzn wyznało, że to dla nich wielka presja, a 40 proc. jest zdania, że partnerka ma zbyt wysokie wymagana co do zaręczynowej błyskotki 

Może warto wziąć to sobie do serca i trochę odpuścić ukochanym? 

Zobacz również: Wyznania desperatek, które nie mogą doczekać się zaręczyn: „Jeśli on zaraz się nie oświadczy, to zwariuję!”

Polecane wideo

Internautki krytykują swoje pierścionki zaręczynowe. Te uznały za NAJBRZYDSZE
Internautki krytykują swoje pierścionki zaręczynowe. Te uznały za NAJBRZYDSZE - zdjęcie 1
Komentarze (10)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.04.2019 11:52
Jesteś albo wyjątkiem albo ignorantem. Ile było historii, kiedy dziewczyny żaliły się tanim i brzydkim pierścionkiem lub weselem, które nie było tym, co sobie wymarzyły
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.04.2019 16:50
Koszt slubu cywilnego w Polsce to oplata 84zl w urzedzie plus wydatki wedle uznania. Argument finansowy jakos do mnie nie przemawia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.04.2019 12:27
My jesteśmy 10 lat razem i podczas rozmowy mówi że głównie dlatego nie bierzemy ślubu bo on ma długi i nie chce żeby przeszły na mnie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.04.2019 04:29
to współczuję tym facetom jakie partnerki wybrali, że boją się ich ze względu na pieniądze. prawdziwa miłość nie zna pieniądza! a wesele to największe życiowe marnotrastwo.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.04.2019 18:59
Moj facet mi powiedział kiedyś wprost, że przeraża go koszt wesela. Że za taka kasę by wolał mieszkanie kupić. W sumie się zgadzam, ale po 9 latach związku na kocią łapę, to trochę słabe wytłumaczenie.... zwłaszcza, że mieszkanie jest już, nieduże i na kredyt, ale jest.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie