Znane przesądy ślubne - strój Panny Młodej

Przestrzegacie ich?
Znane przesądy ślubne - strój Panny Młodej
fot. Instagram (@dune_london, @weddingdressesguide)
06.03.2019

Przesądów związanych ze ślubem i weselem jest wiele. Większość z nas raczej nie wierzy w ich złowrogą moc, a traktuje jako tradycję. Dziś przedstawiam wam przesądy związane ze strojem panny młodej.

Zobacz też: 3 dodatki ślubne, które będą hitem w 2019 roku

1. Suknia ślubna

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Zacznijmy od sukni, czyli najważniejszego elementu w wyglądzie każdej panny młodej. Powszechnie znanym przesądem jest to, że pan młody nie powinien wcześniej widzieć sukni narzeczonej niż w dniu ślubu - ponoć przynosi to pecha. Panna młoda nie powinna przymierzać sukni bez powodu przed ślubem, a na przymiarkach mieć kompletnego stroju. Co ciekawe, panna młoda nie powinna szyć sama sobie sukni, bo to również przynosi pecha. Panna młoda w dniu ślubu powinna mieć przy sobie coś białego, jako symbol czystości i niewinności, coś niebieskiego jako gwarancje wierności męża, coś starego – symbol więzi rodzinnych, coś nowego – zapewnia szczęście i dobrobyt oraz coś pożyczonego – co zapewnić ma wsparcie bliskich i przyjaciół. Istnieje również przesąd mówiący o tym, że suknia ślubna nie powinna być używana lub pożyczona, gdyż może sprowadzić to na pannę młodą ogromne nieszczęście. 

 

2. Welon

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Wybierany jest przez większość panien młodych i wedle tradycji chroni je przed spojrzeniem nieżyczliwych osób. Ponadto welon powinna poprawiać i zakładać niezamężna druhna, a panna młoda nie może oglądać się za siebie. Natomiast potknięcie się o welon sprowadzi na pannę młodą nieszczęście. 

 

3. Dodatki ślubne

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Panna młoda w dniu ślubu nie powinna mieć na sobie pereł - mimo, że są piękne i niezwykle eleganckie, niosą ze sobą łzy. Bukiet nie powinien składać się z róż z kolcami (jedynie bez) oraz bratków i krokusów, gdyż są symbolem "niewiary w prawdziwość uczuć". W dniu ślubu panna młoda nie powinna mieć na palcu żadnego innego pierścionka, oprócz zaręczynowego, co świadczy o wierności i trwałości związku.

 

4. Buty ślubne

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Jeden z przesądów mówi, że obuwie panny młodej powinno być zakryte. Pan młody natomiast, powinien włożyć w pantofelek monetę, aby zapewnić sobie dostatnie życie. Aby zagwarantować piękną pogodę w dniu ślubu oraz szczęście w związku, na miesiąc przed ślubem należy postawić buty na parapecie.

Zobacz także: Najpiękniejsze suknie w kształcie litery A

Czy wierzycie w przesądy? Osobiście uważam, aby podchodzić do nich z dużą dozą humoru i z przymrużeniem oka :) Zgadzacie się ze mną?

Najbardziej zapierające dech w piersiach zdjęcia ślubne z 2018 roku. Wśród nich piękna fotografia z Polski!
Najbardziej zapierające dech w piersiach zdjęcia ślubne z 2018 roku. Wśród nich piękna fotografia z Polski! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 5) 07.03.2019 10:33
Oczywiście, że z przymrużeniem oka :)
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 06.03.2019 15:15
O kurła. Czekajcie, rozpiszę sobie w kalendarzu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie