Panna młoda w okularach czy soczewkach?

Wszystkie za i przeciw!
Panna młoda w okularach czy soczewkach?
fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/sixpenceeventsmn/)
04.04.2019

Panny młode, które na co dzień noszą okulary, często zastanawiają się, czy wykorzystać je jako element ślubnej stylizacji. Niektóre rozważają wymianę ich na soczewki kontaktowe. Jednak zanim podejmiesz decyzję, musisz wiedzieć o kilku rzeczach!

Zobacz też: Ślubne błyskotki, czyli dobieramy biżuterię do sukni

 

Okulary

Ślubna stylizacja charakteryzuje się tym, że jest bardzo delikatna, kobieca i szkoda byłoby ją zepsuć ciężkimi okularami. Jeżeli nie wyobrażasz siebie bez okularów, pomyśl o delikatnych oprawkach, które nie będą przyciągać całej uwagi, a pięknie wtopią się w ślubną stylizację. Ponadto dla niektórych okulary to znak rozpoznawczy, podkreślający osobowość, a nawet urodę, w tej sytuacji nie warto z nich rezygnować. 

 

Makijaż a okulary

Ślubny makijaż dla okularnicy nie pozostaje bez znaczenia. Powinien być on trochę mocniejszy, aby nadać spojrzeniu wyrazistości. Jeżeli nosisz minusy, podkreślenie i powiększenie oka jest tu kluczowe. Świetnie sprawdzą się opalizujące cienie. Przy plusach natomiast należy unikać błyszczących cieni i postawić na mat. Również mocno wytuszowane rzęsy nadadzą spojrzeniu głębi. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Soczewki kontaktowe

Są świetną alternatywą dla okularów. Tak samo dbają o twój wzrok, a do tego są niewidoczne i bardzo wygodne. Jeżeli obawiasz się, że okulary będą przeszkadzać ci w tańcu i po prostu nie wyobrażasz mieć ich na swoim ślubie, udaj się do okulisty po soczewki. Zrób to jednak dużo wcześniej, abyś mogła się do nich przyzwyczaić i nauczyć się z nimi obchodzić. Początki mogą być trudne, ale nie zniechęcaj się! Salony optyczne oferują lekcje zakładania i zdejmowania soczewek. Dowiesz się również jak o nie dbać i pielęgnować oczy. Nigdy nie zakładaj soczewek po raz pierwszy w dniu ślubu! I mniej przy sobie sól fizjologiczną lub krople do oczu w razie dyskomfortu.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Zobacz też: Jak dobrze wypaść na zdjęciach ślubnych?

Powstała kolekcja pierścionków zaręczynowych inspirowana księżniczkami Disneya
Powstała kolekcja pierścionków zaręczynowych inspirowana księżniczkami Disneya - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie