Panna młoda grozi skąpym gościom weselnym. Chce im cofnąć zaproszenia

Zagrożeni są wszyscy, którzy nie dali jej pieniędzy... przed ślubem!
Panna młoda grozi skąpym gościom weselnym. Chce im cofnąć zaproszenia
Fot. Unsplash
01.01.2019

Tworzenie listy gości to bardzo problematyczny moment. Dla pary młodej, która musi wziąć pod uwagę nie tylko własne sympatie, ale i możliwości finansowe. Oraz dla najbliższych, którzy liczą na zaproszenie, a nie zawsze je otrzymują. Obie strony są jednak zgodne - najgorsze, co można zrobić, to w ostatniej chwili skreślić kogoś z listy.

Zobacz również: Młoda mężatka zdradza, ile pieniędzy znalazła w kopertach od gości. Do niektórych ma żal

Ona właśnie chce to zrobić. Użytkowniczka serwisu reddit.com zdradziła na jego łamach, że najchętniej pozbyłaby się kilku osób. Powód jest bardzo przyziemny, ale dla wielu też absurdalny - chodzi o pieniądze. Przyszła panna młoda na kilka miesięcy przed wielkim dniem zorganizowała przyjęcie zaręczynowe, licząc na wsparcie finansowe ze strony rodziny i przyjaciół.

Nie wszyscy prawidłowo odczytali jej intencje i teraz ma ich za to spotkać kara.

Czuję się zraniona, oszołomiona, wściekła i zirytowana. Planuję moje wesele od około 3 miesięcy. Razem z narzeczonym postanowiliśmy zorganizować wcześniej przyjęcie zaręczynowe. Na zaproszeniach zaznaczyliśmy jasno, że z tej okazji liczymy na gotówkę, a nie prezenty rzeczowe. Mamy spore długi. Chcielibyśmy wejść na nową drogę życia bez obciążeń i uznaliśmy, że to świetna okazja.

Impreza odbyła się wczoraj i od nikogo nie otrzymaliśmy pieniędzy. Wszyscy kupili nam drobne prezenty, które są dla nas bezużyteczne. Nie potrafiłam ukryć mojej irytacji. Zaprosiliśmy ponad 30 osób, prawie wszyscy się pojawili, a jedyne, co z tego mamy, to zbędne sprzęty domowe. Mimo wszystko próbowałam się dobrze bawić, ale około 21.00 stwierdziłam, że dosyć tego i poszłam spać.

Kolejnego dnia odważyłam się napisać do wszystkich wiadomość, w której wspomniałam o tym nieporozumieniu. Nie otrzymałam wielu odpowiedzi, a te które przyszły - były naprawdę niegrzeczne. Przez całe życie marzyłam o weselu i miałam nadzieję, że najbliżsi mi w tym pomogą

- żali się internautka.

Zobacz również: Poprosiła swoich gości o zrzutkę na zagraniczne wesele. Teraz wytyka im skąpstwo i GROZI

Biorę pod uwagę, by cofnąć zaproszenia dla osób, które tak źle mnie potraktowały. Ewentualnie mogę dać im jeszcze jedną szansę. Kolejny raz zwrócę się z prośbą o pieniądze. Podkreślę, że prezenty rzeczowe nas nie interesują. Każdy taki upominek zostanie zwrócony do sklepu albo sprzedany na aukcji. Co o tym myślicie?

- grozi przyszła panna młoda.

Na odpowiedź nie musiała długo czekać. Internauci nie pozostawili na niej suchej nitki.

„Mam takie przeczucie, że na twoim weselu nie pojawi się zbyt wielu przyjaciół”.

„A może nie powinnaś organizować wesela, tylko przeznaczyć te pieniądze na spłatę długów?”.

„Znam parę, która prosiła o pieniądze na remont wspólnego domu. Zrobili to szczerze i dostali, co chcieli. Później wysłali wszystkim gościom zdjęcia odnowionej nieruchomości. Różnica polega na tym, że docenili każdy gest, a ich wesele było bardzo skromne. Ty robisz to źle - czytamy w komentarzach.

Zobacz również: Panna młoda straciła cierpliwość i wyprosiła gości z wesela. Czy miała ku temu dobry powód?

„W życiu nie widziałam tak upiornych zdjęć”. Sesja ślubna podzieliła internautów
„W życiu nie widziałam tak upiornych zdjęć”. Sesja ślubna podzieliła internautów - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 3.5 / 5
gość (Ocena: 5) 02.01.2019 16:58
Prosta ze mnie dziewczyna.. Gdyby oświadczył mi się ukochany skakałabym ze szczęścia. I byłabym wdzięczna wszystkim którzy zechcieliby spędzić ten wyjątkowy dzień ze mną. Nie miałabym odwagi awanturować się o pieniądze, wymagać, stroić fochy. Może to kwestia niskiego poczucia własnej wartości. To raz. Dwa - wesele się nie zwraca. Nie ma co na to liczyć.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.01.2019 12:04
kasa misiu kasa
odpowiedz
Julka (Ocena: 3) 01.01.2019 18:36
Dziewczyno jedna prośba: nie rozmnażaj się. To jest chore prosić kogoś o pieniądze na przyjęciu zaręczynowym? A potem wesele i może kolejny prezent... Brak słów, nie wierzę że są tacy ludzie. Wstyd.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 01.01.2019 01:21
Kolejna durna małpa która nie rozumie idei wesela... skąd się biorą takie tępaki? Jeszcze długi ma a wesele planuje...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie