"Jeśli nie schudnę po ciąży, mój mąż się ze mną rozwiedzie. Zapisał to w intercyzie"

Kobieta poważnie zastanawia się, czy podpisać ten dokument, zanim powie “tak”.
"Jeśli nie schudnę po ciąży, mój mąż się ze mną rozwiedzie. Zapisał to w intercyzie"
Fot. iStock
19.02.2019

Gdy myślimy o małżeństwie zazwyczaj pierwsze, co przychodzi nam do głowy to szczęśliwy związek kochających się ludzi, którzy chcą razem iść przez życie i dzielić się ze sobą wszystkim - “na dobre i na złe”. Ale z czysto prawnego (i o wiele mniej romantycznego) punktu widzenia małżeństwo to biznes, wspólne konto w banku i kredyty. Póki między małżonkami panuje miłość i zgoda, nie ma się czym martwić. Ale w przypadku problemów w związku sprawy mogą zacząć się komplikować, a mąż i żona potrafią walczyć o każdy grosz. 

Zobacz również: LIST: „Rodzice narzeczonego chcą, żebym podpisała intercyzę. Mają mnie za chciwą biedaczkę!”

Aby zapobiec takiemu czarnemu scenariuszowi wiele par przed ślubem decyduje się podpisać intercyzę, czyli umowę o rozdzielności majątkowej. Zgodnie z nią małżonkowie dysponują wyłącznie odrębnymi majątkami osobistymi i decydują o nich samodzielnie. Zdarza się jednak, że intercyza nie ogranicza się do zapisu o pieniądzach, a ma na celu kontrolowanie jednego z małżonków. Tak stało się w przypadku pewnej amerykańskiej narzeczonej, która podzieliła się kuriozalną treścią swojej intercyzy na forum Reddit. Oto, co napisała: 

“Mój narzeczony jest neurochirurgiem i specjalistą w swoim fachu, więc kiedy zaproponował, żebyśmy podpisali intercyzę nie byłam zbyt zaskoczona. Ogólnie rzecz biorąc popieram takie rozwiązanie. Gdy dokument został sporządzony spotkałam się z ojcem narzeczonego, który jest prawnikiem, żeby mógł wszystko mi wytłumaczyć. Mój narzeczony zawarł w intercyzie parę dziwnych zapisów, m.in. klauzulę dotyczącą zdrady. Jeśli będę mu niewierna, nie zostawi mi żadnych pieniędzy. Oprócz tego w dokumencie widnieje zapis, że muszę zrzucić wszystkie kilogramy po tym, jak urodzę dziecko, przynajmniej 13 kg w ciągu pierwszego roku. Najdziwniejsza jest klauzula dotycząca rekompensaty za dzieci. Nie jestem pewna, czy dobrze wszystko zrozumiałam, ale w intercyzie jest napisane, że otrzymam od męża pieniądze za urodzenie każdego dziecka. Nie brzmi to do końca legalnie, ale może się mylę?

 Fot. Unsplash.com

Moje pytanie brzmi: czy te klauzule da się prawnie wyegzekwować? Co sprawia, że są nieważne? Jeszcze nie podpisałam intercyzy i chciałabym zasięgnąć opinii innego prawnika, a nie mojego przyszłego teścia, ponieważ mam przeczucie, że może celowo wprowadzać mnie w błąd, jeśli może na tym skorzystać jego syn”. 

Jak można było się spodziewać, zdecydowana większość internautów doradziła autorce wątku, aby natychmiast zatrudniła własnego prawnika i skonsultowała z nim treść dokumentu i skonsultowała z nim treść dokumentu.  

Pamiętaj, że małżeństwo to partnerstwo i ty także posiadasz kapitał, który musisz chronić. Nie powinnaś podpisywać jego intercyzy, tylko oboje powinniście podpisać intercyzę, która chroni każde z was.  

Zatrudnij prawnika. Zapis o zrzuceniu wagi po ciąży jest niedorzeczny. Jaka jest kara, jeśli tego nie zrobisz, masz odejść z kwitkiem? A co, jeśli kiedyś będziesz chciała zacząć trenować z ciężarami, co wiąże się ze wzrostem masy? Jako żona tego faceta nie będziesz mogła tego robić.

Dodałabym zapis, że jeśli mąż utyje 13 kg i nie zrzuci wagi w ciągu roku, to automatycznie niweluje tę samą klauzulę dotyczącą żony. Tak samo w przypadku zapisu o zdradzie i pozostałych klauzul. Intercyza powinna gwarantować równość obu stronom. 

A wy co poradzilibyście tej narzeczonej? Powinna podpisać intercyzę czy zaproponować inną wersję dokumentu?

Zobacz również: Rozwiedli się... 3 minuty po ślubie. Wszystko przez szokujące słowa pana młodego

Panna młoda karmiła dziecko piersią podczas składania przysięgi ślubnej. Te zdjęcia zachwyciły cały Internet
Panna młoda karmiła dziecko piersią podczas składania przysięgi ślubnej. Te zdjęcia zachwyciły cały Internet - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (13)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 02.03.2019 16:01
To jakieś chore gdzie tu miłość.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.02.2019 10:38
http://kgarus89.ebrokerpartner.pl/short/56zgz Diet Map zaplanuj swoją dietę z aplikacją DietMap skutecznie zrealizujesz swój cel schudnij zdrowo i na zawsze!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.02.2019 22:37
Ja schudłam po ciąży z nawiązką w czasie 7 miesięcy i przy 166 cm ważę 57 kg czyli ok ALE... brzuch mam większy niż przed ciążą i wyglądam niestety gorzej...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.02.2019 20:15
To zapisz w intercyzie, że seks będzie w domu codzienne o godzinie 17. Niezależnie od tego czy mężulek będzie w domu czy nie
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 19.02.2019 18:27
Ja też mam inyercyze u jakoś nie zamieszczałam zapisów, że mężowi pitol nigdy nie opadnie, ani mąż, że nie przytyje. Co za debil z tego Twojego narzeczonego. Lepiej w ogóle nie wychodzić za mąż za takiego typa.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie