Ślubne błyskotki, czyli dobieramy biżuterię do sukni

To, co kobiety kochają najbardziej!
Ślubne błyskotki, czyli dobieramy biżuterię do sukni
fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/madre_perla/)
02.04.2019

Biżuteria ślubna to bardzo ważny dodatek do sukni. Każdy element stylizacji powinien tworzyć spójną całość. Kiedy już wybierzesz suknie, czas pomyśleć o biżuterii. Jak jednak dopasować ją do sukni, aby nie przedobrzyć? 

Zobacz też: 3 dodatki, które urozmaicą krótką fryzurę ślubną

Zachowaj umiar

Stylizacja ślubna nie może cię przytłoczyć! Zastanów się, na jakiej biżuterii najbardziej ci zależy. Jeżeli marzysz o dużych kolczykach, zrezygnuj z naszyjnika. Jeżeli twoja suknia ma bardzo ozdobną górę, kolia nie będzie najlepszym wyborem. Myśl całościowo i nie zapominaj o biżuterii na włosach - ona też musi współgrać z resztą. Duża ozdoba do włosów plus duże kolczyki mogą cię przytłoczyć. Najlepiej, więc wybrać jeden większy element, który będzie grał pierwsze skrzypce. A co z bransoletą? Tutaj zwróć uwagę na wygodę. Duża biżuteria może przeszkadzać ci podczas tańca. Jeżeli masz suknię z długim, ozdobnym rękawem, bransoleta będzie zbędna.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Kolor ma znaczenie 

Ślubna biżuteria to zazwyczaj złoto, srebro lub białe perły. Przede wszystkim wybierz kolor, który lubisz i który pasuje do twojej urody. Srebro najlepiej współgra z chłodną urodą, a złoto ciepłą i nieco śniadą. Jeżeli chcesz wprowadzić jakiś kolor kamieni, bądź konsekwentna. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Dekolt a biżuteria

Już sam dekolt w sukni może podpowiadać na jaką biżuterię się zdecydować. Do gorsetu (o ile nie jest cały wyłożony kryształkami) możesz założyć komplet: kolczyki i naszyjnik. Kolia pasuje również do dekoltu w kształcie V. Natomiast wszelkie zabudowania pozostaw bez ozdób i zdecyduj się na same kolczyki. Chyba, że twoja suknia ma głęboki dekolt na plecach. Ozdobny łańcuszek z tyłu to bardzo gorący trend!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Pomyśl o funkcjonalności

Imponujące kolczyki, duża bransoleta albo pokaźna kolia na pewno robią wrażenie. Ale zwróć uwagę na to, czy będziesz czuła się w tych błyskotkach swobodnie. Czy bransoleta nie będzie ci przeszkadzać w tańcu lub przyczepiać się do sukni. Czy duże i ciężkie kolczyki nie będą krępować twoich ruchów, zwłaszcza, jeśli na co dzień wybierasz te małe. Twoja cała kreacja powinna być wygodna, abyś nie musiała zaprzątać sobie głowy brakiem swobody w tym najważniejszym dniu.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Zobacz też: Znane przesądy ślubne - strój Panny Młodej

Kolekcja ślubna dla gości weselnych Doroty Goldpoint
Kolekcja ślubna dla gości weselnych Doroty Goldpoint - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie