Polki marzą o ślubie z obcokrajowcem: 3 narodowości, do których mamy ogromną słabość

Z przedstawicielami tych krajów pobieramy się najczęściej. Polacy są od nich gorsi?
Polki marzą o ślubie z obcokrajowcem: 3 narodowości, do których mamy ogromną słabość
Fot. Unsplash
13.11.2018

Czy Polscy faceci powinni zacząć się obawiać? Wszystko zależy od tego, jak zinterpretujemy te statystyki. Według niektórych są najlepszym dowodem na to, że rodacy przestali być dla nas atrakcyjni i dlatego szukamy szczęścia w związkach z obcokrajowcami. Inni przekonują, że nie ma w tym nic dziwnego. To naturalna konsekwencja naszej coraz większej otwartości na świat.

Zobacz również: LIST: „Moja przyjaciółka czuje się lepsza, bo związała się z obcokrajowcem. Co z niej za Polka?”

Faktem jest, że z roku na rok odnotowuje się coraz więcej małżeństw binacjonalnych, czyli takich, w których jedną stroną jest osoba obcego pochodzenia. Odsetek takich ślubów tylko w 2016 roku wzrósł o niemal 40 procent - wynika z raportu Głównego Urzędu Statystycznego. Dziś jest ich zapewne jeszcze więcej.

Z przedstawicielami których krajów najczęściej chcemy ułożyć sobie życie?

Z danych GUS wynika, że mężczyźni z Polski zakochują się przede wszystkim w kobietach ze Wschodu.

1. Ukrainki

To nie powinno dziwić, bo jest ich w naszym kraju coraz więcej. Są młode, atrakcyjne, dobrze znają język polski i wiążą przyszłość z naszym krajem.

2. Rosjanki

Przedstawicielki tej narodowości także chętnie wybierają Polskę jako swoją nową ojczyznę. Słyną ze swojej urody i przywiązania do rodziny.

3. Białorusinki

Młode pokolenie chętnie emigruje do Polski, bo marzy im się życie w europejskim i demokratycznym kraju. Mentalnie i kulturalnie sporo nas łączy.

Zobacz również: Monika opisuje swoje trudne związki: „Polak to najgorszy kandydat na męża. Koszmar, koszmar, koszmar!”

W zupełnie innych regionach świata szczęścia szukają Polki. Dla nas wymarzony mąż powinien pochodzić z Zachodu.

1. Brytyjczycy

To z nimi najczęściej się pobieramy. I nie ma w tym nic dziwnego, bo Polonia na Wyspach Brytyjskich to ogromna społeczność. Poznajemy się na emigracji i legalizujemy związek w ojczyźnie.

2. Niemcy

Jesteśmy sąsiadującymi ze sobą narodami. Wielu Polaków pracuje za zachodnią granicą i tam się zakochujemy. Statystycznie jednak niemal dwukrotnie rzadziej, niż w Brytyjczykach.

3. Włosi

Dla wielu z nas afrodyzjakiem okazuje się uroda i temperament Włochów. Z takim mężem słońce świeci przez cały rok, nawet pomimo fatalnej pogody za oknem.

Szacuje się, że w kolejnych latach mieszanych małżeństw będzie coraz więcej. Według ekspertów do pierwszej trójki naszych wybranków mogą wskoczyć Ukraińcy.

Zobacz również: Rzuciłam narzeczonego dla Ukraińca. Polscy faceci powinni się od nich uczyć

Wszyscy mu się dziwią, że ją poślubił. On szczupły i przystojny, a ona...
Wszyscy mu się dziwią, że ją poślubił. On szczupły i przystojny, a ona... - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (37)

Ocena: 4.95 / 5
gość (Ocena: 5) 21.11.2018 13:26
Ja tam wole Azjatów... Mój były toChińczyk a obecny to Koreańczyk. kwestia gustu
odpowiedz
Poja (Ocena: 3) 18.11.2018 05:00
no nie wiem Ja bym napisala ze muzulmani i ciemnoskorzy...bo tylko takich widze w duecie z Polkami w Anglii, a ze nie moga zalegalizowac zwiazku ze wzgledu na wyznanie to juz inna para kaloszy i nie ma ich w zadnych zestawieniach...a no chyba ze to kobieta przejdzie na Islam a nie odwrotnie .....jak zeykle to kobieta musi sie poswiecic.... paranoja
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.11.2018 05:09
Znowu tendencyjny artykuł. Faceci szukają kobiet na wschodzie bo są bardziej stałe w uczuciach i stawiają rodzinę i stabilizację wysoko w swoim życiu. A kobiety które szukają na zachodzie facetów i narzekają na polaków to najczęściej rozwiązłe i niedowartościowane osoby które przyciągały tu w Polsce określony typ faceta i narzekały że wszyscy tacy są. Mnie się podobają polki i uważam je w większosci za wspaniałe kobiety, jeszcze nie jest z nimi tak źle jak na zachodzie a często są bardziej ambitne od tych wschodnich.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 13.11.2018 23:50
Hihi jak widzę, polskich mężczyzn zakochanych w ukrainkach to aż mi się śmiać chce.Znam dobrze te dziewczyny i w 99,89% żadna nie mysli o nich poważnie.Wstydza się pokazać Polaków rodzinie,nawet ich do domu nie zapraszają bo nie ma już po co.Polacy to sponsorzy do kiedy nie znajdzie bogatszego lub ewentualnie wiza.Tak Panowie spacery, prezenty,itp.pozniej jak masz kasę sex.No i tyle na temat,ewentualnie wiza jak masz kasę i mieszkanie.To są słowa ukrainek więc życzę powodzenia zakochanym.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 13.11.2018 14:34
A ja tam wolę Polaków. Tu jednak chodzi o kulturę i mentalność, która często różni się w zależności od narodowości. Być może spora grupa Polaków chce za żonę kobiety uległe i takie, które będą świetnymi kurami domowymi, ale są też tacy jak mój, który gotuje lepiej ode mnie, sprząta i traktuje mnie tak jak sam chce być traktowany.
zobacz odpowiedzi (11)

Polecane dla Ciebie