Dzieci na weselu - zapraszać czy nie?

Dzieci na weselu - zapraszać czy nie?
fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/p/BuxqnWGhtre/, https://www.instagram.com/explore/tags/weddingchildren/)
29.03.2019

Zapraszanie dzieci na wesele, często stoi pod znakiem zapytania. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, to wasz dzień i wy decydujecie kogo zapraszacie. My możemy jedynie dać kilka wskazówek, które pomogą wam w podjęciu decyzji.

 

Zobacz też: Koszyk ratunkowy dla gości - co powinien zawierać?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Dzieci na weselu - dlaczego warto?

Jeżeli masz ochotę i możliwości na pewno warto zaprosić małe szkraby. Zwłaszcza, jeżeli oboje z partnerem jesteście bardzo rodzinni. Dzieci zarażają pozytywną energią, potrafią rozładować każdy stres i są po prostu dużą uciechą. 

 

Poza tym, możesz poprosić kilkoro maluchów o ślubną eskortę: niesienie obrączek czy rozrzucanie kwiatów będzie wyglądało bardzo uroczo.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Jeżeli chcesz zaprosić dzieci, ale boisz się, że opieka nad nimi przywiąże do krzeseł ich rodziców, pomyśl o wynajęciu animatora. Taka osoba zaopiekuje się maluchami, zorganizuje im zabawy, dzięki czemu wszyscy będą zadowoleni.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Dzieci na weselu - kiedy nie chcesz ich zapraszać

Jeżeli nie wyobrażasz sobie obecności dzieci na twoim weselu - nie zapraszaj. To twoja decyzja, a każdy powinien ją uszanować. Jak to zrobić? Na zaproszeniu wymień tylko osoby dorosły, absolutnie nie dawaj dopisku "bez dzieci". Zasady savoir-vivre’u mówią, że na przyjęcie powinny przyjść tylko osoby zaproszone. 

 

Pamiętajcie też, że każdy rodzic zna swoje dzieci i jeżeli wie, że mogą one przysporzyć nieco kłopotów, na pewno zostawi je pod opieką w domu.

 

Zobacz też : 9 najczęstszych błędów popełnianych przez pary młode

Prześwitujące suknie ślubne - kontrowersyjny trend w modzie ślubnej
Prześwitujące suknie ślubne - kontrowersyjny trend w modzie ślubnej - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (13)

Ocena: 4.69 / 5
gość (Ocena: 5) 30.03.2019 00:08
"Pamiętajcie też, że każdy rodzic zna swoje dzieci i jeżeli wie, że mogą one przysporzyć nieco kłopotów, na pewno zostawi je pod opieką w domu." większego kłamstwa nie słyszałam
zobacz odpowiedzi (6)
gość (Ocena: 5) 29.03.2019 16:35
Ja zapraszam z dziećmi, bo wiem ze niektórzy po prostu nie maja z kim tych dzieci zostawić. Ich decyzja czy je wezmą czy nie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.03.2019 16:06
ja nie zapraszam, bo robie kameralne przyjecie to raz a dwa dzieci w rodzinie i u znajomych maja po 2-3 lata wiec taka impreza i tak nie dla nich
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.03.2019 13:34
Widziałam taką jedną rodzinkę na weselu. Matka ogarniała kilkuletnie dzieci, a mąż dowcipniś (zawsze się taki znajdzie przy stole) drinkował na tarasie z 20 letnią kuzynką panny młodej.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.03.2019 13:19
Sama jestem matką i na swoim ślubie albo jeśli szłam jako gość inne dzieci były mi obojętne. Swoich dzieci nie zabieram. Mają kilka lat i po co mają się nudzić, przeszkadzać i narzekać. A tak to my możemy się wybawić a dzieciaki szczęsliwe, że na cały dzień do babci idą.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie