„Tak, chcę dostać drogi pierścionek zaręczynowy. Ale nie jestem materialistką”

Kobieta nie wie, czy przyjęłaby oświadczyny, gdyby jej ukochany podarował jej tani pierścionek.
„Tak, chcę dostać drogi pierścionek zaręczynowy. Ale nie jestem materialistką”
Fot. Unsplash
22.01.2019

W Internecie można przeczytać coraz więcej wpisów rozczarowanych narzeczonych, które publicznie skarżą się na nieudane (ich zdaniem) zaręczyny albo nietrafiony pierścionek zaręczynowy. Niektóre z nich zamieszczają zdjęcia swoich błyskotek i narzekają, że są zbyt małe, zbyt tanie czy po prostu nie takie, jak trzeba. Zawsze w takich momentach współczujemy ich narzeczonym, którzy nie dość, że musieli w ciemno dokonać tego niełatwego wyboru, to jeszcze ich wysiłki nie zostały docenione. 

Zobacz również: Żadna kobieta nie chciałaby go dostać. Tak wygląda pierścionek zaręczynowy za 5 ZŁ! 

Ostatnio trafiliśmy na wypowiedź kobiety, która wprawdzie wciąż czeka na oświadczyny, ale już teraz martwi się tym, jaki pierścionek dostanie od ukochanego. Jednocześnie dziewczyna broni swojego zdania i twierdzi, że pierścionek zaręczynowy absolutnie nie może być tani. Wręcz przeciwnie – przekonuje, że każdy mężczyzna powinien postarać się i z myślą o zakupie błyskotki odłożyć sporą sumę pieniędzy.  

“Wszyscy zakładają, że skoro marzę o drogim pierścionku to muszę być materialistką, ale zupełnie nie o to chodzi. Jestem po prostu tradycjonalistką. Poza tym widziałam, jak wielu moich kolegów ciężko pracuje, żeby oszczędzić na pierścionek, a potem z uwagą wybiera ten idealny. W porównaniu z nimi mój chłopak ma spontaniczne podejście do życia i raczej nie spodziewam się, żeby poświęcił czas i wysiłek, żeby znaleźć dla mnie idealny pierścionek. Gdyby jednak tak się stało, byłabym najszczęśliwszą kobietą na świecie” - pisze kobieta. Dalej przytoczyła argument natury ekonomicznej. Stwierdziła, że drogi pierścionek po prostu jej się należy biorąc pod uwagę to, ile pieniędzy ona sama wydała od czasu, gdy zaczęła spotykać się ze swoim ukochanym. 

Fot. Unsplash.com

“Prawda jest taka, że w czasie trwania naszego związku ja wydałam na niego o wiele więcej pieniędzy, niż on wydał na mnie. Na co dzień nie mam z tym najmniejszego problemu, tym bardziej, że zarabiam więcej od niego i oszczędzam, odkąd pamiętam. Wkurza mnie, gdy niektórzy faceci głośno skarżą się na to, że muszą wydawać “mnóstwo pieniędzy” na pierścionek zaręczynowy, i że to “niesprawiedliwe”. A to, ile pieniędzy wydałam na mojego faceta jest sprawiedliwe? - pyta dziewczyna. Dodaje, że nie wyobraża sobie przyjąć oświadczyny z pierścionkiem będącym rodzinną pamiątką, a całkiem prawdopodobne, że w jej przypadku tak właśnie się skończy. 

“Stresuję się tym, ile pieniędzy mój chłopak może wydać na pierścionek także z tego powodu, że być może nie wyda na niego ani grosza. Jakiś czas temu powiedział mi, że jego mama ma kolekcję pierścionków i pozwoliła mu wybrać dla mnie któryś z nich. Niestety nie dokończyliśmy tej rozmowy, więc nie miałam okazji powiedzieć mu, że nie chcę pierścionka, który jest rodzinną pamiątką. Tym bardziej, że z tego co zrozumiałam, żaden z pierścionków jego matki nie jest wyjątkowy i nie kryje się za nim żadna historia. Zdecydowanie większe znaczenie miałoby dla mnie to, gdyby on rzeczywiście zaoszczędził pieniądze i z uwagą wybrał dla mnie idealny pierścionek. 

Fot. Unsplash.com

Szczerze mówiąc nie wiem, czy przyjęłabym oświadczyny, gdyby mój chłopak naprawdę oświadczył mi się tanim albo używanym pierścionkiem. Bardzo go kocham, więc pewnie powiedziałabym “tak”, ale byłoby mi przykro. Poza tym to byłby dowód na to, że on wcale nie zna mnie tak dobrze i nie wie, czego naprawdę chcę. A to byłby poważny problem”- kończy swój wpis zmartwiona autorka.  

Myślicie, że jej rozterki dotyczące pierścionka zaręczynowego są słuszne? Ma prawo być niezadowolona z taniego pierścionka? 

Zobacz również: Oświadczył się pięknym pierścionkiem po babci. Narzeczona skarży się, że jest „za mało błyszczący”

 

 

Prześwitujące suknie ślubne - kontrowersyjny trend w modzie ślubnej
Prześwitujące suknie ślubne - kontrowersyjny trend w modzie ślubnej - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (18)

Ocena: 3.44 / 5
gość (Ocena: 5) 24.01.2019 06:42
Ja bym chciała dostać szafir w białym zlocie. Nie musi być drogi, balabym się że zgubię go albo zniszczę. Ale póki dojdzie do zaręczyn to jeszcze minie kupa czasu. Mi się nie spieszy do ślubu a jaki jest sens być narzeczoną przez kilka długich lat. Mogę być przez ten czas dziewczyną.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.01.2019 17:41
A co powiecie o srebrnych pierścionkach z kawałeczkiem meteorytu zamiast oczka?
odpowiedz
Ewa (Ocena: 4) 23.01.2019 14:48
Ja dostałam pierścionek za kilkanaście tysięcy euro. Jeden brylant wysokiej czystości. Rozmawialiśmy z moim narzyczonym o tym przed zaręczynami Najpierw nazwał mnie materialistką, ale przekonałam go, że ten pierścionek będę nosić do końca życia i musi być wyjątkowy (ja nie noszę innej biżuteri). Plus moja koleżanka powiedziała mu, że jak nie kupi tego wyjątkowego, to będę całe życie chować dłoń z pieścionkiem, bo będzie mi wstyd. Przemyślał argumenty i kupił ten wyjątkowy, a teraz sam się nim zachwyca i o nim opowiada znajomym. Siła perswazji drogie panie?
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 23.01.2019 14:03
Ja dostałam pierścionek za 100 zł, bo tylko na taki było wówczas stać mojego chłopaka. Nie miałam z tym problemu. Pobraliśmy się. Od paru lat jesteśmy zgodnym małżeństwem, a dodatkowo on zmienił pracę. Mam teraz wszystko, czego zapragnę. Ostatnio zaproponował, że kupi mi drogi pierścionek z brylantem, jako zadośćuczynienie za tamten tani zaręczynowy. Nie zgodziłam się. Pierścionek to tylko symbol. Dla mnie mógłby to nawet być taki dołączony do gumy do żucia. Najważniejsze, że dany z sercem, a nie dlatego, że "już czas", "ona chce" itp. Pieniądze dziś są, jutro może ich nie być, a mal
odpowiedz
Agata (Ocena: 5) 23.01.2019 11:06
A ja mam drobniutki i skromny pierścionek z białego zlota za diemencikiem i jestem szczęśliwa. Mój narzeczony , a przyszły mąż ma mi okazywać miłość nie wydając krocia na biżuterię. Ma mnie kochać i dbać bym czuła się bezpieczna z nim .
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie