Matematyczka bierze ślub. Wymyśliła zabawę, która raczej nie spodoba się gościom

Panna młoda chce przeprowadzić na weselu egzamin.
Matematyczka bierze ślub. Wymyśliła zabawę, która raczej nie spodoba się gościom
Fot. Unsplash
11.01.2019

Ślub nazywany jest najpiękniejszym dniem w życiu. Tego samego raczej nie można powiedzieć o przygotowaniach do uroczystości. Napięty harmonogram i budżet w wielu z nas wyzwalają wszystko, co najgorsze. Już dawno minęły czasy, kiedy tylko nowożeńcy narzekali na swoich gości. Teraz to najbliżsi pary młodej mają im sporo do zarzucenia.

Zobacz również: W czasie oczepin wydarzyło się coś nieoczekiwanego. Skradli show parze młodej

Trudno nie odnieść wrażenia, że niektórzy nowożeńcy tracą kontakt z rzeczywistością. Za wszelką cenę chcą się wyróżnić, a to nigdy nie kończy się dobrze. Dowodem na to jest zaskakujący wpis przyszłej mężatki upubliczniony przez jedną z zaproszonych osób na łamach serwisu reddit.com.

Młoda kobieta wpadła na tak dziwny i absurdalny pomysł, że internauci nie pozostawili na niej suchej nitki. A potencjalny gość tylko utwierdził się w przekonaniu, że tego dnia lepiej zostać w domu.

Użytkownik o pseudonimie Lattesandthelaw ujawnił wpis panny młodej, który chwilę wcześniej został opublikowany na jej Facebooku. Wiadomość miała dotrzeć tylko do jej bliskich, ale dziś może ją przeczytać każdy. Cytujemy najciekawsze fragmenty.

Z tej okazji, że ja i mój narzeczony jesteśmy matematykami - nasze wesele (które już bardzo niedługo!) będzie obfitowało w matematyczne ciekawostki. Na przykład, po dotarciu na salę weselną goście będą musieli rozwiązać zadanie, którego wynik wskaże im, gdzie powinni usiąść.

Każdy gość otrzyma zagadkę przygotowaną specjalnie dla niego. Będzie ona dostosowana trudnością do jego wiedzy i wykształcenia. Wielu z was zajmuje się tą dziedziną, więc pytania zostaną zaczerpnięte z waszych opracowań. Ich lektura będzie dla mnie dość żmudnym, ale i ciekawym doświadczeniem. Jak na przykład praca na temat teorii mnogości!

- czytamy we wpisie ambitnej panny młodej.

Zobacz również: Awantura o sukienkę. Panna młoda zmusiła uczestniczkę wesela do zmiany kreacji

Internauci raczej nie podzielają jej entuzjazmu. Ich zdaniem to wyjątkowo nietrafiony pomysł, który zrujnuje atmosferę na weselu.

„Gdyby mnie zaproszono i wzięto pod uwagę moje umiejętności oraz zainteresowanie matematyką - od razu trafiłbym do stolika dla dzieci”. „Wielu gości ci tego nie wybaczy. Ci, dla których matematyka wcale nie jest pasją, poczują się sfrustrowani i zawstydzeni”. „Spodziewam się katastrofy. Sama studiowałam matematykę, ale nie zaglądałam do książek od kilku lat i pewnie bym poległa”. „Znalazłaś świetny sposób na ograniczenie liczby gości”. „Coś mi się wydaje, że w ten sposób nigdy nie dotarłabym do swojego stolika” - czytamy w komentarzach.

Tylko nieliczni stwierdzili, że to „uroczy pomysł”, bo wymaga indywidualnego podejścia do każdej zaproszonej osoby.

Zobacz również: Panna młoda straciła cierpliwość i wyprosiła gości z wesela. Czy miała ku temu dobry powód?

Polecane wideo

Nazwali ją najbrzydszą panną młodą na świecie. Nie uwierzysz, jak pięknie wygląda dzisiaj
Nazwali ją najbrzydszą panną młodą na świecie. Nie uwierzysz, jak pięknie wygląda dzisiaj - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 17.01.2019 22:56
w big bang theoru to by sie sprawdzilo, ale nie w normalnym zyciu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.01.2019 19:12
A mi się podoba. Jeśli goście to matematycy to zrozumieją i dadzą radę a oni pewnie jakoś to zorganizuja - chociażby wcześniej wyślą zagadki. Nie zrobiłabym tego u siebie bo nie moja dziedzina ale jak ludzie chcą konserwy zamiast kwiatków bo jadą na safari to czemu nie zrobić zabawy? Ich wesele ich sprawa.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.01.2019 12:48
"Świetny" pomysł. Dla moich gości przygotuję instrukcję jak trafić do miejsca przy stole w jakimś egzotycznym języku. Zabawa będzie przednia;]
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 11.01.2019 08:40
Lubię matmę, ale nie chciałoby mi się w to bawić. Poza tym, jak oni chcieli to rozwiązać logistycznie? Bo jeżeli rozdadzątakie rarteczki na sali, to goście będą na stojąco gryzmolic na papierze i próbować to rozwiązać czy zajmą nie swojemiejsca i będą się co chwila przepychać, bo jeden już rozwiąże i przyjdzie do swojego miejsca, a drugi będzie na nim siedział i liczył? Czy a, że chcieli i m to wysłać jako zadanie domowe jeszcze przed uroczystością? Tak czy siak, zniechęca.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie