40-letnia Magdalena wzięła nietypowy ślub. Przed ołtarzem stanęła sama

Mieszkanka Siemiatycz pojawiła się w kościele w białej sukni i z welonem.
40-letnia Magdalena wzięła nietypowy ślub. Przed ołtarzem stanęła sama
Fot. Unsplash
26.11.2018

Niemal każda kobieta marzy o tym, by stanąć kiedyś na ślubnym kobiercu. Wyobrażamy sobie przystojnego wybranka, białą suknię, tłum gości… Ale co w sytuacji, gdy nie spotkamy tego jedynego albo małżeństwo nie jest naszym przeznaczeniem? Nic straconego. Udowodniła to 40-lenia Polka, która przed ołtarzem stanęła sama.

Zobacz również: EXCLUSIVE: Poślubiłam Jezusa

Pani Magdalena z Siemiatycz kilka dni temu pojawiła się w kościele w białej sukni, z obrączką na palcu i wieńcem białych kwiatów na głowie. Nie zabrakło też tradycyjnego welonu, bez którego trudno wyobrazić sobie zaślubiny. Niecodzienny był za to pan młody, bo niewidzialny.

Kobieta poślubiła Jezusa, stając się jedną z dziewic konsekrowanych. Pierwszą w diecezji drohiczyńskiej.

Konsekracja dla osób żyjących w świecie oznacza, że stają się one całkowicie poświęcone Bogu, wypełniając dalej te same zadania, co przed konsekracją. Nadal mieszkają i pracują, tak jak wcześniej. Ten stan życia jest wielkim znakiem i świadectwem miłości Kościoła do Chrystusa swego Oblubieńca.

Biskup odśpiewał modlitwę konsekracji nad kandydatką i od tej chwili Magdalena została osoba konsekrowaną, czyli w sposób szczególny włączoną w misje Chrystusa i Jego Kościoła. Na znak konsekracji z rąk Pasterza diecezji Magdalena otrzymała biały welon, obrączkę i księgę Liturgii Godzin.

W tym ważnym dla całej diecezji dniu, Magdalenie towarzyszyła rodzina, przyjaciele, członkowie wielu wspólnot z którym jest ona związana, kapłani, klerycy i siostry zakonne. Do obrzędu konsekracji przygotowywała się przez kilka lat

- relacjonuje portal diecezjalny drohiczynska.pl.

Zobacz również: Niebieskie oblubienice: Kim są dziewice konsekrowane?

Magdalena rok temu złożyła pierwsze śluby czystości. Spędziła też jakiś czas w pustelni, by w ten sposób przygotować się do ostatecznej konsekracji.

Co to oznacza w praktyce? Dziewica konsekrowana nie jest zobowiązana do życia we wspólnocie. Prowadzi normalne życie zawodowe i towarzyskie, ale wszystko z myślą o głoszeniu słowa bożego. Regularnie się spowiada i przyjmuje komunię. Nie może wejść w związek, a tym bardziej stracić cnoty.

W Polsce jest ich około 250. Najwięcej w Krakowie, Warszawie i Gdańsku. Nazywane są Verginetkami.

Zobacz również: Jak rozpoznać dziewicę? 7 fizycznych cech, które (podobno) zdradzają wszystko!

Nazwali ją najbrzydszą panną młodą na świecie. Nie uwierzysz, jak pięknie wygląda dzisiaj
Nazwali ją najbrzydszą panną młodą na świecie. Nie uwierzysz, jak pięknie wygląda dzisiaj - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 26.11.2018 18:38
Pierwsze słyszę... A co jeśli taka Verginetka zostanie zgwałcona ? Straci swoją ,,świętość,, ?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie