Ksiądz radzi młodym małżeństwom: "Mąż może się rozpić, mogą się pojawić narkotyki, a żona powinna stać u jego boku"

Duchowny udzielił lekcji młodym parom na przykładzie kryzysu w związku syna Zenka Martyniuka.
Ksiądz radzi młodym małżeństwom: "Mąż może się rozpić, mogą się pojawić narkotyki, a żona powinna stać u jego boku"
Fot. Unsplash
11.01.2019

Ślub kościelny i rozwód nie idą ze sobą w parze. Kościół katolicki nie uznaje rozwodów, co najwyżej unieważnienie małżeństwa. Niektórzy duchowni otwarcie potępiają rozwodników przed zgromadzonymi wiernymi na coniedzielnej mszy, a wręcz ostentacyjnie nie udzielają im komunii świętej. Zdaniem księży małżeństwo jest na całe życie, bez względu na to, jak naprawdę wygląda relacja między mężem a żoną. 

Zobacz również: Ciężarna kobieta chce się rozwieść z mężem. Poszło o imię, jakie mężczyzna chce dać ich dziecku

Ostatnio portale plotkarskie żyją rozpadem pewnego wyjątkowo młodego małżeństwa, zawartego między Danielem Martyniukiem, synem wokalisty zespołu Akcent, a jego młodziutką, bo 19-letnią żoną, Eweliną. Para pobrała się zaledwie 3 miesiące temu, bo w październiku 2018 roku, gdy Ewelina była już w ciąży. Mimo że we wpisach na portalach społecznościowych para zapewniała o swojej miłości, ostatnio Daniel wyznał, że dziewczyna “złapała go na dziecko”, a do ślubu zmusili go rodzice i teściowie, właśnie ze względu na ciążę. W dodatku syn Zenka Martyniuka, jak donoszą media plotkarskie, ma problem z narkotykami i alkoholem, przez co w domu, który dzieli z Eweliną dochodzi do częstych awantur. O rozpadzie związku Daniela i Eweliny Martyniuk mówi się już nawet w programach śniadaniowych. Teraz do dyskusji postanowił włączyć się ks. Ksiądz Janusz Koplewski, znany jako “spowiednik gwiazd”. “Super Express” przytacza wypowiedź duchownego, który twierdzi, że para powinna zostać razem bez względu na wszystko. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Plotek.pl (@plotek.pl) on

“Rozwód to jest ostateczność. Dziecko jest w drodze. Można się pokłócić, ale trzeba sobie przebaczyć. Właśnie chodzę po kolędzie i namawiam do tego moich parafian. I nie jest to tylko moje stanowisko, ale i całego Kościoła. Mąż się może rozpić, mogą się pojawić narkotyki, a żona powinna stać u jego boku, pomóc mu. Może być tak samo w drugą stronę - mówi ks. Koplewski. Duchowny dodaje, że ze względu na rodzinę, z jakiej pochodzi Daniel, jego małżeństwo z Eweliną jest wzorem dla wielu Polaków i może stać się wyjątkowo złym przykładem dla młodych. “Czytałem, że tatuś powiedział, że syn powinien się leczyć. I tak powinno być. Pana Zenka uwielbia cała Polska, ja także lubię jego przeboje, dlatego on i jego rodzina są wzorcem dla Polaków. Czy syn pana Zenka nie wiedział, co mówił przed ołtarzem? „Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość”. A tu wyjdzie, że jest to zakłamanie. Mogę obiecać jedno – będę się modlił za Martyniuka. Żeby takie zachowanie nie rozeszło się na całą Polskę - tłumaczy ks. Koplewski. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Plotek.pl (@plotek.pl) on

Zgadzacie się z opinią księdza Janusza? Myślicie, że rozwód nie wchodzi w grę nawet, gdy między małżonkami pojawiają się awantury, groźby, a w związku - narkotyki i alkohol? 

Zobacz również: Kursy przedmałżeńskie nawet przed ślubem cywilnym i... zakaz rozwodów! Czy ten plan wejdzie w życie?

Polecane wideo

Ona jest piękna, jego ciało wykrzywia choroba. Mimo to kochają się i chwalą miłością w Internecie
Ona jest piękna, jego ciało wykrzywia choroba. Mimo to kochają się i chwalą miłością w Internecie - zdjęcie 1
Komentarze (30)
Ocena: 4.3 / 5
gość (Ocena: 5) 30.04.2019 13:50
Jeżeli ślub był faktycznie pod przymusem z powodu ciąży, to oficjalne unieważnienie go przez Kościół katolicki będzie stosunkowo proste. Nie wierzycie mi, to zapytajcie jakiegokolwiek księdza-prawnika.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.04.2019 16:35
Miłość wszystko wybacza, chce dobra drugiej osoby, chce zmieniać drugią osobę na lepsze, chce ją kochać i być z nią bez względu na wszystko. Ksiądz ma stuprocemtową rację.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.02.2019 07:55
Ksiądz pojechał po bandzie … A jak dodał że tak może być w drugą stronę … to mnie rozwalił … może być rozumiecie. Średniowiecze to mało powiedziane. Już w islamie małż musi dbać o żonę i to jego zasrany obowiązek a u nas ksiądz promuje "patologię". Koniec świata.
odpowiedz
Spragniony uczuć MIŁOSCI (Ocena: 5) 11.02.2019 17:22
To wiele osób jako małe dzieci już by nie istniały . Czy jest dopust do zabójstwa ? w tym kraju ? Po takich używkach tak jest .
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.01.2019 15:37
Ksiądz mówi również ,że to samo tyczy się męża jeśli żona ma kłopoty i problemy. A przyżekając coś komu kolwiek a szczegolnie wierzący prze Bogiem (nie księdzem) tym bardziej bądzmi świadomi tych słów i że to tyczy sie dożywotnio, a nie jak z małżonkiem zaczną być problemy to rozwód. Tak samo my dziś jest ok ale wiadomo co nam odwali za kilka lat? Albo czy nie wpadniemy w depresje czy tym podobne? I co chcieli byście żeby mąż, rodzina wszyscy się odwrocili bo sprawiasz kłopoty i po co mamy się męczyć. A nie jednokrotnie dzieje się tak iż pod wpływem mądrej i silnej żony mąż wychodzi z nałogo i jeszcze może stać się wspaniałym człowiekiem
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie