Planujesz ślub w przyszłym roku? Wiemy, jakich dat zdecydowanie powinnaś unikać!

Niektóre daty na to, by powiedzieć sobie sakramentalne “tak” to bardzo zły pomysł.
Planujesz ślub w przyszłym roku? Wiemy, jakich dat zdecydowanie powinnaś unikać!
Fot. Unsplash
11.12.2018

Ślub powinien być jednym z najbardziej radosnych wydarzeń w życiu. Dlatego przyszli nowożeńcy spędzają długie godziny na wyborze idealnej sali weselnej, jak najlepszej kapeli, układaniu doskonałego menu, a panna młoda szuka wymarzonej sukni ślubnej. Oczywiście trzeba ustalić idealną datę, w której młodzi powiedzą sobie sakramentalne „tak”.

Zobacz również: „Po ośmiu latach wreszcie mi się oświadczył. Zrobił to w najgorszy możliwy sposób!” (Przykra historia Marleny)

Ekonomistom z australijskiego University of Melbourne udało się ustalić, jakie daty są najgorsze na zawarcie związku małżeńskiego. To właśnie śluby w tych dniach statystycznie najczęściej kończą się rozwodem. Niekwestionowanym “zwycięzcą” okazał się… Dzień Zakochanych, czyli Walentynki obchodzone co roku 14 lutego. Pary, które wybierają na dzień swojego ślubu tę - mogłoby się wydawać - najbardziej romantyczną datę w roku, najczęściej się rozstają. Prawdopodobieństwo rozwodu u par, które pobrały się 14 lutego jest wyższe aż o 37 proc.! Co więcej, walentynkowe małżeństwa mają o 45 proc. mniej szans na to, aby wspólnie świętować już 3. rocznicę ślubu.

Fot. iStock

Jeżeli ty i twój ukochany planujecie zawarcie związku małżeńskiego w przyszłym roku, powinniście zdecydowanie unikać także innych dat. Zdaniem ekspertów wszelkie “szczęśliwe” i “magiczne” daty to wyjątkowo zły pomysł na to, aby stanąć na ślubnym kobiercu. Chodzi o takie dni, których cyfry układają się w szczególny ciąg, przykładowo 9 września 1999 roku, czyli data zapisywana w skrócie jako 9.9.’99, albo 1 lutego 2003, czyli 1.2.’03.

Zdaniem naukowców te dni są dla nowożeńców pechowe wcale nie dlatego, że kryje się za nimi jakaś mroczna siła. Powodem ma być fakt, że przyszli małżonkowie bardziej skupiają się na przygotowaniach do tego “wyjątkowego” ślubu niż do wspólnego życia razem. Wybierając na swój ślub datę uznawaną za specjalną i wyjątkową częściej działają też pod wpływem impulsu, co rzadko kiedy przekłada się na prawdziwe zaangażowanie w związku i dbanie o to, aby ich małżeństwo było udane i trwałe.

A waszym zdaniem jaka data jest najlepsza na to, by wziąć ślub?

Zobacz również: Najgorsze terminy na ślub


Polecane wideo

Nazwali ją najbrzydszą panną młodą na świecie. Nie uwierzysz, jak pięknie wygląda dzisiaj
Nazwali ją najbrzydszą panną młodą na świecie. Nie uwierzysz, jak pięknie wygląda dzisiaj - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 27.12.2018 07:09
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi, zwanemu dr Agbazarą, wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość, pomagając mi przywrócić mego kochanka, który zerwał ze mną Cztery miesiące temu, ale teraz ze mną przy pomocy dr Agbazary, wielkiego zaklęcia miłosnego odlewnik. Wszystkim dzięki niemu możesz również skontaktować się z nim o pomoc, jeśli potrzebujesz go w czasach kłopotów poprzez: ( a g b a z a r a @ g m a i l . c o m ) możesz również Whatsapp na ten numer ( +234 810 410 2662 )
odpowiedz
mczay (Ocena: 5) 26.12.2018 20:40
Organizując ślub, największym wyzwaniem jest wybór sali weselnej, w której moglibyśmy ugościć zaproszonych gości. Sala musi odpowiednio się prezentować i być z dala od innych zabudowań, żeby impreza mogła trwać do białego rana. My, zorganizowaliśmy przyjecie w Dworku Kurowskim, w Kurowie, do którego przynależy wspaniały ogród z fontanną.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie