Najczęstsze błędy w ubiorze pana młodego

Lepiej się ich wystrzegać!
Najczęstsze błędy w ubiorze pana młodego
fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/weddingchicks/)
03.04.2019

Strój pana młodego jest równie ważny jak stylizacja panny młodej. Poszukiwania garnituru panowie powinni rozpocząć około 5 miesięcy przed ślubem. Jakich jednak błędów stylizacyjnych unikać, aby nie zaliczyć faux pas?

Zobacz też: 9 najczęstszych błędów popełnianych przez pary młode

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Koszula

Niektórzy panowie wybierając koszulę, kierują się kolorem sukni panny młodej. I to jest duży błąd! Koszula ślubna zawsze powinna być biała, unikamy koloru ecru, który wygląda po prostu jak brudny. Panowie, pamiętajcie, że wasza stylizacja ma być spójna, ale nie ze strojem panny młodej. Dobieranie krawata czy muchy pod kolor sukienki partnerki jest już dawno passe. 

 

Smoking

Zawsze powinien być czarny, ewentualnie ciemnogranatowy lub bordowy. Jeśli, więc już decydujemy się na smoking zamiast garnituru, pamiętajmy o kolorystyce. Druga kwestia to zapięcie - zgodnie z zasadą, jednorzędowy smoking powinien być zapinany na jeden guzik.

 

Garnitur dwurzędowy

Jeśli pan młody decyduje się na garnitur dwurzędowy, musi pamiętać, że nie zakładamy do niego kamizelki. Marynarka musi być zawsze zapięta na dwa guziki. Całkowicie rozpięta wygląda po prostu nieładnie i nieestetycznie. 

 

Butonierka

Nie musi wcale nawiązywać do bukietu panny młodej. Najbardziej eleganckim kwiatem jest biały goździk, który wpinamy w butonierkę, czyli małą dziurkę w klapie marynarki. Łodyga nie powinna być widoczna. Jednym z częstszych błędów jest wpinanie kwiatów w kieszonkę, która zarezerwowana jest dla poszetki.

 

Mucha

To bardzo ciekawe i dopełniające całą stylizację akcesorium. Jednak błędem, jaki popełniają panowie, to zakładanie fabrycznie wiązanej muchy. To tak jakby założyć krawat na gumkę! Panowie, mucha musi być wiązana ręcznie, tylko wtedy będzie wyglądać elegancko i z klasą.

 

Nogawki spodni

Często możemy zauważyć, że nogawki spodni u panów są zbyt krótkie. Zdecydowanie nie wygląda to elegancko. Długość spodni powinna być dobierana do szerokości nogawek, czyli im szersze, tym dłuższe. Prawidłowa długość nogawki to taka, która nie tworzy nieestetycznych załamań nad butem.

 

Skarpetki

I tutaj znowu to samo, co w przypadku nogawek. Skarpetki nie mogą być zbyt krótkie. Dobra długość to taka, która nie odkrywa nogi przy siedzeniu.

 

Zauważyliście jeszcze jakieś częste błędy w stylizacjach panów?

Zobacz też:  5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać

Powstała kolekcja pierścionków zaręczynowych inspirowana księżniczkami Disneya
Powstała kolekcja pierścionków zaręczynowych inspirowana księżniczkami Disneya - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
Lester Moore (Ocena: 5) 05.04.2019 11:16
Co do koszuli, unikamy koloru ecru, a smoking ma być taki, siaki lub bordowy. Proszę się zdecydować! Konsekwentnie: "ecru" i "bordeaux", "ekriu" i "bordo" lub "ekriuowy" i "bordowy". W języku muszą obowiązywać ścisłe prawa, inaczej każdy będzie pisał i mówił, jak chce, nie dbając o to, czy jest rozumiany.
odpowiedz
Juhu (Ocena: 5) 04.04.2019 09:21
Akurat popełniliście błąd. Akceptowalne są za krótkie spodnie, nie akceptowalne są za długie, takie które się marszczą.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie