Panna młoda jest wściekła na jedną z druhen. Uważa, że tym zachowaniem zrujnowała jej sesję ślubną

Kobieta twierdzi, że druhna skupiła na sobie całą uwagę w jej wielkim dniu.
Panna młoda jest wściekła na jedną z druhen. Uważa, że tym zachowaniem zrujnowała jej sesję ślubną
Fot. iStock
27.02.2019

Sesja zdjęciowa jest ważnym elementem każdego ślubu. Niektórzy nowożeńcy organizują ją tego samego dnia, co wesele, inni chcą zrobić zdjęcia na spokojnie, więc umawiają się z fotografem parę dni przed lub po ślubie. Wszyscy chcą, by sesja ślubna była idealna – w końcu takie zdjęcia to pamiątka na całe życie. 

Zobacz również: Panna młoda straciła cierpliwość i wyprosiła gości z wesela. Czy miała ku temu dobry powód?

Również panna młoda, która jest bohaterką poniższej historii pragnęła, żeby jej sesja ślubna była perfekcyjna w każdym calu. Miała konkretną wizję tego, jak jej druhny miały pozować do zdjęć. Wszystko wyszłoby idealnie, gdyby nie jedna z jej druhen, która w dzień ślubu była w zaawansowanej ciąży i miała już pokaźny brzuszek. Zdaniem panny młodej, która podzieliła się całą historią na forum Reddit, sposób, w jaki druhna pozowała do zdjęć zrujnował całą sesję. Oto, jak kobieta zrelacjonowała całą sytuację: 

“Trzy tygodnie temu wyszłam za mąż. Jedna z moich druhen, nazwijmy ją Kate, była wtedy w 7. miesiącu ciąży. Jej brzuch można było łatwo ukryć pod sukienką, bo miała zwiewną spódnicę i była dopasowana w biuście. Między ceremonią zaślubin i weselem zrobiliśmy sesję zdjęciową z drużbami i druhnami. Już podczas robienia pierwszych zdjęć zauważyłam, że Kate celowo trzymała ręce na brzuchu, a materiał sukienki podkreślał jej krągłości (tak jak na typowej ciążowej sesji zdjęciowej). Poprosiłam ją, żeby przestała trzymać ręce w taki sposób, żeby eksponować brzuch i żeby pozowała jak reszta druhen. Podczas kilkugodzinnej sesji musiałam wielokrotnie jej o tym przypominać”. 

“Potem wyjechałam w tygodniową podróż poślubną. Gdy wróciłam, Kate w ogóle się do mnie nie odzywała, mimo że do niej pisałam, a zazwyczaj rozmawiamy ze sobą co parę dni. Czułam, że celowo mnie unika. Inna z moich druhen potwierdziła, że Kate jest na mnie wkurzona, bo “chciałam, żeby na zdjęciach wyglądała na grubą, a nie jak w ciąży”. Jestem zła, bo wydałam dużo pieniędzy na ślubną sesję zdjęciową, a nie na sesję ciążową. Czy mój gniew jest uzasadniony? - spytała autorka wątku inne internautki. 

Fot. iStock

Opinie komentujących okazały się skrajnie różne. Duża część kobiet stanęła po stronie panny młodej i uznała, że ciężarna druhna nie powinna była próbować skupić całej uwagi na sobie, tylko dostosować się do jej prośby. 

To twoja sesja ślubna, nie ma żadnego powodu, dla którego jakaś kobieta miałaby celowo eksponować swój ciążowy brzuch, żeby odwrócić uwagę od ciebie. Jeśli nie czuła się z tym komfortowo, mogła zdecydować się nie uczestniczyć w sesji.  

O ile poprosiłaś ją o to w grzeczny sposób, zachowałaś się w porządku. To twoje zdjęcia i masz prawo decydować o tym, jak mają wyglądać.  

Byłam w ciąży parę razy i nigdy nie pozowałam do zdjęć trzymając się za brzuch. To śmieszne.  

Czy to druhny płaciły za zdjęcia ślubne? Nie, płaciła panna młoda. W związku z tym to ona powinna podejmować ostateczne decyzje. 

Jednak druga grupa komentujących miała inne zdanie i stwierdziła, że pannie młodej zabrakło empatii wobec ciężarnej druhny i była skupiona tylko na sobie. 

Ciążowy brzuch jest niewygodny i czasami trzeba go podtrzymać, bo inaczej odczuwa się ból. W wielu przypadkach ten gest jest bezwiedny. Sama nie jestem jeszcze w tak zaawansowanej ciąży, jak ta druhna, a ciągle trzymam się za brzuch. 

To naturalna pozycja. Ciążowe brzuchy są ciężkie i czasami potrzeba dodatkowego wsparcia. Też jestem w 7. miesiącu ciąży i gdy stoją podtrzymuję brzuch, żeby odciążyć kręgosłup. 

To brzmi jak panna młoda z piekła rodem. Druhna pewnie była przewrażliwiona na punkcie swojego wyglądu, a ty, zamiast jej pomóc, jeszcze jej to wytykałaś. 

A jakie jest wasze zdanie? Czy panna młoda ma prawo wymagać od swoich druhen, żeby bezwzględnie przestrzegały jej zasad w dniu ślubu? 

Zobacz również: Panna młoda jest wściekła na swoją świadkową, bo... "miała czelność zajść w ciążę"

Panna młoda karmiła dziecko piersią podczas składania przysięgi ślubnej. Te zdjęcia zachwyciły cały Internet
Panna młoda karmiła dziecko piersią podczas składania przysięgi ślubnej. Te zdjęcia zachwyciły cały Internet - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 27.02.2019 18:02
Pannom młodym już serio odwala...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.02.2019 17:40
Zakupy w sieci? Tu znajdziesz ciekawe, oryginalne produkty w niskich cenach https://link.do/F6sBh
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.02.2019 13:23
A jak dla mnie i jedna i druga odstawia dziecinadę
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.02.2019 11:57
Chciałabym mieć takie problemy.... Zazdro
odpowiedz

Polecane dla Ciebie